Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

Lampa prawie skończona zostało parę pierdółek i mocowania, na weekend zostawiam sobie elektronikę sterującą, na dzisiaj jest tak:

zl6uxf.jpg

2a65etw.jpg

eaf7t4.jpg

2up4i1c.jpg

snhyr7.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super gniazdo wielo pionowe. Jednym słowem kawał dobrej roboty [emoji106]

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Aż dostałem chęci zrobienia nowej lampy [emoji3]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 minuty temu, Luigi napisał:

Super gniazdo wielo pionowe. Jednym słowem kawał dobrej roboty emoji106.png

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Aż dostałem chęci zrobienia nowej lampy emoji3.png

Dzięki tak dokładnie wygodne rozłączanie elektroniki od lamy, tutaj dałem gniazdo 32 pin :) , kabel ma 30 x 0.5mm zostały dwa wolne piny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Paragon napisał:

Lampa prawie skończona zostało parę pierdółek i mocowania, na weekend zostawiam sobie elektronikę sterującą, na dzisiaj jest tak:

zl6uxf.jpg

2a65etw.jpg

eaf7t4.jpg

2up4i1c.jpg

snhyr7.jpg

 

Kozacko :clapping

Szkoda tylko że nie zrobiłeś ze swietlowkami od razu hybrydy.. A tak no to ferrari wśród lamp :D


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzięki Piotrek :D, z świetlówkami nie ma problemu, chwilka i mogą być przy lampie :P tylko w moim przypadku nie mogą być razem z lampą, mam jedną T5 poza lampą która doświetla mi front akwarium

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Skończyłem lampę jutro sterowanie :strutin

2rlym9z.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Leszek ja wystawiam 6 z pracy domowej ;) fajna lampeczka.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 minut temu, fresz33 napisał:

Leszek ja wystawiam 6 z pracy domowej ;) fajna lampeczka.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Kurcze Krzysiu nawet żona jest zachwycona a raczej nie zwraca uwagi na moje wynalazki hehe, a wiesz dzisiaj dzwonili z CC hehe ale miałem ubaw chcieli znowu ustawić termin wysyłki masakra :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kurcze Krzysiu nawet żona jest zachwycona a raczej nie zwraca uwagi na moje wynalazki hehe, a wiesz dzisiaj dzwonili z CC hehe ale miałem ubaw chcieli znowu ustawić termin wysyłki masakra [emoji38]
Może Marek czyta nasze rozmowy [emoji14] grunt że się stara i chce a nie jak inni heh ja tak czy inaczej pamiętam jakby co [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, fresz33 napisał:

Może Marek czyta nasze rozmowy emoji14.png grunt że się stara i chce a nie jak inni heh ja tak czy inaczej pamiętam jakby co emoji14.png

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Wątpię ostatnie logowanie gdzieś w czerwcu, a dzwoniła jakaś nowa pracownica, powiem Ci szczerze, powiedziałem że nie jestem zainteresowany  po pół roku zamówieniem, i że to moje ostatnie zakupy ładnie podziękowała i przeprosiła oczywiście nawet nie zaproponowała zwrotu kasy hehe wszystko na poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To się nie zdziw jak gratisa dostaniesz [emoji14] szacun dla nich że pamiątają o Tobie po pół roku.

Jakby nie było wywołaliśmy wczoraj wilka z lasu hehe

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

wątpię jak Ci już pisałem powiedziałem ze nie chcę od nich tego zamówienia, w rozmowie powiedziałem że 2-3 miesiące temu tez dzwonili że już wysyłają hehe na to dostałem odpowiedz że nie wiedziała bo jest nowa i pracuje 2 miesiące, oj tak Krzysiu po dzisiejszym tel dla mnie CC jest skreślone, a tak się nimi zachwycałem na początku, nie będę kontynuował tematu z nimi bo mi zaraz ciśnienie skacze a już się uspokoiłem i o nich zapomniałem, jest jeszcze pare spraw z nimi związanych ale to zostawię dla siebie, jak to mówią wezmę na klatę :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Lampa skończona jutro będę zaczepiał dzisiaj już nie będę się tłukł jak wszyscy śpią :) trochę fotek z budowy elektroniki oczywiście podziękowania dla Marcina "magu" za świetną część od sterowania super robota polecam bardzo łanie wszystko wygląda i działa :)

20asc5x.jpg

2lue7n5.jpg

2rrkrxk.jpg

2rnzkns.jpg

 

Testowo załączaliśmy lampę z Żoną i normalnie masakra nie szlo wytrzymać zbyt długo w pomieszczeniu  :), pomyliłem się troszkę w obliczeniach bo miało być maks 280W, a wyszło jakieś 318W na maksymalnej mocy

qxnbep.jpg

ohizoo.jpg

 

Jeszcze na koniec pochwale się ostatecznym wyglądem lampy :)

2ezi8wp.jpg

j6n6tx.jpg

2dac6dd.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 minut temu, grzegorz.k napisał:

Petarda :bow

hehe dzięki sam jestem zaskoczony że wszystko działa nawet lepiej niż planowałem, teraz muszę aklimatyzować akwarium, pewnie zasypie mnie plagami, bo wcześniej było 100W w ledach, zacznę od 100W i będę podkręcał stopniowo co tydzień o 50W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Profesional job [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
12 minut temu, fresz33 napisał:

Profesional job emoji14.png

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki Krzysiu :) , dzisiaj jak tylko wstałem zabrałem się za montaż stara lampa out, nowa wlazła ale że tak powiem zrobiło się mało miejsca w obudowie, jeszcze muszę dzisiaj wiatraki poprzestawiać w obudowie akwarium żeby był lepszy obieg powietrza  myślę że ten 320W grzejnik będzie dobrze dawał :) 

iqfwxd.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku :clapping:czapkizgłów:)

Lampa MEGA

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie. To nie jest druciarnia tylko profeska. :clapping


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :czapkizgłów:)


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 godzinę temu, @Beti napisał:

Leszku :clapping:czapkizgłów:)

Lampa MEGA

 

 

 

40 minut temu, AnT napisał:

Super :czapkizgłów:)

Dziękuję :Blush2

 

50 minut temu, Roman.P napisał:

Robi wrażenie. To nie jest druciarnia tylko profeska. :clapping

Dziękuję,  starałem się jak mogłem :) , lampa już odpalona na razie chodzi na 50% mocy jakieś 150W temperatura na poziomie 37 stopni włączone wentylatory nie rośnie dalej, będę podnosił stopniowo i wreszcie mogę dokładać może za 2-3 tygodnie korale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
W dniu 2.09.2018 o 19:00, katani napisał:

Fajnie wygląda. Zobaczymy jak będzie działać za jakiśczas. Dobra robota ;]

 

W dniu 2.09.2018 o 22:45, katani napisał:

Pytanie, czy nie będziesz musiał odwijać brudnej co jakiś czas? Czy nie będzie śmierdzieć?

hej Michał obiecałem Ci dać znać za jakiś czas a więc to dzisiaj :), minęło dokładnie 69dni hehe zużyło się 24m włókniny czyli jakieś 35cm na dobe, rolka którą ściągałem była ciężka ale nie wydawała się mokra, testowałem tez na zapach nie śmierdzi :)

24kz4ib.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paragon napisał:

 

hej Michał obiecałem Ci dać znać za jakiś czas a więc to dzisiaj :), minęło dokładnie 69dni hehe zużyło się 24m włókniny czyli jakieś 35cm na dobe, rolka którą ściągałem była ciężka ale nie wydawała się mokra, testowałem tez na zapach nie śmierdzi :)

24kz4ib.jpg

 

 

No to po nowym roku zamówię mój egzemplarz. Coraz bardziej mnie jedak kręci przebudowa sumpa i filtracji, ale przed świętami będzie krucho.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, katani napisał:

No to po nowym roku zamówię mój egzemplarz. Coraz bardziej mnie jedak kręci przebudowa sumpa i filtracji, ale przed świętami będzie krucho.

Nom niestety to nie tylko Twój ból ja się już wykasiłem mocno a teraz święta, tak więc pewnie zakup korali po nowym roku i tak dobrze że się udało lampę skończyć w tym roku :)

Teraz, Heweliusz napisał:

Lampa pierwsza klasa!

Dziękuję bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.