Skocz do zawartości
12dot12

Karmienie: jakie mrożonki?

Rekomendowane odpowiedzi

Temat może się wydać głupi, ale dla mnie nie jest jeszcze do końca jasne, jakimi mrożonkami można karmić ryby morskie, a jakimi nie? - mam na myśli raczej drobną obsadę, nie przekraczającą 10 cm.

W zamrażarce mam - i wiem, że się nadają - artemię, mysis, ikrę ryb, "marine mix" katrinexu, wodzienia. Tym karmię słonowodne. Babka kopiąca uwielbia zwłaszcza wodzienia.

Oprócz tego mam jeszcze: cyklopa, dafnię, wrotkę czerwoną, larwy czarnego komara. Ochotki ani tubifeksu nie uznaję i nie karmię nimi nawet słodkowodnych ryb (brudne pokarmy, potencjalnie szkodliwe).

Czym mogę karmić morskie zwierzaki, a co z tego zestawu absolutnie się nie nadaje? A może polecicie coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sporo tego. Ja mam z firmy IchtioTropic tylko artemię i tym karmię wszystkie rybki w tym żółtka. Ostatnio jest rozpusta bo kupiłem zielone algi dla niego. Ja mrożonek nie płuczę i kostkę bezpośrednio z zamrażalki wrzucam do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daje ikre,artemie lubia najbardziej,lasonogi,mysis ale mniej bo duze,mieso krewetki piaskowej,wodzien,oczlik,cos tam jeszcze bylo ale nie pamietam. I jak kolega wyżej jak nie mam czasu to kroje kostke i siup do wody a jak mam wiecej czasu wieczorem to rozmrazam. 

Co do komarow,ochotki czy dafni to nie dawalem ale cos czuje ze by nie zaszkodzily.

Edytowane przez Damian K. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ochotką nie karmię żadnych ryb. Myślałam głównie nad tym, czy nada się dafnia, cyklop, czarny komar i wrotka.

Kosteczkę rozpuszczam w słoiku i chlup do akwa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze karmię drobnym krylem i mięsem krewetki.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpopularniejsze to Lasonogi i Artemia oraz wodzień.  Ale robię też mix dla tubki Artemia+plankton czerwony lub Artemia+jaja kraba.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, pinki napisał:

Najpopularniejsze to Lasonogi i Artemia oraz wodzień. 

oraz kryl drobny :) do tego kupuję w marketach Aakerman Kawior Capelin czarny - rybki uwielbiają (i wolą od czerwonego)

aakerman-kawior-capelin-czarny-50g.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyklop i wrotek są bardzo drobne, to raczej koralowce skorzystają albo małe rybki. Ja karmie artemią, lasonogami, ikrą morską  i drobnym krylem, ktory uwielbia żagiewka. Daje tez ikrę homara, ale tez drobna jest, wiec tylko male rybki się nią cieszą i koralowce. Do tego jeszcze suche w postaci granulek i platkow oraz calanus w płynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ryby najlepiej lubią solowca i unimix morski z którego też skorzystają korale, bo są tam bardzo zróżnicowane kawałki pod względem wielkości, są dość duże kawałki i drobne prawie pył. Garbik lubi czerwony plankton, a błazenki nie bardzo za nim przepadają. Kiedyś dawałem lasonogi, ale rybom to za bardzo nie smakowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że cyklop się nadaje :) Gobiodon jest maleńki, lasonoga raczej nie połknie - to dla niego będę wrzucała ten drobiazg, mieszając z czymś większym dla babki czy przyszłej reszty obsady. Korale też już chciałam zacząć dokarmiać (na pewno coś sobie wyłapały z tego miksa morskiego).

Czyli jeszcze może być kryl, kawior, krewetka, ikra homara, czerwony plankton. To będę wiedziała o co prosić w sklepie :)

Przy okazji. Tropical wypuścił na rynek suszonego Calanusa - karmicie tym? (ja do tej pory dodawałam go tylko czasem do płatków i ekstrudatów w karmnikach dla ryb "słodkich").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Dla mnie jeśli chodzi o mrożonki to artemia odpada. Jak mam już kupować artemie to tylko żywą lub cysty. Żywą artemię od wiosny do jesieni można hodować na ogródku. Taka artemia jest super bo pływa. Mrożonka osiada i ma mniejszą wartość odżywczą niż np lasonogi. 

Ja jeśli chodzi o mrożonki to używam głównie widłonogów, lasonogów i ikry. 

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad, dlaczego nie podajesz mrozonej artemii ? Rybki szaleja za nia bardziej niz za Mysis. :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.