Skocz do zawartości
Vertiscire

[Propozycja] Wyjazd do Marsa Alam

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam osoby, która ma obcykane wyjazdy do Marsa Alam (lub inne rafy 'niedaleko'), ma pojęcie o nurkowaniu, wie jak wszystko załatwić na miejscu. Chcielibyśmy się z bratem wybrać zobaczyć na żywo taką rafę, ale nigdy nie byliśmy za granicą samolotem, nie wiemy nic o nurkowaniu więc przydałby się nam się właśnie taki 'przedwodnik' na ten pierwszy wyjazd. Ktoś kto był tam wiele razy i nie ma problemu z angielskim i dogadaniem sie z miejscowymi a przy okazji akwarystyka morska to jego pasja i można z nim gadać o koralach godzinami:)

My ze swojej strony fundujemy przelot samolotem i hotel, więc jak ktoś miałby ochotę na w zasadzie 'darmowy' tydzień w Egipcie to proszę o kontakt. 


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marsa Alam to dobre miejsce na naukę nurkowania bo wiele z nich realizuje się z brzegu. A jak nauka to jednak w Naszym języku, jest wiele aspektów technicznych które nie powinny umykać przy tłumaczeniu. A bardzo dobrze tłumaczy - niejaki Junior (były topowy tzw blender), robiłem u niego (jakoś zaraz po założeniu bazy nurkowej) kursik nitroksowy, wysoki poziom merytoryczny, siła spokoju.

To było z 7-9 lat temu. jak jest teraz, nie wiem, Warto napisać: nazwa firmy bodajże avalondivers. Jestem przekonany, że niejeden jego klient miał taki dylemat. Transport, nocleg robi się nieistotny w tym swiecie nurkowym, w praktyce całe dnie spędzaliśmy na nurkowaniach lub siedzac w bazie.

 

 

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Teraz trochę jest tam zimna woda , cena super nie warto , strasznie was wywieje!

lepiej poczekać i snurkowanie w sharm l sheikh w hotelu JAZ FANARA RESORT(z własną rafa!) dla zapalonych posolonych da więcej wrażeń niż przereklamowane nurkowanie.

Bylem tam już parę razy i wiem o czym pisze!

Edytowane przez JAC (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, JAC napisał:

.. niż przereklamowane nurkowanie.

Bylem tam już parę razy i wiem o czym pisze!

w ogóle nurkowanie jest przereklamowane czy tam nurkowanie jest przereklamowane ?

oj ryzykowne stwierdzenia: będzie polemika/kontra :rolleyes:

 

Jak poruszono termin wyjazdu, zgoda najlepiej najwcześniej od marzec/kwiecień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w innych krajach tylko nurkowanie bo rafy są daleko od brzegu  , w tym kraju to rafy są przy brzegu. To co posoleni chcą zobaczyć lepiej zobaczy się z maska i rurka.

Edytowane przez JAC (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy hiltonie masz rafe tj. zatoka  abu dabab. Kupujesz wycieczke i tam szkoly nurklwe same cie znajda. Niestety angielski wypadaloby znac. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juniora nie ma w Marsa już od kilku lat. Ostatnio siedział na Malediwach. Na fb jest trochę ciekawych postów. A szkoda bo baza była fajna i jak ktoś nie ogarniał angielskiego - polskojęzyczna. A jak ktoś porównywał Sharm z Marsa to chyba nie wie co pisze. Jak napisał kolega kolalysy - są dwa hotele przy zatoce abu dabbab. Po dwóch stronach zatoki jest rafa - po środku pasą się żółwie. Fajna miejscówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się też zastanawiam aby gdzieś pojechać wypocząć i ponurkować . angielski niemiecki oraz dalekie wyprawy mam za sobą , pytanie tylko czy faktycznie Egipt czy np Malediwy / indonezja . Macie jakieś stronki / przewodniki / rankingi miejsc ? Co polecacie

Edytowane przez wolan91 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to może faktycznie snurkowanie na pierwszy raz wystarczy. O terminie faktycznie zapomniałem, minimum kwiecien


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie byłeś to ABC ci wystarczy. Nurkowanie to nie butla na lepa i pod woda. 


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wolan91 napisał:

Ja się też zastanawiam aby gdzieś pojechać wypocząć i ponurkować . angielski niemiecki oraz dalekie wyprawy mam za sobą , pytanie tylko czy faktycznie Egipt czy np Malediwy / indonezja . Macie jakieś stronki / przewodniki / rankingi miejsc ? Co polecacie

jak chcesz snurkować to egipt, malediwy ostro dostały przez el nino i jakkolwiek na 10 m jest przepięknie tak snorkeling jest słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, october_rust napisał:

 A jak ktoś porównywał Sharm z Marsa to chyba nie wie co pisze.

Oczywiscie Marsa jest lepsza do nurkowania i snurkowania ale w tym terminie to raczej nie! A post dotyczy wyjazdu teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JAC napisał:

Oczywiscie Marsa jest lepsza do nurkowania i snurkowania ale w tym terminie to raczej nie! A post dotyczy wyjazdu teraz.

Jeżeli dobrze widzę to autor pisał minimum kwiecień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Edue napisał:

Jeżeli dobrze widzę to autor pisał minimum kwiecień :)

Tylko jest mały szczegół to nie ARTUR jest autorem tematu :-)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, JAC napisał:

Oczywiscie Marsa jest lepsza do nurkowania i snurkowania ale w tym terminie to raczej nie! A post dotyczy wyjazdu teraz.

Autor dodał że wyjazd minimum w kwietniu. wystarczy uważnie czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Vertiscire napisał:

Hmm to może faktycznie snurkowanie na pierwszy raz wystarczy. O terminie faktycznie zapomniałem, minimum kwiecien

O tutaj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Edue napisał:

O tutaj:)

Przeczytaj sobie od początku powoli. ( JESTEŚ DZIECIAKIEM?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, JAC napisał:

Przeczytaj sobie od początku powoli. ( JESTEŚ DZIECIAKIEM?)

Nigdzie nie ma napisane że teraz chcą jechać, jak nie masz nic w temacie do napisania to nie spamuj i zacznij czytać ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  jeśli chodzi o rafę snurkowanie i nurkowanie bardzo polecam  hotel Aurora Oriental  Resort. byłem tam w zeszłym roku. Hotel bez rewelacji  standard jak na egipt. Jedzenie dobre i kilka basenów na osrodku. Ale ja nie pojechałem tam dla hotelu i wyżerki :) tylko dla rafy. Jesli ktos mówi ze rafa jest lepsza w Sharm el Sheik to chyba nigdy nie był w Marsa Alam. nie ma porównania niebo a ziemia na korzyść Marsa. do plazy trzeba dojśc kilaset metrów spacerkiem . znajduje sie tam zatoczka cos w rodzaju Abu Dabab  tylko mniejsza . snurkowanie jest zajebi...e rafy mnóstwo róznej bardzo blisko powierzchni wody. , ryb także , żołwie  mureny płaszczki ,osmiornice jednym słowem wszystko. brakowało tylko rekinów. hehe 2 razy udało mi sie trafic delfiny które wplyneły do zatoki (kilkanascie sztuk) , gdy do nas podpłyneły zona przerazona ze to rekiny :)  napjpierw chciała mi wejść na plecy a potem próbowała ucieczki. dopiero gdy wyjasniłem ze to delifiny uspokoiła się . by zobaczyc delfiny trzeba wstac i snurkowac około 7 rano bo podobno tylko rana tam zaglądają. po drugiej stronie zatoczki 3 min piechotą mozna tez przepłynąc  :) znajduje się baza nurkowa . pracują w niej Polacy więc nawet nie trzeba znac jezyka. Mozna  tam zrobic podstawowy kurs nurka   OWD (Open Water Diver) . kosztuje mniej jak w Polsce . godz nurkowania   pod opieką nurka  kosztowała mnie 75 $ . 30 min 40$ . Ja snurkowałem dziennie około 3-4 godz i nie mogłem wyjśc z wody nie wiem jak temperatura w kwietniu ale w sierpniu gdy byłem jest cieplutka.   :) Z orientala mozna tez pojechac do zatoki abu dabab taksówką  jest niedaleko. z hotelu mozna pojechac na całodniowy rejs statkiem z 3 przerwami na snurkowanie i nurkowanie. z odległego około 60km portu Galib    Bardzo polecam . cena 40$ , z nurkowaniem wiecej ale nie pamietam . oczywiscie baza z kładami na miejscu . jesli chodzi o jakieś rozrywki czy zakupy  to zapomnij wokoło hotelu tylko pustynia . gdybys chciał sie zabawic trzeba jechac do portu Galib.

i jeszcze dodam byłem w Hurgadzie kilka razy w Sharmie  kilka razy ale jeśli chodzi o rafe to tylko Marsa Alam.

 

Jeśli masz duzo kaski to polecaja Hotel Hilton również z piekna rafą.

Edytowane przez tedeus63 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie byłeś to ABC ci wystarczy. Nurkowanie to nie butla na lepa i pod woda. 
Możesz rozwinac ten skrót ABC?

Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Vertiscire napisał:
16 godzin temu, Kajtek77 napisał:
Możesz rozwinac ten skrót ABC?

Tak potocznie nazywany jest podstawowy zestaw: maska, fajka, płetwy.

Ci co Ciebie odciągają od nurkowania najprawdopodobniej nie są płetwonurkami lub posiadają kurs o niewielkiej liczbie nurkowań. Zrezygnuj z planu wtedy gdy nie masz mozliwości:

- poświecić tygodnia wyjazdu tylko na kurs 

- kogoś z kim na stałe będziesz nurać

- dla bezpieczeństwa zrobić rocznie min. 20 nurkowań 

- możliwe kłopoty zdrowotne typu astma, przegroda nosowa, zaburzenia błędnika itp

wtedy faktycznie wystarczy ABC.

Jednak zdecydowanie nie zgadzam się na porównywanie tych przyjemności bo na bezdechu:

- nie poleżysz na piasku przy ogromnych Gorgoniach obserwując jak koniki morskie tańczą

- nie popływasz z rekinem bamboo shark który jak pies bedzie cie opływać i smerać

- nie popłyniesz z prądem wody wzdłuż oddalonej rafy która wygląda jak niekończące się akwarium Krzysztofa Tryca

- nie usiedzisz czekając na przepiękne Thresher sharks  gdzieś na podwodnej wyspie

- molinezje i mieczyki w cenotach będą najpospolitszą z ryb

itp itd

 

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Arturro napisał:

Tak potocznie nazywany jest podstawowy zestaw: maska, fajka, płetwy.

Ci co Ciebie odciągają od nurkowania najprawdopodobniej nie są płetwonurkami lub posiadają kurs o niewielkiej liczbie nurkowań. Zrezygnuj z planu wtedy gdy nie masz mozliwości:

- poświecić tygodnia wyjazdu tylko na kurs 

- kogoś z kim na stałe będziesz nurać

- dla bezpieczeństwa zrobić rocznie min. 20 nurkowań 

- możliwe kłopoty zdrowotne typu astma, przegroda nosowa, zaburzenia błędnika itp

wtedy faktycznie wystarczy ABC.

Jednak zdecydowanie nie zgadzam się porównywaniem tych przyjemności bo na bezdechu

- nie poleżysz na piasku przy ogromnych Gorgoniach obserwując jak koniki morskie tańczą

- nie popływasz z rekinem bamboo shark który jak pies bedzie cie opływać i smerać

- nie popłyniesz z prądem wody wzdłuż oddalonej rafy która wygląda jak niekończące się akwarium Krzysztofa Tryca

- nie usiedzisz czekając na przepiękne Thresher sharks  gdzieś na podwodnej wyspie

- molinezje i mieczyki w cenotach będą najpospolitszą z ryb

itp itd

 

Idealnie opisane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do marsa alam to proponuję zatoke Marsa Abu Dabbab coś pięknego. Mozesz zobaczyc na moim insta



Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka



Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

No i obowiązkowa wycieczka na wyspy Qulaan

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem 3-4 lata temu w Egipcie, i załapałem się kilka razy na nurkowanie. Posiadałem wtedy AOWD, i jakieś 200 nurkowań w naszych pięknych polskich wodach. Na łodzi okazało się, że nie wszyscy chętni turyści mówią po angielsku, instruktor nie mówi po polsku... dobra, jakoś tam na migi... najważniejsze, żeby podpisać klauzulę o zrzeczeniu się odpowiedzialności za jakiekolwiek zdarzenia pod wodą... byłem lekko mówiąc, zażenowany - szczególnie, że pamiętam swoje kursy, wykłady, zajęcia basenowe, pierwsze „nury” w jeziorze.

Do czego zmierzam? Otóż nurkowanie to wspaniały sport, szczególnie w przejrzystych wodach. Ale polecam albo zrobić kurs tutaj, i wtedy dla przyjemości pojechać tam, albo tam na miejscu poświęcić tydzień na zrobienie kompletnego OWD. Rzucanie się na „głęboką wodę”, mając ze sprzetem do czynienia po raz pierwszy, mija się z celem. I przy JAKIMKOLWIEK kursie nurkowym, nie patrzymy na jego cenę. Tu liczy się bezpieczeństwo, zaangażowanie prowadzących, podstawy teorii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Marsa jest chyba najlepszym miejscem w Egipcie jeśli chodzi o rafy. Jeśli chcecie mieć rafę przy hotelu to najlepsze są w zatoce Abu Dabbab (np. Hilton) lub hotele Brayka. Jeśli nie mieliście z nurkowaniem lub snorkowaniem wiele wspólnego to polecam zaczynanie z centrum nurkowym. W Marsa jest centrum o nazwie 3WILL - ekipa ma w zasobach również Polaków. Zgadzam się z kolegami, że nurkowania nie da się porównać ze snorklingiem, ten ostatni wystarczy na początek i tylko na początek. Praktycznie w  każdym hotelu masz centrum nurkowe, gdzie chętnie zabiorą Cię na nurki. Trzeba tylko pytać o cenę, bo tu rozpiętość jest bardzo duża i można sporo przepłacić. Z drugie strony nurkujesz z nimi przy hotelu, anie jesteś wożony np. na publiczną plażę. Co lepsze - kwestia gustu. Bezpieczeństwo we wszystkich centrach jest podobne. Osoby bez praktyki nurkowej schodzą z instruktorem 1 na 1. Jak zaproponują Ci inny układ to sobie odpuść. Pierwszy raz jest stresujący i jak w większej grupie ktoś wyłapie panikę to może się okazać że zostałeś na dnie sam lub z kolesiem na podobnym poziomie. Aha i jeszcze jedno - pamiętaj że pomiędzy ostatnim nurkiem a lotem dla bezpieczeństwa musi upłynąć 24h.

Jak chcesz lecieć do Egiptu to dobrze również wybierz hotel - niestety flora bakteryjna jest tam trochę inna, więc jak Cię złapie tzw. "zemsta faraona" to nie ponurkujesz, bo po 2-3 dniach w łazience nie dasz rady. Ludzie zabezpieczają się różnie, jedni alkoholem inni wybierając tylko gotowane potrawy. Generalnie bakterie są w lokalnej wodzie, więc zazwyczaj jest to loteria i niestety nie masz gwarancji że złapie Cię tylko raz na wyjeździe - kwestia organizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.