Skocz do zawartości
boo12

Glon z bombelkami powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie akwarium wystartowano z początkiem grudnia testy Salifert no3 po4 wykazują pierwszą kratkę ponad zero (gdzieś wcięło mi zapiski) testy są przechodzone ale data ważności do grudnia. Przymierzam się do malej hanki na po4 w przyszłym miesiącu więc i no3 kupię nowe. Glony na skałach zielone z bąbelkami a w toni wody cały czas unosi się mnóstwo bardzo małych bąbelków bakterie 3 rozdaję podaję co tydzień zamiennie.

Zdjeciaa0e52e23b231ed566587b7b72e7fbd32.jpg0eca5d1335399cf62cd93abe7ccecdf3.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dino (zresztą często towarzyszy mu cyjano) i piękne aiptasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na aiptasie w kosmicznej ilości, zawitał wczoraj brzydal, @silva czy ładować jakąś hemie, od 3 dni skróciłem oświetlenie o połowe i świece 2 świetlówki + 2 na 2h, i poprawy brak

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemię, jak już i poczekaj. Akwarium młode, swoje musi przejść. Chociaż moim zdaniem trochę za szybko z tym życiem. Zwłaszcza ukwiały są delikatne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiał trafił się praktycznie po trasie jak jechałem po błazenki do sklepu i jak tu nie wziąć. Całą zwierzynę wprowadziłem po wstępnym dojrzewaniu +tydzień przynajmniej patrząc na testy i wydają się być zadowolone  z ukwiałem włącznie ;).

14 minut temu, dadario napisał:

Chemię, jak już i poczekaj.

czyli podać i czekać na efekty, czy odwrotnie

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
41 minut temu, silvia napisał:

Dino (zresztą często towarzyszy mu cyjano) i piękne aiptasie

A skąd wiesz, że nie ma tam jeszcze zielenic, cyjanobakterii, okrzemek? Wyobraziłeś sobie? Czy sugerujesz sobie, że bąble [czegoś - pewnie tlenu] świadczą o tym, że to dino - a guzik prawda...  

Jak to że cyrkulacja wpływa na rozwój cyjanobakterii - jak napisali na tym forum...  guzik prawda... 

Moim zdaniem ta skała wygląda bardzo ładnie jak na świeże akwarium. Możesz wrzucić kilka ślimaków które jedzą glony - najlepiej małych, takich które się mnożą w akwarium. Ja nic więcej bym nie zrobił.  Nie dolewaj nigdy żadnych magicznych preparatów - takich których producent nie podaje jaki jest ich skład chemiczny. Dotyczy to niestety większości marek. W szczególności dotyczy to tych roztworów które są "magicznymi" miksturami do zwalczania wszelkiej maści plag, które często powodują śmierć zbiornika...  Ale są tacy producenci którzy piszą ile czego dokładnie jest w danym roztworze i to warto stosować... 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jak dla mnie tam jest masa różnych organizmów. 

Żeby stwierdzić co to jest to trzeba zrobić zdjęcie pod mikroskopem i to nie jedno. Potem porównać to z fotkami np z internetów. To że masz brązowe coś nie świadczy o tym że to jest dino. To tak jak byś określał skład chemiczny stopu metalu po kolorze... Guzik mozesz tak ocenić... 

Ale oczywiście zaraz napiszesz że jestem kretynem bo cytuję publikacje i napiszesz o moim podejsciu albo o mnie...  jak zwykle. A potem przeczytam post w którym sam się podpierasz publikacjami z science direct - ręce opadają... 

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nanokaczor jeśli jeszcze możesz określić swoje zdanie jak zachować się w tym przypadku to będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
Teraz, boo12 napisał:

@nanokaczor jeśli jeszcze możesz określić swoje zdanie jak zachować się w tym przypadku to będę wdzięczny

Określiłem jakie mam zdanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, nanokaczor napisał:

Określiłem jakie mam zdanie. 

Nie napisałeś co byś robił bądź nie z taką sytuacją 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
3 minuty temu, boo12 napisał:

Nie napisałeś co byś robił bądź nie z taką sytuacją 

napisałem - post nr 6 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne pocztki cjano 

Za dużo białego śwatła, mniej dodatkow do wody , żadziej podmiany 

Do tego szybko szyba przednia zachodzi , jezdzisz czyscikiem czesto 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jedyne co mogę dodać to to ze szkoda kasy na hankę. I tak mierzysz tylko stężenie jonów PO4 a nie stężenie fosforu. Tyle że 99% osób tego nie ogarnia. Jak to że robią testy na icpms a potem nie potrafią tego interpretować bo nie wiedzą co jest w naturalnej wodzie morskiej, jak stężenia poszczególnych pierwiastków w oceanie się zmieniają ani jak działa sprzęt i nie mają dostępu do widma ani nie wiedzą jak ono było interpretowane.... Najważniejsza jest interpretacja a nie sam wynik... 

Wystarczy test JBL - ma całkiem przyzwoitą skalę i taka dokładność wystarczy. 

Za oszczędzona kasę lepiej kup sobie jakiegoś korala. 

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wundermani bym wsadził , zajmie się aiptasia .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
4 minuty temu, SU1 napisał:

Wundermani bym wsadził , zajmie się aiptasia .

Jeśli uda ci się kupić krewetki Lysmata wurdemanni to chętnie odkupię po 100 zł za sztukę i jeszcze flachę postawię. O ile to będą Lysmata wurdemanni... 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, AnT napisał:

Piękne pocztki cjano 

Za dużo białego śwatła, mniej dodatkow do wody , żadziej podmiany 

Do tego szybko szyba przednia zachodzi , jezdzisz czyscikiem czesto 

Podmiane zrobiłem jedną odkąd stoi akwarium 12 l czyścik co 2 dni w dłoni, co do światła to Pacific sun 4x crystal blue, 1x int+ 1x shallow water 2x spectra plus 

4 minuty temu, SU1 napisał:

Wundermani bym wsadził , zajmie się aiptasia .

 

Godzinę temu, boo12 napisał:

Na aiptasie w kosmicznej ilości, zawitał wczoraj brzydal,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, nanokaczor napisał:

Jeśli uda ci się kupić krewetki Lysmata wurdemanni to chętnie odkupię po 100 zł za sztukę i jeszcze flachę postawię. O ile to będą Lysmata wurdemanni... 

Lub inne co owe jedzą :P . Jop tak z rozpędu , choć jak wiadomo w sprzedaży są szkoda tylko że niezbyt te co trzeba . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Dużej ilości aiptasi tu nie ma. Acreichthys tomentosus jest dość żarłoczny i jeśli go nie będziesz mocno karmić to może zacząć żreć niektóre korale. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, nanokaczor napisał:

Jeśli uda ci się kupić krewetki Lysmata wurdemanni to chętnie odkupię po 100 zł za sztukę i jeszcze flachę postawię. O ile to będą Lysmata wurdemanni... 

Co się stało? kiedyś je hodowałeś.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że trochę wytrzebił w ciągu jednego dnia, w razie co do sumpa i do nowego właściciela zobaczymy. Zapomniałem dodać że mam jeszcze trzy berghie, ale nie widziałem się z nimi odkąd je wpuściłem 2 tygodnie temu może wieloszczet zrobił sobie kolacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
21 minut temu, Roman.P napisał:

Co się stało? kiedyś je hodowałeś.

No nie mam Lysmata wurdemanni.

Te które miałem to za bardzo się pokrzyżowały i nie zdobyłem nowych. W sklepach są inne gatunki, które jedzą aiptasie. W tym bardzo często sprzedają Lysmata boggessi jako wurdemanni...  A to g - prawda... Jak bym nie był bym sobą to bym ściemniał i sprzedawał Lysmata boggessi jako Lysmata wurdemanni [jak mi je sprzedali - i nawet się nie kłóciłem - bo już mam to w D i wiedziałem co kupuję - ciumulungiem nie jestem] ale ja mam swój honor. Nie będę kłamał.... Inteligentny kłamstwo od ściemy odróżni. 

Mam ponad 1000 krewetek, które jedzą aiptasie... 

Ale tak poza tym to ja lubię udawać debila - takie hobby... że na przykład liczyć nie umiem albo że nie pamiętam. I się testuje kto cię oszukuje - ale tylko raz... 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, nanokaczor napisał:

No nie mam Lysmata wurdemanni.

Te które miałem to za bardzo się pokrzyżowały i nie zdobyłem nowych. W sklepach są inne gatunki które jedzą aiptasie. W tym bardzo często sprzedają Lysmata boggessi jako wurdemanni...  A to g - prawda... 

Cieszę się z takiej prawdomówności. Wielki szacun. :czapkizgłów:)


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
8 minut temu, boo12 napisał:

Trzeba przyznać, że trochę wytrzebił w ciągu jednego dnia, w razie co do sumpa i do nowego właściciela zobaczymy. Zapomniałem dodać że mam jeszcze trzy berghie, ale nie widziałem się z nimi odkąd je wpuściłem 2 tygodnie temu może wieloszczet zrobił sobie kolacje

Jeśli chcesz mieć berghie to żadne polujące na nie ryby, kraby i krewetki nie wchodzą w grę. Berghie są fajne, czasem są niezastąpione i ja na przykład teraz żałuję że ich nie hoduję ale to jest dość delikatny i podatny na ataki organizm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, nanokaczor napisał:

Jeśli uda ci się kupić krewetki Lysmata wurdemanni to chętnie odkupię po 100 zł za sztukę i jeszcze flachę postawię. O ile to będą Lysmata wurdemanni... 

czyli to ściema jest?: https://erybka.pl/product-pol-16445-Lysmata-wurdemanni.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.