Skocz do zawartości
pinki

Stylophora traci tkankę od góry.

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, pinki napisał:

Nie, nie było potrzeby robienia Icp, jod podałem, zobaczymy co będzie dalej.

To może teraz nadeszła taka potrzeba ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pinki napisał:

Nie, nie było potrzeby robienia Icp, jod podałem, zobaczymy co będzie dalej.

Jaka reakcja korali na podanie jodu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie bakterie podajesz?być może tu jest problem przy zerach trzeba uważać na wszelkie zmiany,może któraś z pomp coś puszcza do wody sprawdzić wymyć nie zaszkodzi,u mnie podobnie było przy zmianie bakterii musiał tam być jakiś agresywny szczep,może redox za wysoki i zwyczajnie palisz korala?

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podaniu jodu po koralach nie widać żadnych zmian. Stylophora dalej się nie sypie ale tak naprawdę to będzie można jutro coś powiedxieć. Bakterie to zeobak stosowane od dawna.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, @Beti napisał:

Radku:-) nie starsz, ja leje jód codziennie po 3krople z AF i testy pokazują normę,ale tu masz racje na pałę nie ma co lać..:-)

Zgadza się. Czyli utrzymujesz wartość w dolnej jego granicy. 1ml to ok 12kropel na 100l utrzymuje jod w górnej granicy "normy" lane dwa razy w tygodniu

A Pinki nie dodawał jodu dlatego można przypuszczać, że jod bardzo mocno poszedł w dół z biegiem czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, dla syna napisał:

Zgadza się. Czyli utrzymujesz wartość w dolnej jego granicy. 1ml to ok 12kropel na 100l utrzymuje jod w górnej granicy "normy" lane dwa razy w tygodniu

A Pinki nie dodawał jodu dlatego można przypuszczać, że jod bardzo mocno poszedł w dół z biegiem czasu. 

zgadza się a LPS i SPS sam wiesz ;-)

Edytowane przez @Beti
up (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Zawartość jodu w granicach 0,55-0,75 mocno uodparnia twarde koralowce od infekcji i metali ciężkich jeśli czegoś jest zbyt dużo. 

Mowie o wartościach mikro oczywiscie :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pinki napisał:

Po podaniu jodu po koralach nie widać żadnych zmian. Stylophora dalej się nie sypie ale tak naprawdę to będzie można jutro coś powiedxieć. Bakterie to zeobak stosowane od dawna.

Daj znać jutro co i jak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez noc jeszcze trochę się posypała ale mniej niż było to do tej pory wstawiam zdjęcie dla porównania.

PSX_20180124_091328.jpg


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak reszta korali bez zmian? 

To wygląda jak jakaś infekcja. Podanie jodu nie zaszkodzi jej napewno. Powinno go wzmocnić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podaniu jodu sps-y generalnie bez negatywnych zmian, natomiast lps-y napompowane jak nigdy. Mam nadzieję że uda się to zatrzymać bo szkoda by było łamać takiego sporego korala.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, pinki napisał:

Po podaniu jodu sps-y generalnie bez negatywnych zmian, natomiast lps-y napompowane jak nigdy. Mam nadzieję że uda się to zatrzymać bo szkoda by było łamać takiego sporego korala.

Mimo wszystko ułamałbym asekuracyjnie coś z boku. Ale jesli lpsy lepiej się pompują to coś co drażniło korale musiało być w zbiorniku. Dobrze, że podałeś jod. 

Na małą ilość jodu reaguje fajnie euphyllia jak się zwiększy jod odrazu pompuje się jak głodny koral, który dostaje papu. Na nadmiar zwykle spsy zaczynają się ślinić. Ale nie zawsze widoczne są te zachowania. 

46 minut temu, pinki napisał:

Po podaniu jodu sps-y generalnie bez negatywnych zmian, natomiast lps-y napompowane jak nigdy. Mam nadzieję że uda się to zatrzymać bo szkoda by było łamać takiego sporego korala.

Aaa widzisz, zapomniałem o jeszcze jednej ważnej rzeczy. Jeśli nie dozujesz strontu to dodaj. To też znacznie wpływa na odbudowę tkanki. Dodaj stront zgodnie z instrukcją plus delikatną nadwyżkę. Nie zaszkodzi a napewno pomoże. 

Ja oprócz podmian dodaje te dwa pierwiastki: stront i jod. I wszystko zaczyna hulać lepiej jak wcześniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pinki napisał:

Po podaniu jodu sps-y generalnie bez negatywnych zmian, natomiast lps-y napompowane jak nigdy. Mam nadzieję że uda się to zatrzymać bo szkoda by było łamać takiego sporego korala.

Jak tam efekty? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, bo piszesz ze jedziesz na zeo. Ile masz kamieni ?Jaki przepływ  ? CO ile wymieniasz ? Dla mnie to nie żaden jod, żadna miedź i inne cuda wianki. Tu wygląda mi na bakterie. Jak Jarek napisał, albo jakieś agresywne bakterie, albo namnożyły się przez kamienie, albo po prostu kamole za szybko wyciągnęły coś z wody, nie zdziwiłbym się gdyby tam fosforanów nie było ;)

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 200l wody jest 350 gram kamieni. Przepływ na 400l / h. Wymiana kamieni co 6 tygodni. Ale może cos w tym być bo ostatnio czyściłam pompę zasilająca kamienie czyli w jakimś stopniu po wyczyszczeniu wydajność pompy pewnie wzrosła. I mniej więcej po tym fakcie pojawił się problem z seriali porą.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że ciśniesz grubo ;) To ja na 600l full sps miałem 1000gr oryginalnych kz (litr do automatów ważył 1250gr) kamieni i przepływ jak Ty 400l/h ostro dało w kość koralom. Zacząłem nie przekraczać 200l/h i jakoś to poszło. Efekty były podobne.
Edit:

Jak obliczasz przepływ przez kamienie ?

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Panoramiks200 napisał:

Powiem Ci, że ciśniesz grubo ;) To ja na 600l full sps miałem 1000gr oryginalnych kz (litr do automatów ważył 1250gr) kamieni i przepływ jak Ty 400l/h ostro dało w kość koralom. Zacząłem nie przekraczać 200l/h i jakoś to poszło. Efekty były podobne.
Edit:

Jak obliczasz przepływ przez kamienie ?

To ma sens. Zgubił mnie trop, że nic nie było robione z baniakiem. Dlatego postawiłem na jod z uwagi, że nie było jego suplementacji a to pierwiastek lotny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stylophora przestała się dalej sypać więc chyba jednak ten jod miał znaczenie.

Możliwe że to właśnie kamienie były odpowiedzialne za pewne niedobory.

Profilaktycznie zmniejszyłem też przepływ przez kamienie, docelowo planuje zmniejszyć zasyp, zobaczymy jak to będzie dalej wyglądać. Na razie jest o.k.

Dziękuję wszystkim za pomoc bo właśnie dzięki waszym radą udało się sytuację uratować.

 

 


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, pinki napisał:

Stylophora przestała się dalej sypać więc chyba jednak ten jod miał znaczenie.

Możliwe że to właśnie kamienie były odpowiedzialne za pewne niedobory.

Profilaktycznie zmniejszyłem też przepływ przez kamienie, docelowo planuje zmniejszyć zasyp, zobaczymy jak to będzie dalej wyglądać. Na razie jest o.k.

Dziękuję wszystkim za pomoc bo właśnie dzięki waszym radą udało się sytuację uratować.

 

 

Dla pewności zrób testy icp, nie kosztują zbyt dużo a daje pewniejszy obraz całości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2018 o 09:26, pinki napisał:

Stylophora przestała się dalej sypać więc chyba jednak ten jod miał znaczenie.

Możliwe że to właśnie kamienie były odpowiedzialne za pewne niedobory.

Profilaktycznie zmniejszyłem też przepływ przez kamienie, docelowo planuje zmniejszyć zasyp, zobaczymy jak to będzie dalej wyglądać. Na razie jest o.k.

Dziękuję wszystkim za pomoc bo właśnie dzięki waszym radą udało się sytuację uratować.

 

 

Jak tam sytuacja w zbiorniku? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stabilizuje się. Stylophora dalej nie gubi tkanki. Tak jak pisałem wcześniej zmniejszyłem przepływ przez kamienie, jod podaje dalej tylko w mniejszych ilościach, dodatkowo była podmiana wody. Więc wygląda że się ustabilizowało. Dzisiaj wprowadziłem nowego mieszkańca, lime scabre , to dopiero jest wyzwanie.

 

 


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, pinki napisał:

A stabilizuje się. Stylophora dalej nie gubi tkanki. Tak jak pisałem wcześniej zmniejszyłem przepływ przez kamienie, jod podaje dalej tylko w mniejszych ilościach, dodatkowo była podmiana wody. Więc wygląda że się ustabilizowało. Dzisiaj wprowadziłem nowego mieszkańca, lime scabre , to dopiero jest wyzwanie.

 

 

Ohoho, szacun. Jak dla mnie narazie za wysoki poziom. Ale bede wdzięczny za info jak się u Ciebie chowa, a w miedzy czasie poczytam o nim. Może się kiedyś zdecyduje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.