Skocz do zawartości
jarromir

Która lampa led

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę szybko kupić lampe mam 3 do wyboru

95x50x50h proste los i miękkie kilka rybek

ktora polecacie z trzech poniższych:

maxspect razor 160

2xkessil 160

pandora s2 2x24w+145w


Pacific sun pandora hyperion s

240l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kwestii Razora -jedni zadowoleni, innym przeszkadza kolor, i ja osobiście po przeczytaniu wielu opinii i kilku rozmowach, nie zdecydowałbym się na niego. Kessila 360 porównywałem na żywo z AI Hydra 26 (obie lampy 90W) i AI była znacząco jaśniejsza. Już nie wnikając w rzeczywistą moc dla korali, przy Kessilu było jak dla mnie po prostu za ciemno :) 

Ja będąc na Twoim miejscu zastanawiałbym się nad 2x AI Prime HD (bo dwie hydry dla LPSów i miękkich to zbyt dużo) lub PS. Jak cena nie ma znaczenia, to raczej poszedłbym w hydrydę PS LED + T5 :) 

Edytowane przez jedikk1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam razora miałem kilka lampek i wróciłem do maxspecta ,tym razem to nowy model  RSX 300  z WI-FI kolorki rewelacja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pacific sun :) , jedne z lepszych lamp, w ameryce mocno chwalą, sam posiadam. 

Serwis genialny, nie ma problemów w żadnym wypadku, czasami telefon wystarczy. 

Edytowane przez Pirotechnic (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jedikk1 napisał:

w kwestii Razora -jedni zadowoleni, innym przeszkadza kolor, i ja osobiście po przeczytaniu wielu opinii i kilku rozmowach, nie zdecydowałbym się na niego. Kessila 360 porównywałem na żywo z AI Hydra 26 (obie lampy 90W) i AI była znacząco jaśniejsza. Już nie wnikając w rzeczywistą moc dla korali, przy Kessilu było jak dla mnie po prostu za ciemno :) 

Ja będąc na Twoim miejscu zastanawiałbym się nad 2x AI Prime HD (bo dwie hydry dla LPSów i miękkich to zbyt dużo) lub PS. Jak cena nie ma znaczenia, to raczej poszedłbym w hydrydę PS LED + T5 :) 

piszesz o starym modelu razora? widziałeś na żywo jak  swieci rsx albo recurve ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pisze o starym Razorze, o nowych nie będę się wypowiadał. Nie twierdze że to złe lampy, przeciwnie, chociażby ze względu na sam serwis warte uwagi, bo jakościowo to nie ma dyskusji, dobry sprzęt, jednak konkurencja do mnie mimo wszystko bardziej przemawia, kwestia gustu. Wszystko będzie się sprowadzało do ceny, z budżetem 4000pln brałbym PS :) Poza tym combo T5 + LED daje według mnie lepsze efekty.

Z ciekawości, jakie lampy miałeś że wróciłeś do razora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnia to blau hybryda 120w led T5 4x80w,2016-ATI 6x80,mam tez giesemann hybryda 3x75 led 4x 54 ,byly  też  hqi aqua medic  i razor 160w  ostatno troche testowałem ledowych lampek i został rsx .Wszystko zależy co kto lubi  jakie korale i jakie swiatło, ja mam juz dosyć akropor i swietlówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ja mam Maxspect Etheral 2 sztuki - fajnie świecą, tylko trochę lipa z SPS bo od spodu zupełnie nie mają zooxanteli - tzn mają kolor tylko od góry, no ale to już bolączka wszystkich ledów. LPS fajnie rosną SPS proste też rosną może nie jakoś super szybko ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxspect i jeszcze raz maxspect !!!!

ale tylko ten nowy 15000 k

 

Już nie ma tej różowej poswiaty

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, lysy23111 napisał:

maxspect i jeszcze raz maxspect !!!!

ale tylko ten nowy 15000 k

 

Już nie ma tej różowej poswiaty

 

no na reszcie ktoś moje słowa potwierdził,bo ostatnio było na forum bardzo burzliwie o ten fiolet;-)

dokładnie 15.000k,choć jeśli da się celowo np 50%białego a 10% niebieskiego to wymusimy lekki fiolet,ale to raczej w akwarium na odwrót świecimy;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa po prostu BAJKA 

Oczywiście jeśli chodzi o ten przedział cenowy 

Sam ja mam i na inną nie zamienie . A reklamy sklepowe typu REWELACYJNE ....... . NA Mnie nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ja zmieniłem z Ecotech Radion G3 na maxspecta Etherala i jestem zadowolony - ciekawy jest kanał indygo, nie mogłem się do niego na początku przyzwyczaić i dobrze ustawić. Nowe razory nie wiem ile mają kanałów, ale widziałem jak świecą na zlocie małopolskim i bardzo ładnie LPSy się prezentowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxspect RSX-4  recurve-6 kanałów    Fajne kolory, bardzo proste szybkie i wygodne sterowanie  przez smartfona (ręcznie jeszcze nie sprawdzałem) estetyczny wygląd ,można samemu zamontować nad akwa ,serwis na poczekaniu i bez sciemy  i też ważna  zaleta -cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie trochę temat bo zastanawiam się właśnie nad kupnem Maxpect  Recurve  lub 2 x AI Hydra 26HD. Wymiary zbiornika to 120x50x50 i teraz pytanko czy model Maxpect R6-90 240w dał by radę czy musiał by być ten większy? Czy może dwie Hydry lepiej by się sprawdziły? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, IPretOriaNI napisał:

Odkopie trochę temat bo zastanawiam się właśnie nad kupnem Maxpect  Recurve  lub 2 x AI Hydra 26HD. Wymiary zbiornika to 120x50x50 i teraz pytanko czy model Maxpect R6-90 240w dał by radę czy musiał by być ten większy? Czy może dwie Hydry lepiej by się sprawdziły? 

U mnie świeci kilka m-c recurve ten największy model możesz wpaść  to zobaczysz jak świeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, refish napisał:

U mnie świeci kilka m-c recurve ten największy model możesz wpaść  to zobaczysz jak świeci

Jak efekty? Jesteś zadowolony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić pacific Sun. Może program na kompa wymaga delikatnego przyzwyczajenia. No ale samo światło robi wrażenie. Korale wyglądają na zadowolone, chociaż mam ją od miesiąca więc na ostateczną ocenę jeszcze potrzeba czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, dadario napisał:

Ja mogę polecić pacific Sun. Może program na kompa wymaga delikatnego przyzwyczajenia. No ale samo światło robi wrażenie. Korale wyglądają na zadowolone, chociaż mam ją od miesiąca więc na ostateczną ocenę jeszcze potrzeba czasu. 

Jakiś konkretny model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dadario napisał:

@IPretOriaNIPandora Hyperion s 145+2x24w t5

Przeglądając Internet,  wszystkie za i przeciw , chyba masz rację i skusze się na hybrydę :) tylko na model 2x75 + 4x39 t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@IPretOriaNISkontaktuj się z @Przemek. Miał swoje lampy wystawione w dziale sprzedam, nie śledzę dokładnie czy jest to jeszcze aktualne ale może akurat Ci się uda znaleźć coś pod siebie... 

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.