Skocz do zawartości
woldi

Lybia tesselata - Pom Pom Crab

Rekomendowane odpowiedzi

Miał lub ma ktoś tego kraba? Słyszałem, że jak zgubi swojego ukwiała to zastępuje go małymi grzybkami, ale czy robi to nagminnie? Mocno niszczy korale, atakuje ślimaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Predzej sam stanie sie ofiara. Jest zupelnie niegrozny


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny zwierzak, u mnie siedział na skałce, czesto się przechadzał, nikomu nie robił krzywdy, bardzo ciekawy i ciekawski, teraz też już się szykuje żeby go kupić.

 


Reefmax/ReefMaster White LED - NA SPRZEDAŻ

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również go posiadam, absolutnie nie szkodliwy. Na początku nie widoczny, po pewnym czasie można go już zauważyć :) . W pewnym momencie myślałem że padł, ale na szczęście była to wylinka. W wylince była maluteńka dziurka a tak to nie naruszona skorupka nie wiem jak on się z niej wydostał :) . Wczoraj jak go widziałem to "boksował" polip euphylli :) i nosi jajeczka :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, woldi napisał:

W takim razie można kupić;)

kupić możesz ale licz się z tym ze jak masz duzo kryjówek ,duzo skały ,duzy zbiornik to będziesz go widział bardzo rzadko i to najczęściej w nocy  .Dobrze by tez  było dokarmiać go trochę bo to bardzo nieśmiały zwierzak i sam może się nie wyżywić.


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, albo miałem wpuszczony rok temu do akwarium 150/40/40 i widziałem go raz. 


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały i kryjówek trochę jest, ale zbiornik mały, bo raptem 70l więc mam nadzieje, że go od czasu do czasu zobaczę. A jak będę wiedział gdzie jest to i dokarmię;) Zaryzykuję, bo lubię  kraby, a jak czytam o innych gatunkach to raczej odpadają. Znalazłem jeszcze Calcinusa spec., który podobno dorasta tylko do 2 cm, ale w końcu to pustelnik więc pewnie będzie atakować ślimaki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calcinus będzie łaził po koralach i  je przewracał/stresował .Możesz kupić mitraxa ,percnona ,nigre jest kilka fajnych ,malo strachliwych i pozytecznych 

 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jeszcze może o neopetrolisthes oshimai. Fajny krabik ukwałowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, maciej01 napisał:

Pomyśl jeszcze może o neopetrolisthes oshimai. Fajny krabik ukwałowy.

Pomyślę choć PomPom już u mnie wędruje;) Jeśli jednak dokupię neopetrolisthes oshimai to czy będą żyć w zgodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neopetrolisthes oshimai jest krabem ukwiałowym i siedzi cały czas, żyje w symbiozie z ukwiałem. Jak nie ma w akwarium ukwiała to często zadomawia się w grzybowieńcach typu rhodactis, ricordea. Myślę, że nie powinny sobie wchodzić w drogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

l.. tesselata - fajny, ale dużo się go nie naoglądasz... siedzi w skałach i dopóki nie robiłem wielkiej zmiany w zbiorniku to go nie widziałem, wiem, że gubił co jakiś czas jeden z ukwiałów, ale później miał znowu dwa (?!)

n. .oshimai - bardzo ładny i ciekawy krab, u mnie siedział na grzybowieńcach, głównie rico (nie miałem ukwiału), nie jest bardzo bojaźliwy, widać go ładnie w zbiorniku;

oba kraby na spokojnie mogą być w zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pom poma widywałam bardzo rzadko, chowal się w skałach, pozyl u mnie może z rok :( oshimai nie jest bojazliwy, mieszkał długi czas pod ukwialem, ale blazenkowa ciągle go atakowała i ostatnio siedzi w kącie przy tubastrea. 

Obydwa kraby wydaje mi sie, ze będą żyć w zgodzie, to bardzo łagodne zwierzaki i nie są dla siebie konkurentami pokarmowymi.

Moj oshimai sprzed chwili

T4SBIsW.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory to PomPoma widuje praktycznie cały czas, bo łazikuje wszędzie co się zbytnio moim zoanthusom nie podoba;) i co ciekawe, to zauważyłem, że potrafi polować na ślimaki osiadłe:) Skoro piszecie, że mogę kolegę mu wpuścić to w przyszłości to zrobię, bo to pocieszne zwierzaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.