Jump to content

budinese

Klubowicz
 • Content Count

  56
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Jaworzno

Recent Profile Visitors

752 profile views
 1. Ja bym pozbył się czerwonych grzybków z głównej skały. Jak zaczną rosnąć są trudne do opanowania i usunięcia. Moim zadaniem oczywiście.
 2. Witam, Mam pytanie czy używając soli Tropic Marin Syn-Biotic można dodawać do akwarium inne bakterie? Pozdrawiam.
 3. Nic nie mówiłem bo od roku nie widziałem , czyli jednak to coś jest głównym podejrzanym. Dziękuję.
 4. Miedzi nie ma, akwarium 1,5 roku, skałą przeniesiona z mniejszego plus dołożona sucha, ryby to dwa błazenki, ślizg i chromis tak że nie gustujące w skorupiakach. Ślimaki żyją. Mam jedno podejrzenie dawno temu widzialem u siebie w skale zwierzatko podobne do rawki, ale wielkości 2-3 cm i koloru jasno zielonego, ale nie wiem co to było i dawno nie widziałem tego żyjątka.
 5. Witam, Mam pytanie czym może być spowodowane zniknie krabów, krewetek i ryb w akwarium. Przez ostatnie pół roku zniknęły mi 3 mitraxy (każdy kupowany po zniknięciu poprzedniego), dwa percony i mały czerwony krab pustelnik. Nie zanlalazłem żadnego "trupka". Pozostała krewetka czyszcząca, niebieski pustelnik i pompom. Ostatnio zniknął mi też jeden chromis vanderbit, dzień wcześniej pływał nie wyglądał na chorego. Podobnie było z Stonogobiops yasha. Pozdrawiam
 6. budinese

  Euphelia leci

  Przy kh 8 Ca nie powinno być w okolicach 420? Kolega ma 500 z tego co pisze Mg też chyba troszkę niżej.
 7. budinese

  Euphelia leci

  Ca i Mg za wysokie moim zdaniem. Rozjechane parametry.
 8. Przepraszam nie znam się na konikach.
 9. Witaj  gdzie kupiłeś laptastrea ??

 10. Raczej nie, odnalazłem zapiski wg nich to jest Leptastrea.
 11. Ja mam taki ale nie pamiętam nazwy, mam gdzieś zapisane mogę poszukać.
 12. Witam, Mam pytanie może głupie, kupiłem klej GroTech KoraFix 5 min. "Quick" pisze że jest on 2 skladnikowy, ale w opakowaniu jest jeden kawałek ciemnej "plasteliny" gdzie jest drugi składnik?
 13. budinese

  Rhodactis

  Może wieje na niego i sie odkleja powoli. U mnie tak bylo.
 14. Miałem bardzo podobny przypadek u siebie w akwarium. Niestety poleciały mi 4 euphylie, ja bym odciął tą chorą główkę (jak wyciągniesz z akwa pewnie będzie śmierddzieć) i tą co została wypłukał w dipie. Euphylie leciały tak, że najpierw pojawiało się na jednej, padała około miesiąca ok wszysko w akwa i nagle następna i tak dalej. Teraz poprawiam parametry w akwa (mam nadzieję że prze to euphylie były słabsze i bardziej poddatne na infekcje) i po ich poprawieniu będzie ok z euphyliami. Więksi fachowcy polecili mi utrzymac parametry Ca 400 Kh 7,7 - 8 Mg 1400 zasolenie 1,024. Miałem 1,027 Ca 430 Kh 6,7 Mg 1320
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.