Skocz do zawartości
alenqer

Pterapogon Kuderni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - to i ja się pochwalę.To mój i mojej pary pierwszy raz, udało mi się odłowić 17 sztuk, jak na pierwszy raz nie jest źle.Efekt piątkowej i sobotniej {26.01/27.01), nocnej zasiadki.W tej chwili rybki mają 2 tygodnie i rosną - odpukać jak na drożdżach..

https://drive.google.com/open?id=1VU6yDRN4_BYMhwfnAS9ROA2OlHjtuVJq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale super ! Ladne :clap:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Fajne stadko.

Wrzuć im do zbiornika jakiś materiał filtracyjny - ceramikę itp albo zamień kostkę napowietrzającą na filtr gąbkowy napędzany powietrzem. Tak żeby ci amoniak nie skoczył. 

Możesz też nasypać piachu ze zbiornika, w którym są drobne organizmy z działającego stabilnego zbiornika. Wtedy napewno nie będzie problemu jak ci na przykład zdechnie jedna rybka albo jak przekarmisz.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za dobre słowa.Jest już przygotowany mały wewnętrzny filtr  turbinowy, jutro go odpalę.Na razie pływają w ok. 12l mini - akwa, które postawiłem na sumpie,dwa razy dziennie podmiana wody na tę z głównego zbiornika plus czyszczenie dna.Jedzą świeżo wylęgłą artemię,która ma tę zaletę, że bez filtracji nie zjedzona po prostu pływa swobodnie dopóki jej maluchy całej nie zjedzą.Po odpaleniu filtracji będę wprowadzał ikrę homara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Taki filtr będzie ci zbyt szybko usuwał plankton. Artemia zostanie na gąbce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak wiem będzie wyłączany na czas karmienia ( małe porcje) , a później ustawiony na minimalny przepływ.On ma regulację przepływu na wylocie ,,zasuwą'' od 0 do 250l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pterusie po pięciu tygodniach w nowym, 30 l ,,mieszkanku''...

https://drive.google.com/open?id=1WP5e3Ej2-PDwyKL6Vt5U3d-lOn_L2zl9

W ubiegłym tygodniu udało mi się odłowić ,,tylko'' 9 nowych pociech mojej pary a już wczoraj samiczka uraczyła mojego samca kolejnym ,,pakietem'' ewentualnego przyszłego ojcostwa.Będę ja musiał odseparować od samczyka bo w takim tempie szybko go to nagminne ojcostwo zagłodzi...

Edytowane przez alenqer
aktualizacja (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa miesiące za moimi podopiecznymi...rosną (odpukać) bardzo fajnie ale mrożonki ( ikra homara) podeszły im dopiero przed tygodniem ...mają ok. 3cm z ogonem  i dalej pobierają pokarm tylko i wyłącznie z ,,toni'' ...

Edytowane przez alenqer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajowe te pterusie :) 

Takie większe czym karmiłeś ? Też artemia?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki..z racji że w 12l pływa następne pokolenie , artemia jest cały czas ,,wylęgana'' dla maluchów . Starszakom też podaję tylko z domieszką ikry homara , którą tak na dobrą sprawę przyjmują od 7 tygodnia życia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, alenqer napisał:

Dzięki..z racji że w 12l pływa następne pokolenie , artemia jest cały czas ,,wylęgana'' dla maluchów . Starszakom też podaję tylko z domieszką ikry homara , którą tak na dobrą sprawę przyjmują od 7 tygodnia życia...

Jak bedziesz sprzedawał to daj znać chetnie kupię pakę. Tylko nie wiem czy nie bedzie problem bo są od jednych rodziców 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie żadnych deformacji - a mają już ok. 3cm i są już właściwie kompletnie wykształcone i ubarwione- nie widzę. Jedna była bez w pełni rozwiniętych płetw a jedna miała problem z pęcherzem pławnym- padły po paru dniach.Wiadomo że do dalszego chowu i ewentualnego rozmnażania dobrze było by je ,,pomieszać''...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak je rozpoznać który to on a która to ona? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie - wizualnie różnic nie widać, samce są minimalnie większe od samic.Samce mają (podobno:)) u nasady płetwy odbytowej dwa wyrostki , a samica jeden , ale ja już chyba mam słaby wzrok;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak je rozpoznać który to on a która to ona? 

Najprostsza metoda to podczas karmienia. Sypiesz ulubiony pokarm. Jak będzie jadł to samiec, a jak będzie jadła to samica ;-)

 

A tak serio to u dorosłych ryb najprościej właśnie po tych wyrostkach przy odbycie rozpoznać.

 

Teoretycznie samiec ma większy pysk, jest większy ale w praktyce nigdy tych różnic nie byłem w stanie zauważyć.

 

Natomiast po tych wyrostkach mam na razie 100% skuteczność.

 

Najlatwiej je dostrzec jak ryba jest najedzona. Dobre światło też ułatwia zadanie.

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji okrągłego roku zabawy w rozmnażanie mojej parki pteropogonów, i pewnego doświadczenia w tym temacie, pokuszę się o parę praktycznych uwag dotyczących inkubacji ikry przez samca oraz odchowu młodych.Poniższe zachowania miały miejsce u mnie i nie muszą ale mogą potwierdzać regułę.Sporo też informacji zawierają już obecne na forum wątki więc tylko takie informacje , które nie znalazłem albo przeoczyłem.

1. Inkubacja ikry trwa około 30 dni i zależy od temperatury wody - 26-27 stopni - 27-28 dni , 24-25 stopni - 34-35 dni

2.Samiec praktycznie zawsze traci ikrę przy nagłej zmianie parametrów w zbiorniku , u mnie nigdy nie stracił w skutek prac porządkowych w akwarium.

3. U mnie wypływanie młodych z pyska samca trwało  od 2 do 4 dni zależnie od ilości młodych, zawsze w nocy między 23.00 a 3.00 nad ranem. Zauważyłem , że samiec nie uwalnia młodych , a ,,oferuje'' wypłynięcie młodym szeroko otwierając pysk.Rybki nie gotowe do opuszczenia pyska dalej się w nim chowają i ewentualnie następnym razem.

4. Amatorów posiłku w postaci maluchów jest wiadomo  sporo , ale największym dla mnie zaskoczeniem jest to, że pierwsza do pożerania jest ...samica.Kanibalizm w czystej postaci.

5. Młode po opuszczeniu pyska płyną do powierzchni wody , a nie szukają schronienia np. w igłach jeżowca.

6.Pomimo zdjęć młodych rybek z dwóch następnych po siebie gniazd w jednym zbiorniku, zamieszczonych w jednym z renomowanych czasopism, u mnie takie połączenie, mimo wielu kryjówek i niewielkiej różnicy wielkości ,spowodowało totalne nękanie mniejszych aż do ich zamęczenia, więc każde gniazdo w osobnym zbiorniku.

Tyle informacji, może ameryki nie odkryłem , ale jakbym to wiedział wcześniej, to młodzieży odchował bym na pewno więcej-pozdrawiam.

Edytowane przez alenqer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.