-
Liczba zawartości
1 209 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
1
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Kalendarz
Blogi
Articles
Member Map
Sklep
Zawartość dodana przez Warszawiak
-
Uśmiałem się Wróciłem Zobaczyłem I znikam na kolejne kilka lat.... Może włodarze forum przejrzą na oczy.... C'ya Uśmiałem się Wróciłem Zobaczyłem I znikam na kolejne kilka lat.... Może włodarze forum przejrzą na oczy.... C'ya Uśmiałem się Wróciłem Zobaczyłem I znikam na kolejne kilka lat.... Może włodarze forum przejrzą na oczy.... C'ya
-
Ogólnie sylikonowe są odporniejsze na wodę morską, ten będzie dobry. Co do zaworka to się nie wypowiem bo nigdy nie stosowałem. Co do mojego siporaxu, na samym dole mam koszyk oryginalny i nasypane siporaxu tak gdzieś 8cm od kratki ociekowej, jest to miejsce na absorbery Ukwiała trzeba było podkarmiać czymś to może by nie łaził, podejrzewam, że wysokie NO3 mu przeszkadzało, dlatego zaczął wędrować. Ogólnie nie wyobrażam sobie akwarium bez ukwiałów.
-
A która to lampa?
-
dwie tafle będą wzajemnie pracować co stwarza większe ryzyko pęknięć. ja bym zastosował grubszą jedną tafle. Jeśli szukasz oszczędności to jest to zły tor przy takim zbiorniku i w tym miejscu (podstawa bezpiecznego zbiornika)
-
idąc tym tropem to cały system KZ Zeo jest męczeniem... Kilka lat wstecz miałem takiego ukwiała przez kilka lat, nie zmienił koloru. Podobno po przejściu choroby tracą kolor.
- 23 odpowiedzi
-
- heteractis
- crispa
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Znalazłem temat na zagranicznym forum, gdzie jeden z forumowiczów twierdzi, iż regularnie karmiony ukwiał odzyska kolor. Zastanawiam się czy na czas wybielania zeospor'em nie przenieść ukwiała do tymczasowego zbiornika.
- 23 odpowiedzi
-
- heteractis
- crispa
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
No ja bym nie zrobił tego u siebie, jakoś nie przekonuje mnie ten patent...
-
Spokojnie wystarczy klasyczny akwarystyczny, w castorama maja tez takie sztywne jakbyś miał obiekcje
-
A jak to startuje po restarcie pompy? Zaraz coś wymyślę
-
Warunek jest taki, że całe durso do samej pompy obiegowej w sumpie musi być szczelne, ja kiedyś robiłem raz na tydzień test crush'u pompy. Pompa off aż woda spłynie, pompa ON i patrzyłem czy dusrso startuje prawidłowo. Możesz to opisać? pokazać na zdjęciu? nie bardzo wiem o co chodzi...
-
czyli skoro wydala bruzdnice to jest szansa, że kolor pomału wróci ? Dobrze analizuję? Jak pomóc mu się pozbyć zooxanteli? Metoda zeovit nie wchodzi za bardzo w grę, może gdy będę go dużo karmił?
- 23 odpowiedzi
-
- heteractis
- crispa
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
ogólnie jest to durso, pod zaworek na szczycie podpinasz przewód powietrzny i podłączasz go do zasysu pompy stosując zwężkę venturiego . Pompa się wyłącza - nadmiar wody spływa do poziomu przełamania tego kolanka. i teraz, gdy zaworek na szczycie nie będzie podłączony do zasysu wody przez pompę to gdy pompa się uruchomi to woda samoistnie nie zacznie spływać przez ten spływ. Wężyk który będzie podłączony na górze do tego zaworka spowoduje, że pompa po uruchomieniu się zassa powietrze z tej rury uruchamiając tym samym grawitacyjny spływ. Bez tego nie uruchomi się sam spływ.
-
T5 3x24 Giessmann actinic blue Lagoon blue Super actinic A co może uwalniać żelazo?
- 23 odpowiedzi
-
- heteractis
- crispa
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Proszę czytajcie ze zrozumieniem Szukam metody i czy mogę wyciągnąć z niego spowrotem biały kolor Parametry opanowane Cały czas w akwarium jest węgiel, phosphat ati, i silicate clear od serry.
- 23 odpowiedzi
-
- heteractis
- crispa
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nieregularnie AF iodium (jakieś niedobitki zoa) AF vitality 1 w tygodniu. Teraz nie ma się czym chwalić 4mc temu podczas mojej nieobecności podzielił się quadri, przerobila go pompa cyrkulacyjną w efekcie czego padł nowy osobnik jak i matecznik oraz 2 Euphylie w tym euphylia glabrescens Gold, calustrea, i jeszcze kilka małych korali. Odziwo trzy montipory nawet nie odczuły tego. Jak uzupełnię obsadę to pokażę. H. Crispa prawdopodobnie dlatego zrobił się ciemny.
- 23 odpowiedzi
-
- heteractis
- crispa
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Testy robione dzisiaj: Ca - 435 (salifert) Mg - 1440 (salifert) Kh - 6,4 (!!!!) (salifert) NO3 - 3 (AquaForest) PO4 - 0,00 (Salifert) Sól - AquaForest Probiotic Filtracja 2-5,-3-0 litry siporax, odpieniacz własnej konstrukcji, w ostatniej komorze refugium oświetlane w nocy z małą ilością bordowego glona (w erybce powiedzieli mi, że ten glon też może tam być) Oświetlenie 3x24W niskie Kh raczej przez rzadkie podmiany, 1x w miesiącu z racji na małą obsadę. Pozostałe parametry raczej ok. PO4 traktuje zero-jedynkowo, fotometr na pewno by pokazał ale podejrzewam, że w granicach tolerancji. Karmię pokarmem z pierwszego postu, spróbuję urozmaicić mu dietę. Głównie chodzi mi o kwestię czy jestem w stanie i czy to w ogóle możliwe, że biały kolor wróci. Dodam jeszcze, że kilka dni temu wypuścił coś podobnego do Brown Jelly Ale przed tym jak i po tym cały czas się ładnie pompuje...
- 23 odpowiedzi
-
- heteractis
- crispa
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Hej wszystkim, jakiś czas temu trafił do mnie piękny, biały, z niebieskimi tipami ukwiał H. Crispa I tu się piękna historia kończy Zaczął zmieniać kolor najpierw na ciemny, potem przeszedł w taki mix ciemnego i zielonego. Zanim jednak przyjął jakiś odcień zieleni był całkowicie szary. Od początku mu coś nie pasowało, kiedy już znalazł miejsce to zaczął normalnie egzystować, ładnie przyjmuje pokarm, teraz się ładnie pompuje. Karmię go 2x w tygodniu pokarmem dla ukwiałów "Vitalis Aquatic Nutrition - Anemone Pellets" no i artemia HUFA którą sobie złapie z toni przy karmieniu ryb. Kilka lat wstecz posiadałem długi okres czasu takiego heteractisa, nie zmienił koloru, pięknie wyglądał aż do likwidacji poprzedniego akwarium. Czy jest szansa, że po przejściu jakiejś choroby ukwiałowi wróci pierwotny kolor? Jak mu w tym pomóc?
- 23 odpowiedzi
-
- heteractis
- crispa
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Zacnie milordzie
-
Jakiś czas temu ruszył mój kolejny reefmax... Niebawem aktualizacja tematu.
-
u mnie taki układ 1 komora (spływ) siporax prawie do pełna, silcate clear od sery, ATI Phosphat Stop oraz dolewka 2 komora odpieniacz własnej konstrukcji na pompie bubble magus, wielkością taki sam jak oryginał 3 komora glony oświetlone zanurzoną hermetyczną rurką z diodami grow. Natomiast zastanawiam się czy nie zamienić kolejnością siporaxu z glonami.
-
Ja oryginalny odpieniacz zastąpiłem konstrukcją własnej roboty, napędza go pompa bublemagus na igle, jest za duża i będzie zmiana na mneijszą, ale NO3 mam nie wykrywalne. Tak, tak, wróciłem do RM Zastanawiam się czy z pierwszej komory nie przerzucić siporaxu (mam pełną komorę) do ostatniej, a z ostatniej glony przenieść do pierwszej. Skąd taki pomysł? Ano stąd, że zauważyłem wysyp kiełży w pierwszej komorze, z racji kierunku przepływu wody nie mają jak się przedostać do zbiornika głównego i zabija je odpieniacz, ciągle widzę w kubku zwłoki kiełży. Co do rozpuszczenia się Twojego spaghetti, powiedz, czym je oświetlasz w nocy...?
-
Chętnie popatrzę na rozwój tego akwarium, z Tobą zawsze było ciekawie
-
Odgrzeje temat. Mam tą rybkę w reefmax (Etsenius Lineatus) Od jakiegoś czasu zauważyłem, że lubi skubnąć SPS czy LPS. Czy ktoś zaobserwował podobne zachowanie e. lineatus??
-
A Ender 4? Ma już poziomowanie, ma inną ramę i kilka innych cech. Hmm? Jeszcze jedno mnie zastanawia, co sądzicie o drukarkach w układzie delta? Jeśli są złe, to czemu.
-
I właśnie dlatego ja postawie na wspomnianego Endera 3. Na początek w zupełności wystarczy. Dziękuję wszystkim za pomoc