Skocz do zawartości

szirkos

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    76
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Imię
    Irek
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd:
    Poznań
  • Zainteresowania
    fotografuje to i owo...
    czasami popełniam różne układy i układziki elektroniczne
  • Akwarium
    80x35x40 z panelem wewnętrznym.

Ostatnie wizyty

1 316 wyświetleń profilu
  1. szirkos

    Powód śmierci ślimaków

    Sytuacja się powtarza, co nawet jak na świeży baniak nie jest typowe. Przychylam się do podpowiedzi @andzior70, że przyczyną może być miedź. Jest ona bardzo trująca dla wszelkich ślimaków, tych lądowych też. Znajdź źródło. Pomysł co się zmieniło w stosunku do starego baniaka. Źródłem miedzi mogą być przebite kable. Teoretycznie powinno Ci wywalić różnicówke jeśli ja masz, ale różnie to bywa. Jakieś testy? Może nawet ICP pomimo że świeży baniak. Ja bym wolał wydac stówkę niż stracić kolejna obsadę.
  2. szirkos

    Powód śmierci ślimaków

    Może skały, albo hydraulika są podklejone czymś co ma w składzie związki toksyczne dla organizmów wodnych....skoro to nowy zbiornik.
  3. szirkos

    Dodatkowe sterowanie T5

    Cześć, to nie są zasilacze tylko elektronicznne układy powodujące zapłon świetlówki i podtrzymanie dalsze jej pracy. Wszystko zależy od rodzaju tego układu i sposobu podłączania świetlówek. Najczęściej jest to narysowane na tych "zasilaczach" jeśli świetlówki są łączone szeregowo to raczej będzie problem a taki typ połączenia jest stosowany najczęściej. Zobacz czy jest jakiś rysunek na tych "zasilaczach". Dodatkowo sterowanie załączaniem po stronie świetlówki to nie najlepszy pomysł. Występują tam na starcie znacznie większe napięcia niż napięcie sieciowe. Więc wyłącznik powinien być po stronie pierwotnej układu.
  4. szirkos

    Moje małe 300w

    Planuje podobne rozwiązanie z kątownikami i płaskownikami z blachy. Na zdjęciach widać że jest to skręcane śrubkami ale na finalnej lampie tylko dwie śrubki z przodu. Jak to rozwiązałes? Myślałeś o wklejeniu tych kątowników ? Co byś zmienił ? Poprawił ?
  5. Woda morska to wbrew pozorom bardzo agresywne środowisko. A jak długo jej używałeś ?
  6. Jakieś teorie co do przyczyn? Uszkodzenie mechaniczne - mikropęknięcia? Wada fabryczna? Miejscowe przegrzanie ?
  7. Każda siatka jest inna. Moskitiera moim zdaniem za gęsta jest. Trzebaby jakiś luksomierz zaprząc i posprawdzac albo oszacować jaki procent powierzchni pokryłaby siatka po ściśnięciu włókno przy wloknie. Chodzi też pewnie o wartość w % niż konkretna. Czyli minikolimatory do power LED kradną podobnie? Bo nie doszukałem się takiego parametru a jedynie informacje że trochę kradną
  8. szirkos

    Płukanie osmozy? Jaki TDS?

    Przed każdym użyciem odpuszczam najpierw ściek. Zakładam że wylanie objętości tego co siedzi w korpusie przed membrana praktycznie zapewnia że nie przepycham ścieku przez membranę tylko to co leci z kranu.
  9. szirkos

    Płukanie osmozy? Jaki TDS?

    Ja mam dwa zawory, jeden na ścieku drugi po membranie. Otwieram wode, przepłukuje membranę po brudnej stronie i to u mnie wystarcza. Tak mam, że praktycznie codziennie potrzebuje małe ilości wody RODI i jeśli właśnie tak codziennie odpalam to tds zawsze na 0 od samego poczatku. Kiedy system stoi kilka dni to muszę odpuścić ze dwa litry RODI aby zeszło do 0. Nie bardzo widzę sens przepłukiwania membrany zarówno po stronie brudnej jak czystej bo niby skąd miałoby się coś pojawić po stronie czystej, a przed wejściem na żywice?
  10. Witam, Czy używał ktoś tego w morskim przez dłuższy czas? Jak się sprawuje? Stabilna? https://botland.com.pl/pl/czujniki-pogodowe/5874-dfrobot-gravity-czujnik-miernik-ph-analogowy.html Moje wstępne testy dają dość obiecujące wyniki stąd pytanie czy warto opierać o to jakiś projekt diy do morskiego? Sonda skalibrowana w płynach 6,86 i 4,01, od tygodnia w wodzie. Przetwornik podpięty do płytki jaką wykorzystywałem w innym projekcie, ale z obsługą ADC na ATmega 88. Obecnie w najgorszej możliwej opcji tzn z napięciem odniesienia VCC z układu. Wahania dobowe ok. 0,3 od ok 8,1 do 7,8. Niższe ph wynika u mnie z palenia w kominku, gdyż jak tylko nie było nikogo w domu przez 3 dni ph skoczyło do 8,4. W niedzielę sprawdzę stabilność w płynie kalibracyjnym. W planach zmiana napięcia odniesienia na 1,1 V i podpięcie przetwornika przez dzielnik napięcia.
  11. szirkos

    Grzałka 2000 W

    A nie myślałeś o tym, że zawsze bezpieczniej mieć kilka mniejszych grzałek niż jedną dużą. Jak wypadnie jedna to system tego prawie nie zauważy, a tak to zaraz problem.
  12. Witam Moim zdaniem masz źle zwymiarowane szyby. Jeśli np. dno ma wymiar 1000 to juz przednia szyba powinna mieć 1000 + 2*grubość szyby bocznej + silikon, a u Ciebie ma tez 1000 itd... szkoda byloby zamawiać 2 razy.
  13. Może kogoś zainteresuje: http://www.ekonews.com.pl/pl/0,242,11672,coraz_wiecej_martwych_stref_w_baltyku.html Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.