-
Liczba zawartości
155 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
1
Informacje o profilu
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd:
Jastrzębie-Zdrój
-
Akwarium
było ~400l . . . będzie NANO
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
domelsjz obserwuje zawartość → 6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu, Co to za glon? I jak z tym walczyc, OLX akwarium morskie i oraz 6 innych
-
https://www.olx.pl/oferta/akwarium-morskie-CID103-IDItTPy.html "4 ryby i pełno innych stworzonek żyjących w skałach."
-
Bluetooth w telefonie sparowany, niby połączony bo się sterownik odzywa (zapiszczy i led zmienia częstotliwość mrugania) ale cały czas jest "Ładowanie danych" i wisi lub wywala program - niestety wina Starego androida (5.1) Posiada ktoś może program na starsze andki? Na winXP po kablu śmiga a próba połączenia przez Bluetooth wywala program.
-
Kiedyś kępka była ale dawno wywaliłem, teraz ze 3 polipy gdzieś zostały. Zaryzykuję i znowu namieszam 10l
-
Witam Mam pytanie do forumowiczów: czy spotkaliście się z przypadkiem uczulenia lub agresywnego oddziaływania przygotowanej solanki na układ oddechowy? Sól zleżała, może 4-ro letnia ale sypka, idealnie i szybko się rozpuściła. Podnieniłem po baaardzo długim czasie 20l solanki (marka soli nie jest istotna) i cała rodzina zaczęła odczówać ból zatok i gardła, kaszel. Każda sól ma taki specyficzny zapach po rozrobieniu - ale pierwszy raz od 2011r. taki niepożądany efekt.
-
Witam Posiadam zbiorniczek Blau cubic compact reef 60 led i postanowiłem dołożyć dodatkowe ledy RB. Niestety w środku zasilacze na 350mA. Czy to oznacza, że te 10 sztuk oryginalnych ledów są 1W?
-
Zobacz specyfikację driverów MW LDD-H i LDD-L . Tam coś napisali o sterowaniu napięciem do 2,5V czy coś takiego. Ewentualnie posklejać bardzo prosty PWM na układzie 555 i też będzie sterowanie potencjometrem
-
Proste pytanie autora: ". . . czytając opisy wszystkie sole są ok. a na jakich wy startowaliuście i jaką możecie polecić?" a Ty pytasz o planowany, docelowy zestaw życia w zbiorniku. A co on wróżbita Maciej? Każdy z nas zaczynał i czas, parametry oraz grubość sakiewki pokazuje co kto po czasie ma. Polecasz bogatszą sól + bakterie, wspominasz tylko o dojrzewaniu i rozpisujesz o balingu. Jak już tak wybiegasz poza zakres pytania, to opowiedz o NH4, NO2, NO3, PO4. Co to cykl azotowy i jak przyspieszyć jego zamknięcie, co to odgazowanie i czyszczenie skały, kiedy wpuścić ekipę szyszczącą i pierwsze korale i jakie. Nikt nie stawia baniaka dzisiaj a jutro ma akry i koniki.
-
Nie no . . . a co ma mieć na początku: skała, piach i cyrkulatory?
-
Jaki planujesz odpieniacz?
-
A czy ja twierdzę, że to wina magnezu? Poczytaj opinie akwarystów (z pominięciem sprzedawców, przedstawicieli). Jest temat z opiniami o soli AF i tam zapytaj.
-
Mg 1500 to wina soli AF. Poszukaj na forum było o Mg, brązowieniu wszystkiego i wszelkich bolączkach.
-
Miałem fabrycznie AB2000/1 wymieniałem na: AB3000, silnik z 3000 a wirnik z 2000/1 - było troche lepiej. Ostatecznie teraz działa AquaNova 6500 lekko zdławiona i jestem zadowolony.
-
Ja tam jestem za kręceniem. Przy swojej lampie wykonałem 150 otworów gwintowanych M3. Pracy mnóstwo, połamane 3 gwintowniki i z 10 wierteł 2,5mm.
-
Rozkręciłem lampę i przetestowałem - na PWM piszczy każda sztuka bez znaczenia czy jeden czy 10 na kanale. Tak mieszałem, że jedna sztuka przeszła do krainy wolnych elektronów:( Testowałem też dokładanie kondensatorów i w końcowym efekcie na zasilaniu trafił kondensator 2200uF a na wyjściu każdej sztuki (LDD-L) 47uF. Nastąpiła znaczna poprawa ale nie idealna cisza. Zastanawiające jest tylko to, że driver puszczony samopas na max bez PWM działa w idealnej ciszy a pod kontrolą PWM już na 1% piszczy. Niby powinien wytrzymywać częstotliwość sygnału 100-1000Hz a arduino na 328p raczej nie wybiega poza ten zakres.