Skocz do zawartości

KRUSZYNA

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    292
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez KRUSZYNA

  1. KRUSZYNA

    Maly quadri ?

    To jest mały Qadri.Miałem podobne ale tylko jednego udało mi się odchowac.
  2. Ja mam 4szt 50W założone na radiatorze 1600x160x35h i temperatura w granicach 35-40st piątej 50tki bym bez chłodzenia nie dołożył,ale miałem na nim jeszcze 20x1W oraz 9x10W w tym samym czasie i termometr pokazywał 45-50st
  3. Shelik ma rację z rolkami. Ja swoje 440L przewoziłem w taki sam sposób i ponad 50% wody w baniaku zostało,jak się okazało podczas "jazdy" można było zlać 10-15cm i też b się spokojnie udało przewieźć. Nika,jak zaczniesz wyciągać i mieszać skałami to jak ktoś już tutaj napisał,oczekuj wszystkiego najgorszego bo cały syf ze skał będzie ruszony naraz a filtracji przy tym prawie wcale=proszenie się o kłopoty. Przewieź w całości( myślę że jak nie będzie komplikacji to max 3godz i po temacie) podłącz do prądu i pomalutku zajmij się przygotowywaniem miejsca pod nowe
  4. KRUSZYNA

    No to lejemy ...Seachem

    Zgadzam się z odpowiedzią Nanokaczora.Zanim doczytałem do postu gdzie odpowiedział dlaczego testy mogą być niemiarodajne pomyslalem o tym samym. nie jestem chemikiem ale już kilka razy miałem podobne sytuacje właśnie z żelazem,że godzine po podaniu na testach nic nie wychodzilo. Jeżeli Tamara wyśle wodę do badania to dostanie być może wynik o zerowym poziomie i zacznie dozować aby to zniwelować a jak już podniesie tę wartość to może się okazać,że już przedawkowane. Nanokaczor pisząc o szerokościach geograficznych i prądach morskich prawdopodobnie chciał lepiej zobrazować calość bo woda niby ta sama a rafa ma swoje granice i ich nie przekracza.
  5. Banan na gębie od początku do końca tekstu!!!
  6. Magu! A można zmienić działanie microswitcha tak żeby wymusić działanie lampy kiedy jest wyłączona/tryb nocny,np na 10 min i później wraca do ww trybu?
  7. Ja z tą AC10000 nie miałem do tej pory żadnych problemów. Pracuje u mnie ponad rok i szczerze mówiąc to jeszcze jej nie czyscilem. Co co hałasu to jest słyszalny i tyle. Nie jest to w żaden sposób uciążliwe ale słyszalne. Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
  8. Po ustawieniu wszystkich kanałów wszystko ruszyło pięknie od strzała! mam tylko pytanie odnośnie podglądu ustawień na aplikacji bo mam pusto w wyznaczonych polach pomimo,że lampa funkcjonuje prawidłowo.Niby nie wadzi mi to jakoś ale pusto to pusto i trzeba przeglądać kolejno kanały żeby sprawdzić poprawność ustawienia.Jakieś rady? Drugie pytanie mam co do klawisza "Pamięć" Po jego wciśnięciu pojawia się komunikat"Serio-nie wiem co się stalo? Huston mamy problem-ponów operację lub zresetuj apkę" i tak cały czas .Co mogłem spierniczyć,że mam taki komunikat?
  9. Jakiś czas temu kupiłem Coral Protec bo chciałem zwalczyć płazince na discosomach.Właśnie teraz natknąłem się na ten temat i po przeczytaniu zabralem się za kąpiele wszystkiego koralowego co nie jest zbyt mocno wrośnięte wskałę. To co zobaczylem podczas kąpieli euphylii normalnie mnie przeraziło! Setki,jak nie tysiące mych malych skubańców odrywających sie od korala wijąc się w agonii opadało na dno. Jak teraz pomyślę,to mając średniej wielkości zbiornik i chcąc wyplenić tę plagę,chyba szybciej i prościej byłoby zrobić restart. Przyznam,że żyłem przez długi czas w nieświadomości co za lekko brązowe kropki czy plamki pojawiają się na niektórych koralach zwalając winę na niedobory pierwiastków w wodzie i dopiero kumpel akwarysta zwrócił mi na to uwagę. Teraz będą pewnie cotygodniowe kąpiele i czekanie na efekty. Ktoś ma jakiś inny sposób oprócz Hrysusa(jego mam a płazińców z dnia na dzień więcej) na eliminację tego badziewia?
  10. Fajne rozwiązanie z tym radiatorem. Chciałbym jeszcze zobaczyć jak to będzie okablowane bo parę metrów kabla tam wejdzie.
  11. Wszystko wszystkim,ale mnie natchnąłeś Mam właśnie płaski naświetlacz 10W z którego z niewiadomych powodów kiedyś wydłubałem chipa i teraz już go namierzam w myślach na warsztacie. Diody 1W zostały mi od poprzedniej lampki to pewnie jutro będzie sklecone. Dzięki za pomysł na światło w sumpie!!!!!
  12. Ja mam niecałe 600Lw zbiorniku+ w sumpie 200 a pompę obiegową 10000L i wcale nie wydaje się za duża,więc Twoje 3500L pomniejszone o spadek wydajności przy podnoszeniu słupa wody o te +- 160cm to w rzeczywistości będzie pewnie 2000L na wyjściu a to już bardzo mało jak na taki zbiornik.Co do odpieniacza to jego "falowanie" wydajnością może mieć kilka przyczyn: karmienie,zmiany ciśnienia,skoki napiecia,skoki parametrów i pewnie jeszcze kilka by się znalazło. Może on jest trochę za głęboko zanurzony i dlatego jest taki czuły? Mógłbyś spróbować go trochę podnieść na czymś,wyregulować i obserwować zachowanie. Ja wychodzę z założenia,że zawór na wyjściu odpieniacza dobrze jest otworzyć na maksa,żeby nie obciążać pompy a wyregulować poziom wody/piany właśnie głębokością zanurzenia.
  13. Jaka obiegowka i cyrkulacja? Piasek masz? Jakieś media w sumpie? Zanim się weźmiesz za chemię trzeba doprowadzić cyrkulację ifitracje do porządku bo może się okazać że to załatwi sprawę a nie pakować odrazu kasę na wynalazki które są tylko doraźna metodą. Opisz cały setup, zrób zdjęcie całości i zrób resztę testów a przynajmniej PO4 i Ph. P.S Jaki masz test na NO3 i jak go wykonujesz? Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
  14. Z piaskiem to się zastanów, co bedziesz chciał mieć na dnie. Jak go będzie mało to zawieje pod skały i tyle go zobaczysz a jak za dużo to może być przyczyną przykrych niespodzianek z parametrami. Warto się zastanowić czy wogole go sypać, czy puścić po dnie jakieś za czy inne korale które je zakryja. Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
  15. Ja miałem"odbłyśnik" w mojej lampie DIY 6x54W i przez 2 lata lekko spatynował ten ocynk.Poza tym nic poważniejszego się nie działo.Nie boisz się pchania tej skały bez wcześniejszego przygotowania do zbiornika? W tym małym zbiorniku życia masz niewiele,ale szkoda by się było z nim pozegnać [rzez zbytni pośpiech.
  16. Może się mylę,ale ten Navarchus wygląda mi na Semiciculatusa Co do hydrauliki to spokojnie daje radę.Sam miałem na tych rurach poprzednie 440L przez ponad dwa lata. Żadnych styropianów bym nie dawał na twoim miejscu bo jednak one sa chłonne i wróżą kłopoty z parametrami. Lepiej obserwować Targowisko i na pewno uda ci się zdobyć skałę na podbudowę za niewielkie pieniądze. Na Twoim miejscu wężyk RO bezpośrednio do zbiornika i lać a nie robić podmian po 50L w 350L które masz bo roboty przy tym będzie duzo zeby tyle podmian zrobić. Sumpa przemyśl dokładnie bo zawalić z projektowaniem jest bardzo łatwo a wygoda obsługi w morskim jest bezcenna. Nic nie napisałeś na temat wielkości sumpa a do takiego litrażu to już dość spory wyjdzie. Komory zaprojektuj konkretnie pod swoją metodę prowadzenia zbiornika,ale z reguły pierwszą komorę do której trafia spływ z baniaka przeznacza się na odpieniacz,żeby jak najwięcej syfu wywalił z obiegu jako pierwszy.To on jest glównym filtrem mechanicznym a poza nim raczej innych się nie stosuje bo są upierdliwe w czyszczeniu(częstotliwość czyszczenia filtrów mechanicznych w akwarium morskim to prawie codzienna babranina,mam tu na myśli wszelakiego rodzaju gąbki,waty,tudzież inne wkłady ) Nie zapomnij o lokalizacji dolewki bo przy takim litrażu to trzeba liczyć minimum 10-25L/dzień Jeszcze cała masa pracy przed Tobą. Projekt fajny i będę kibicował
  17. KRUSZYNA

    Dozowanie MgCl2x6H2O

    Tester bardzo fajnie to rozpisał w temacie Metoda Ballinga
  18. Dałbyś jakieś zdjęcia jak ten maluch teraz wygląda!? Dalej bez podmian?
  19. KRUSZYNA

    ogrzewanie porada

    Coś mi się wydaje,że najmniejsza histereza tego kontrolera to 1st i pomimo ustawienia np 25.5st on dogrzewa do 26,5 i po spadku temp do 24.5 znowu się zalącza a takie wachania są bardzo duże. Może do tej pory ta niedogodność została zniwelowana,ale dotychczas miałem możliwość nastaw dwóch egzemplaży tego sterownika i oba miały taki sam system pracy.
  20. A sprzęt już masz? Jeżeli tak to weź sobie pudełko kartonowe o takich wymiarach jak planowany sump i poukładaj te gratki wewnątrz,to będziesz miał pogląd na całość i zaplanujesz przegrody.
  21. KRUSZYNA

    Odpieniacz przelewa!

    Ja założyłem sukcesywne czyszczenie całego odpieniacza mniej więcej co miesiąc i na razie mam spokój. Z przelewaniem,nie doszedłem do przyczyny do dzisiaj. Teraz czyszczę caly odpieniacz cześciej to nie wiem czy mu przeszło czy mam spokój właśnie przez czyszczenie. Ostatnim co mi się nasuneło to możliwe skoki napięć (spawarka 22KW) ale pewności też nie mam.
  22. KRUSZYNA

    Lampa led 224W

    Blachę zmień na radiator i będzie git.Studzenie raczej aktywne bo duża moc na stosunkowo niewielkiej powierzchni na pewno ją mocno nagrzeje. Te śruby do mocowania diód bym sobie darował,roboty od groma i efekt końcowy nienajpiękniejszy. Klej termoprzewodzący może ima minimalnie gorsze parametry ale zrywasz diodę kiedy chcesz i podmieniasz na nową,
  23. Z autopsji wiem,że jedna z kombinacji diod która w miarę daje fajne efekty wizualne i pozwala rosnąć koralom to białe 10-12K(lub zimniejsze)+niebieskie 440-460nm + royal blue. U mnie świeci 200W 14000-16000K, 100W 440-460nm + 60W Royal Blue,to wszystko jest dopalone 2xT5 84W 15000K(Ocean White). Tak jak wyżej przeczytałeś,z czerwonego zrezygnuj(ewentualnie zostaw 1-2szt po 1W na cały baniak i to koniecznie ściemnialne) a samo światło RB to za mało żeby twoim podopiecznym było dobrze.Diody białe o temperaturze poniżej 10000K przy przechodzeniu przez słoną wodę dają efekt "żółtej' poświaty.Nie wykluczaj całkowicie tych temperatur,ale bierz pod uwagę przy ich wklejaniu co napisałem,bo możesz się później złościć sam na siebie,że przedobrzyłeś.
  24. Trójnik 45st,korek (wypróbowane na szarej hudraulice) pręt poliamidowy kawałek wałka ertalonowego +-5cm wiertarka i kombinuj
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.