core2a
Klubowicz-
Liczba zawartości
92 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Kalendarz
Blogi
Articles
Member Map
Sklep
Zawartość dodana przez core2a
-
Jest jeszcze jedna sprawa ile zużywa odcieku rektora bo jeśli wkład się przesyci co2, a jest mały odciek to zwiększa się ciśnienie gazu w reaktorze i wtedy może zmniejszać się ilość bąbli. Sam miałem tak u siebie, dopiero przy zwiększaniu odcieku reaktor się ustabilizował.
-
I ja mam DCP sprawuje się całkiem dobrze. Przy pewnych obrotach słychać dźwięk pracy ale to w przedziale 8 stopni. Dźwięk to taki raczej wysokotonowy świst silnika wysokoobrotowego. Cichy ale słychać. Czyszczenie też nie sprawia problemów. Tylko bierz pod uwagę że np. u mnie 10 000 l/h szału nie robi przy podnoszeniu około 1,2m. Pompa chodzi na 88%.
-
Niebieskie do białego zrób sobie 3:1 jeśli wolisz światło niebieskie i kolory fluo.
-
320W to jest 1,4A 230v. Możesz podłączyć 5 takich lamp i będzie działało.
-
Lampa pobiera 3 kW? Niemożliwe. Pewnie źle patrzysz. Potrzebujesz 13A ale 24v co nijak ma się do 230v.
-
Dlatego podałem celowo gatunki które są mniejsze od pozostałych. Ja za to miałem hepatusa który zrobił porządek z bryopsis mimo wszystkich innych sposobów które nic nie zrobiły. Pewnie że mało na pokolca tylko mając te mniejsze do 15cm nie jest jeszcze tak źle choć to nie są małe ryby. gothmog w 200l ma 2 pokolcem kiedyś kogoś takiego by zlinczowali w 1,5m pokolce też nie mają się gdzie rozpędzić niestety.
-
Salarias owszem tego nie ruszy. Wiem z doświadczenia że głodne pokolce zjedzą całą zieleninę chyba że są zestresowane lub za male.
-
Nie prościej gdy już warunki się ustabilizują wpuścić małego pokolca? Strigosus lub Tominiensis? Będzie miał wyżerkę, a to są też piękne ryby. Rosną do 15-16cm więc powinno być dobrze jednej sztuce w takim akwarium. Po co od razu chemia?
-
Moim zdaniem i po sobie wiem że podnoszenie parametrów nic nie da. Poczekaj aż dojrzeje i ustabilizują się parametry. Jeśli to rzeczywiście akwarium 600+ kup ze dwa pokolce i one zrobią robotę. U mnie Flavescens z Ctenochaetus tominiensis radzą sobie doskonale mimo że nie mam glonów to skałę z koralem ogołociły w dzień z zielonego. I cyrkulacja troszkę silniejsza.
-
Hej. Też uważam że spokojnie możesz dać 3-4cm piasku. Sam mam te 3,5-4,5 i nie widzę problemów żadnych. Przy małym dnie jeśli nie będzie wystarczająco piachu i życia w nim to rozgwiazda będzie głodowała, dlatego nie wpuszczaj do świeżego zbiornika tylko po kilku miesiącach. Babka kopiąca może zrobić niezłą zadymę jeśli się uprze ale ślimaki kopiące warto żeby były oprócz rozgwiazdy.
-
Akwarium piękne, powiedz czym robisz fotki swojego akwarium? Xperia XZ Premium tak sobie radzi?
-
Ja w zasadzie tak startowałem. Pierw zalałem sumpa z piachem, skałą, dsb i glonami. Chodziło to sobie dwa miesiące samo. Akwarium główne zalałem miesiąc później i dopiero po miesiącu połączyłem oba obiegi powoli wyrównując parametry. Nie było żadnego problemu. Oczywiście lejąc cały czas bakterie.
-
Droga może długa ale i tak trzymamy kciuki. Też uważam że bardzo ładne larwy, mam nadzieję na aktualizację ze zdjęciami co jakiś czas
-
Ja za to mam zamiar kupić elegansa w życiu bym go nie wpuścił do głównego akwarium bo nie warto, ale w sumpie w komorze z dsb niech sobie siedzi. Tam ma dla siebie 100 parę litrów. Ślimaki będą wykańczać po kolei więc na to uważaj.
-
3000 miałem ale w 200l, tutaj przy rozdzieleniu spływu i podnoszeniu potrzeba trochę mocy. Spróbuj ale raczej będziesz musiał zmienić
-
Ja do troszkę większego akwarium mam DCP 10000 i chodzi tak na 65% mocy, ale 3000 to stanowczo za mało.
-
@dadario masz rację że nie da się tu bardzo nic zrobić, zostaje dać od góry wentylatory duże i wolnoobrotowe wtedy hałas będzie znikomy. Raczej chodziło mi o to że na fazie projektowania czy budowy ktoś nie do końca to przemyślał i to jest jedynie tej firmy wina.
-
Jeśli te wiatraki wyciągają powietrze z korony to ten hałas nie musi być ich winą. Widzę że cześć powierzchni łopatek jest zasłonięta i to może powodować ten hałas, a same wiatraki mogą być ciche. Kiedyś miałem taki przypadek z taką sytuacją i też było dosyć głośno. Może ktoś z okolicy pomoże i będzie taniej niż firma. Miałem te same chyba w poprzednim akwarium i były ciche jak na wiatraki małe.
-
Jak byś potrzebował jakiejś pomocy to daj znać.
-
Pokolce świetnie dają radę z bryopsis jeśli są troszkę przegłodzone i jeśli zbiornik na to pozwala. Sam walczyłem z tym i hepatus załatwił sprawę. Jakie masz ryby? Mogę je przygarnąć ale to za jakieś 3 lub 4 tygodnie dopiero jak ogarnę trochę korali. Problem będzie jedynie ze złapaniem chyba że mniejsze jakieś to trafią do refugium 100l mogę taką pomoc zaoferować jeśli będziesz się wybierał do Lublina. Jak coś to pisz pw.
-
Mitrax raczej nie podskubuje zoa może je jedynie podrażniać przez chodzenie po nich. Ja bym stawiał na borsuka z tymi znikającymi zoa. Jeśli nie będzie za długo w tych 30 litrach to myślę że nie będzie problemu. 100 litrów to też troszkę za mało dla niego niestety.
-
Łobuz pewnie że ładny ale szkoda tych wszystkich pięknych ryb. Można by było podziwiać godzinami takie stadko z tymi wszystkimi rybami które zazwyczaj do rafy się nie nadają. Piękne są i oby tak dalej Może jakieś zdjęcie całości zbiornika?
-
Też uważam że możesz śmiało wrzucić do zbiornika kilka zoa bo zagrożenie jakie one same stwarzają stwarza sam zbiornik. Jeśli już się tak boisz wybierz odmiany takie najzwyklejsze, nie premium. Może będą odrobinę mniejszym zagrożeniem. Jeśli dalej Cię to nie przekonuje to odpuść, kup inne korale które uważasz za bezpieczne. Pamiętaj tylko żeby chronić siebie i otwierać okno przy zabawie z koralami żeby właśnie sobie krzywdy nie zrobić. Czy to hobby jest trujące dla nas i dla naszej rodziny zależy tylko od nas.
-
Toksyczność? To wszystko jest trochę "rozdmuchane". Jeśli zachowujesz środki ostrożności i wietrzysz mieszkanie podczas każdej zabawy z koralami to nie ma obaw. Miałem protopalythoa silniej trujące niż zoa i nigdy się nic nie działo. Tak naprawdę wiele rzeczy jest toksyczne w tej akwarystyce. W większości wystarczy zdrowy rozsądek i rozum ale być może musisz się jeszcze oswoić troszkę z koralami.
-
Da się je i przykleić tylko trzeba z kawałkiem skały odłupać, to żaden problem. Myślę że ta obsada to raczej początkowa i są tanie więc żaden problem. Moim zdaniem, kup dwa najtańsze i wrzuć zobacz jak będą reagowały. Wiem jak trudno wytrzymać z akwarium pustym bo sam odpalam swoje 500 i zoa już wylądowały w sumpie żeby coś cieszyło oko. Próbuj i obserwuj. Jak będzie dobrze to będziesz widziała. Powodzenia. Panowie czyjś temat to nie miejsce na własne problemy i okazywanie jak się lubicie.