Skocz do zawartości

Ewa27

Klubowicz.
  • Liczba zawartości

    107
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Imię
    Ewa
  • Płeć
    Kobieta
  • Skąd:
    Rzeszów
  • Akwarium
    360 L+sump+cyrkulacja rw-4 i rw-8.Oświetlenie PacificSun Pandora Hyperion S. Lps I patyki.

Ostatnie wizyty

605 wyświetleń profilu
  1. Ewa27

    Operacja: powiększenie akwarium

    U mnie jak ryby walczyły z cyrkulatorem oznaczało tylko jedno " śmierć przez uduszenie" taki stan nie trwa długo, ale tego oczywiście nie życzę. One po prostu łapią w ten sposób powietrze.
  2. Ewa27

    Operacja: powiększenie akwarium

    Ja nie czytałam o tym na żadnych forach czy to polskich czy zagranicznych ale tak radzili mi inni akwaryści , przy takim niższym zasoleniu ryba inaczej oddycha, zaś co do odczepiania ukwiała to dmucha się na niego mocniej falownikiem i schodzi ładnie, ale jeśli nie masz gdzie przenieść koralowców to nie mam już pomysłu jak tu pomóc. Jeszcze co do ryb trzymanych w sklepach to wiem, że są one trzymane w zbiornikach w większości na ubogiej soli i gdzie nie ma koralowców oraz takie akwarium jest jałowe czyli woda bez bakterii, nie wiem czy we wszystkich ale w większości tak.
  3. Ewa27

    Operacja: powiększenie akwarium

    Jeśli koralowce nie są przyklejone do skały to ja przeniosłabym je do innego zbiornika jeśli jest a w tym dużym obniżyłabym zasolenie stopniowo do 1.018 lub 1.019 jeśli to pasożyt to powinien zginąć.
  4. Ewa27

    Operacja: powiększenie akwarium

    Zieleń malachitowa wydaje mi się,że w morskim nie zadziała to lek typowo dla ryb słodkowodnych, to samo tyczy się preparatów od Sery chodzi o costapur i costaforte. Ja te dwa próbowałam i nie zadziałały. Jakby udało się odłowić Hepka to można na własne ryzyko wykapać go w wodzie RO z tym,że Kh takiej wody musi być takie same jak w akwarium. Jeśli coś zacznie odpadać to znaczy się że jest to pasożyt jeśli nic to jakaś zjadliwa bakteria. Woda nie może być zimna, można ją dodatkowo napowietrzyć.Jak to nie pomoże to nic innego do głowy mi już nie przychodzi.
  5. Ewa27

    Operacja: powiększenie akwarium

    Jedyna osoba która może jeszcze pomóc to P. Agnieszka z JonaFish . Ja za każdym razem jak mam z rybami problem to dzwonię do niej robię zdjęcia i wysyłam i zawsze mogę liczyć na pomoc . Kurczę widzę że dużo osób ostatnio ma problem z rybkami z powodu nie zidentyfikowanej choroby. Współczuje strat i życzę by pozbyć się tej zarazy i rybki żeby wydobrzały.
  6. Ewa27

    Operacja: powiększenie akwarium

    Przepraszam ale wypowiem się co do używania czosnku i jego soku u ryb. Nie raz słyszałam i czytałam, że czosnek świeży jest toksyczny dla wątroby ryb. Polecam lekturę pod tytułem „Choroby ryb w akwarium Morskim” Dr. Basslera.
  7. Ewa27

    Heptaus...przewlekłe białe kropki

    Ryby w sklepach są trzymane na niższym zasoleniu na uboższej soli na obiegu bez UV i bez bakterii, stąd te wysypki. Ja u siebie nie mam podłączonej lampy i każda wpuszczona ryba nie ma żadnych kropek. Pokolce typu białobrody, nigricans, japonicus czy achilles to te z delikatnych. Niskie NO3 to podstawa a już na pewno nie może być amoniaku w akwarium, to trucizna.
  8. Ewa27

    Heptaus...przewlekłe białe kropki

    Hepatus to moim zdaniem odporna ryba, wiem to z doświadczenia i powiem tak, kiedyś kupiłam dużego Hepatusa z żółtym brzuszkiem, oczywiście go obsypało ale to nie była ospa tylko stres związany z podrózą i zmianą parametrów wody. Tylko on miał kropki wyglądał okropnie reszta ryb czysta. Po tygodniu wszystko znikło, i tu zaznaczę że nie stosowałam ani UV ani czosnku nic zupełnie nie robiłam. Ale z racji tego,że zaczął rozrabiać trafił do zbiornika znajomego i żyje tam do dziś a z nim białobrody który prawie zawsze jak tam jestem jest obsypany i ma się dobrze. Moje zdanie jest takie nie każda wysypka to choroba. Utrzymanie odpowiednich parametrów to sukces . Co innego jak jest to Oodinium, która jest bardzo śmiertelna wśród hodowców ryb.
  9. Ewa27

    Operacja: powiększenie akwarium

    Jedyne wyjście jakie pozostaje to obniżenie zasolenia stopniowo do 1.019 to powinno pomóc.Wyławianie i kąpiel ryb w wodzie RO to dodatkowy stres. Mi kiedyś powiedziano że stosowanie UV jak i ozonatora to tak naprawdę wybicie bakterii w zbiorniku, tak samo jak wyciskanie czosnku do pokarmu, czosnek rozwala tak naprawdę wątrobę u ryb.Jeśli to nie ospa, oodinium też nie to warto zasięgnąć porady w książce"Choroby ryb w akwariach morskich" Dr.Bassler. Co do krewetek czyszczących to te w akwariach dożywają do max.3 lat. Życzę powodzenia w walce z chorobą.
  10. Wypowiem się wprawdzie nie na temat Strigosusa a na temat Striatusa. Bandzior jakich mało zatłukł salariasa który wpuszczony był przed nim, non stop tłukł wiekszą od siebie Xanthurum, babki na jego widok zwiewały w skałki. Pozbyłam się drania i mam spokój w akwarium.
  11. Ewa27

    obsypane ryby

    Wg. mnie to na 100% jest to Oodinium. W tej chorobie ryba wygląda jakby była obsypana mąką i gniją też płetwy, druga opcja to Brooklynella Hostilis, obie te bardzo śmiercionośne choroby są do siebie łudząco podobne. Niestety ale oodinoza oznacza poważny problem. Ja zamiast UV, zastosowałabym ozonator i antybiotyk. Zieleń nic tu nie pomoże, wiem co piszę bo próbowałam i tylko było gorzej.Ewentualnie można spróbować kapiel w Ro z tym że ph jak i Kh muszą być takie same jak w akwarium woda dodatkowo napowietrzana i odpowiednia temperatura. Jeśli to nie pomoże to zostaje już tylko leczenie miedzią ale to też ryzyko i leczenie w osobnym zbiorniku nie z koralowcami. Proponuję zadzwonić jeszcze do P.Agnieszki z JonaFish, powinna pomóc i zdiagnozować to świństwo.
  12. Ewa27

    Trochę śmiechu :)

    - Słyszałeś ? Patryk kandyduje... - Jaki ? - Tak . - Jaki Patryk ? - Tak . - K..wa jaki Patryk kandyduje ? - Tak. - A weź sp....dalaj . Zapożyczone z Gazeta.pl
  13. Czym mierzone PO4 ,test czy fotometr np.hanka. Jeśli Euphyllia śmierdzi to nic z niej nie będzie to wina jakiejś bakterii, można spróbować kąpieli w dipie lub preparacie Betadine(dostępny w aptece). Euphylie wbrew pozorom nie są takie łatwe, są bardzo podatne na uszkodzenia, nie lubią zbyt mocnej cyrkulacji i zbyt mocnego światła. Co do Kh to jest troszkę za niskie, czym jest mierzone ponoć Salifert obniża.
  14. Witam. Jaką lampę poleca Pan do zbiornika 120x50x60? Obsada to ryby ,koralowce LPS, Euphylie, Goniopory i inne ale chciałabym też w przyszłości SPS. Kupiłam używaną Diunę 10x54 w ale jest za duża. Czy Pandora Hyperion S  byłaby by dobra czy szukać coś innego. Obecnie nad akwarium świeci Maxspect Mazarra-P 2 moduły. 

    Pozdrawiam

    Ewa

  15. Ewa27

    biała narośl u hepatusa

    Jak długo ryba jest w zbiorniku, jakie są parametry tzn. NO3, PO4. Jak długo masz zbiornik? Popularny lek na kulorzęska to Herbtana. Ważne jest czy ryba pobiera pokarm, wtedy można płatki czy mrożonki namoczyć w czosnku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.