-
Liczba zawartości
80 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Kalendarz
Blogi
Articles
Member Map
Sklep
Zawartość dodana przez mast
-
Euphylia raczej się nie przyrośnie do skały. Lepiej kup "kropelkę" i przyklej, ewentualnie ustaw ją w piasku.
-
dodalem swoje zdanie
-
Mam do sprzedania Caulastrea Sp furcata 11 główek - 55zl Caulastrea Sp furcata 13 główek (na dwóch pniach) - 65zl Montipora samarensis czerwona zielona tkanka - 40zl Euphyllia paraancora 4,5 główki (plus malutka u podstawy) - 65zl [NIEAKTUALNE] (zdjęcie nie jest najlepsze, ponieważ musiałem je robić pod kątem do szyby a ta zniekształca obraz) Odbiór tylko osobisty, Warszawa Bielany.
-
Akwarium „BEZ" odpieniacza i zbędnych kosztów.
mast odpowiedział Jacek56 → na temat → Akwaria powyżej 600 L
Też to miałem, tuż po podmianie. Koralowce i niektóre rybki to jadły. Trochę waty filtracyjnej i po pół godzinie woda była czysta. -
Może to z głodu, chociaż Euphylli nigdy nie karmiłem. PO4 = 0? to zależy oczywiście czym mierzone, bo może być jednak nieco wyższe, gdyby jednak było równe zero to obstawiam na brak substancji odżywczych. Próbowałeś dokarmiać koralowce mrożonkami? LPS są również bardzo podatne na uszkodzenia (przy przenoszeniu, przy karmieniu, zbyt silny i bezpośredni nurt wody, kraby, wieloszczety) i te bardzo trudno się goją, szczególnie jeśli koralowiec nie zdążył się jeszcze zaaklimatyzować.
-
A mierzysz fosforany? NO3 zawsze łatwiej wyeliminować z PO4 jest chyba większy problem. Moim zdaniem DSB nie działa tak z dnia na dzień ale nie jestem ekspertem. Obserwuj to jeszcze.
-
Pierwsza oznaka to zmętnienie wody jeśli dobrze pamiętam.
-
To jest Myrionema amboinense taki Stułbiopław, i ma wszelkie predyspozycję żeby być tak zwanym "Koniem Trojańskim". Kup sobie ostatni numer KORALE (24/2015) jest im poświęcony cały rozdział.
-
Oferta już nieaktualna
-
Również obstawiam za fragmentem polipa. Nie wiem właściwie dlaczego tak się dzieje, ale u siebie wielokrotnie już zaobserwowałem taki świecący kawełek tkanki zaczepiony o skałę czy koralowca. U mnie najprawdopodobniej były to fragmenty Rodactis lub Euphyllia. Możliwe, że jest to działo jakiegoś kraba dzikusa lub innego rozrabiaki, a możliwe, że parzydełkowce same to robią. Jedno jest pewne, jeśli coś takiego widzisz to usuń z akwarium, gdyż jest to ciągle silnie parzące i uszkadza inne koralowce.
-
Mój Salarias też tak miał, z czasem mu się odmieniło. W moim zbiorniku to Salarias jest najbardziej zmienną i humorzastą rybką. Niezwykle terytorialna, ciekawska i uparta. Potrafi przenosić kamyki wielkości połowy jej ciała z jednego końca akwarium na drugi. Uwielbia bawić się tabletkami glonowymi, które wozi po całym akwarium.
-
Hodowla Fito coś nie tak
mast odpowiedział hajtaler → na temat → Rośliny morskie - glony, makroglony
Są osoby na tym forum, które trzymają fitoplankton na parapecie bez dodatkowego doświetlania i bez napowietrzania zupełnie. Jedyne co robią to od czasu do czasu mieszają fito. Nie wiem jak im się udaje taka hodowla ale skoro to praktykują to pewnie nie jest źle . -
Hodowla Fito coś nie tak
mast odpowiedział hajtaler → na temat → Rośliny morskie - glony, makroglony
Co do mocy światła, to wydaje mi się, że fitoplankton lubi go więcej niż mniej. Ja również od kilku tygodni hoduje fitoplankton na bazie F2. Świecę podobnie 16h. Początkowo świeciłem jedną lampą ledową 5W, widmo białe ciepłe ale ponieważ po tygodniu fitoplankton był raczej blady, dodałem kolejne 7W tym razem biało niebieskie. Była lekka poprawa, ale ciągle tygodniowy urobek nie był wystarczająco zielony. Porównuję to oczywiście do fitoplanktonu, który kupiłem na start. Zakupiłem więc halogen ledowy 20W, światło zimno białe. Po tygodniu końcu mam zieloną gęstą zupę jakiej chciałem. Świecę centralnie z góry do pojemnika z około 3-ma litrami fito. Napowietrzam tyko podczas świecenia. Pojemnik jest dodatkowo owinięty folią aluminiową, żeby zwiększyć zużycie światła. -
Hej, Takie mam pytanie i całkiem możliwe, że już nie jeden raz było odpowiedziane ale nie jestem pewien czy dobrze to rozumiem. Jeśli mam 1 litr fitoplanktonu i dolewam 1 litr czystej solanki to nawozu (F2) dozuję: (a) na 1 litr czy (b ) na 2 litry? Drugie pytanie, te w sumie 2 litry oświetlam 12h ledami 5W (6000K białe ciepłe) + 7W (10 000K bialo-niebieskie), czy według was to wystarczająco? Przy dozowaniu (a) po tygodniu fitoplankton nie jest ciemno zielony, raczej zielonkawy. Starter na którym to ruszyłem był ciemniejszy.
-
Z mojego doświadczenia salarias fasciatus lubi mieć humorki. Moja początkowo żywiła się tylko i wyłącznie tym co urosło na skałach lub szybach. Później jak już prawie przymierała głodem i mocno wychudła, nagle przerzuciła się na mrożonki, i było dokładnie tak jak piszesz silvia. Dodam, że zawsze podtykałem jej spiruline/tabletki glonowe - nie była zainteresowana. W pewnym momencie z mrożonek przerzuciła się na piasek, dosłownie. Przez kolejne tygodnie nie widziałem, żeby jadła co innego jak piasek. Później znowu były mrożonki, a teraz już od kilku miesięcy jedyne co je i na co czeka to tabletki glonowe ze spiruliną. Za tą rybką nigdy nie trafisz. Poza tym Salarias uwielbia zabawy i potrzebuje do tego sporo miejsca inaczej jest w stanie zamęczyć niektóre koralowce (np. u mnie co jakiś czas atakuje Turbinarię, lub Fungię - tę ostatnią bije ogonem, a tą pierszą obgryza).
-
salarias fasciatus w tak małym akwarium zdechnie z głodu, odradzam. Błazenki jak najbardziej one i tak mało pływają po akwarium.
-
Witam, Mam do sprzedania używane akwarium sumpa za symboliczne 50 PLN. Odbiór tylko osobisty w Warszawie na Bielanach. Sump o wymiarach 80 x 40 x 40 cm. Wyodrębniona jest komora na dolewkę 53 x 10 x 40 cm z pokrywą szklaną oraz komora na pompę powrotu 19 x 30 cm. Szkło posiada znamiona użytkowania, tzn. nie jest wyczyszczone z glonów wapiennych. Sump można bardzo łatwo samemu przerobić do swoich indywidualnych potrzeb. Chętnych zapraszam na priv.
-
Moje dwa dość regularnie (co ~2 miesiące) przystępują do tarła. Samiec na początku zawsze wytrzymywał do końca (30-35 dni) i wypuszczał po 3-5 małych. Później miał przerwę kilku-miesięczną gdy zawsze połykał jaja. Zawsze starałem się wyłowić małe i do sumpa gdzie łatwiej je pielęgnować. Jeśli malce przeżyją pierwsze 2 tygodnie to raczej nie ma z nimi problemu. Karmię je jajami homara i Cyclops na zmianę 2 razy dziennie. A teraz taka ciekawostka, w tym tygodniu musiałem coś wyciągnąć z komina bo mi tam wpadło, i mocno się zdziwiłem jak znalazłem tam 3 wyrośnięte Pterapogony nie wiem jak długo tam były i jak się żywiły.
-
[Wa-wa] GHL Profilux Dosing Unit 3 Independent
mast odpowiedział mast → na temat → Archiwum Targowiska
Nowa ,bardziej atrakcyjna cena, zapraszam na priv -
Moim zdaniem to nie są wirki, tyko Acropora Red Bugs. Niestety nie wiem jak się je tłumaczy na Polski (inaczej niż wprost). Charakteryzują się czerwoną, bądź czarną kropką i wyglądają trochę jak pchły (około 1 mm). W środowisku naturalnym z reguły nie są groźne, ale w akwariach szybko mogą stać się plagą i zniszczyć Akropory (całe szczęście nie gustują we wszystkich). Ciężko jest też z nimi walczyć, ponieważ standardowy dipy na wirki na te pasożyty nie działają. W miarę skuteczne są kąpiele w wodzie z jodem, ale ten z kolei osłabia mocno koralowca.
-
Myślę, że jest po prostu wkurzony, że dostał się do niewoli
-
Oj chyba ciasno się zrobiło odnoszę wrażenie, że rybki już tylko po szybach pływają. Ale akwarium robi wrażenie. Pogratulować!
-
Witam, Mam do sprzedania, krótko używaną (6 m) pompę dozującą (doskonałą do Ballinga) za 899,00 PLN plus koszty wysyłki 20,00 PLN. GHL - Dosing Unit SA 3 Zestaw 3 pomp dozujących z własnym sterowaniem niezależnym od komputera ProfiLux. Dodatkowo do pomp można podłączyć kolejny moduł rozszerzając ilość pomp do max 8 szt. 3 niezależnie pracujące pompy. Przepływ: ok. 60 ml/min. Najmniejsza dawka: 1ml. Pompy w pełni sprawne - zakupione w maju 2014 r. Wysyłka po przelewie na konto.
-
Nie jestem tu ekspertem ale wydaje mi się, że powinna być na piasku. Moja rurówka gdy ją przyniosłem ze sklepu oblepiła swoją rurkę większym gruzem koralowym (z piasku) i dodatkowo do 2/3-cich zakopała też rurkę w piasku. Nigdy jednak nie gubiła piuropusza czy też nie uciekała z rurki. Swoją drogą, możesz wrzucić zdjęcie takiej rurówki bez rurki?