Jump to content

palaeo

Klubowicz
 • Content Count

  99
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Mikołaj
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wawa
 • Zainteresowania
  Biologia morza, ewolucja ekosystemów rafowych (to zainteresowanie zawodowe :-) )
 • Akwarium
  325 l brutto, ok. 340 l w obiegu

Recent Profile Visitors

1128 profile views
 1. palaeo

  Gamety slimakow

  Nie wiem, czy to powinno byc w dziale plagi, ale napisze tutaj. Dzis rano wstalem, a w moim zbiorniku mleko. Pomyslalem, ze cos zdechlo, choc wieczorem wszystko bylo w porzadku. Po chwili uwaznego przygladania sie zorientowalem sie, ze to slimaki Trochus sp. zebraly sie w jednym kacie i wszystkie na raz wypuszczaja gamety - sieja bialym, az sie kurzy. Czy moge z tym cos zrobic oprocz podkrecenia odpieniacza?
 2. Dzięki - tu była przyczyna! Mikołaj
 3. Dzięki za komentarze! Te spiralne czułki sa spiralne cały czas, i obserwuję je od jakiegoś tygodnia (korala mam prawie rok). Prąd rzeczywiście jest w jedną stronę, niezbyt mocny, bo to prąd "powracający", a nie bezpośrednio z cyrkulatora.
 4. Hej! Moja Euphyllia glabrescens od kilku dni ma niektóre spiralne czułki. Wczoraj zauważyłem, że niektóre mają przewężenia i jeden nawet oderwał się. Czy ktoś ma pomysł o co mogłoby chodzić?
 5. Aha! Na to nie wpadłem! Dzięki!
 6. Cześć, Mam filtr RO, w którym mniej więcej dwa miesiące temu wymieniałem membranę i prefiltry. Za membraną mam żywicę ATI MB Pro - ze słoja 4 litrowego. Żywica wymieniona w zeszłym tygodniu. Od kilku dni TDS pokazuje na końcu 3 ppm. Myślałem, że problem jest z membraną, ale TDS za samą membraną pokazuje też 3 ppm. Żywicy z tego słoja już używałem i nie było problemów. Czy ktoś z Was ma pomysł, gdzie może leżeć problem?
 7. W maju będzie jeszcze numer NG poświęcony oceanom. Będzie tam tekst o polskich badaniach kopalnych raf w Australii. Polecam!
 8. Dziś w Faktach o 19.00, o ile nie wydarzy sie nic istotniejszego, będzie kilka słów o kryzysie rafowym i najnowszych badaniach. Polecam też majowy numer National Geographic, będzie trochę o polskich badaniach raf koralowych.
 9. Ale super zbiorniczek :-) Bardzo piękny! A ta Entacmea to chodzi, czy siedzi w miejscu?
 10. :-) Dzięki! A wrzuć jakieś fotki swojego! Tu moje na żywo:
 11. KH 7.7-8.0, Ca 400, Mg 1380, NO3-1-2 ppm, PO4 z drobnymi problemami - ale generalnie miedzy 0.0, a 0.04, choc mialem jakis wielki skok do 0.20 - podejrzewam, ze zdechl jakis slimak. Mialem tez klopot ze spadkiem jodu - chorowala Caulastrea, ale juz wyrownalem do ok. 0.05.
 12. Tu jeszcze Fungia sp. i Plerogyra sp. Nie wszystkie korale hulają - mam kłopoty z Montiporami i pomarańczową fungia (Cycloseris sp.). Z Xenia sp. niestety za pozno - ona zarasta, ja wyrywam...
 13. Lampy to AI HD 26 LED. Tak nad ogonkiem borsuka to dunka. Tu zdjęcie z maja 2020 z pierwszymi szczepkami. Ta Euphyllia paraancora po lewej startowała z jednej główki, teraz ma cztery, a E. glabrescens z 2 główek, teraz ma 6. Zaraz wrzucę coś jeszcze.
 14. Dzięki - to chyba nie to, bo zmniejszyłem już fotki do ok. 500 kb każda. Ostatnia próba
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.