Jump to content

palaeo

Klubowicz
 • Content Count

  92
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Mikołaj
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wawa
 • Zainteresowania
  Biologia morza, ewolucja ekosystemów rafowych (to zainteresowanie zawodowe :-) )
 • Akwarium
  325 l brutto, ok. 340 l w obiegu

Recent Profile Visitors

871 profile views
 1. W maju będzie jeszcze numer NG poświęcony oceanom. Będzie tam tekst o polskich badaniach kopalnych raf w Australii. Polecam!
 2. Dziś w Faktach o 19.00, o ile nie wydarzy sie nic istotniejszego, będzie kilka słów o kryzysie rafowym i najnowszych badaniach. Polecam też majowy numer National Geographic, będzie trochę o polskich badaniach raf koralowych.
 3. Ale super zbiorniczek :-) Bardzo piękny! A ta Entacmea to chodzi, czy siedzi w miejscu?
 4. :-) Dzięki! A wrzuć jakieś fotki swojego! Tu moje na żywo:
 5. KH 7.7-8.0, Ca 400, Mg 1380, NO3-1-2 ppm, PO4 z drobnymi problemami - ale generalnie miedzy 0.0, a 0.04, choc mialem jakis wielki skok do 0.20 - podejrzewam, ze zdechl jakis slimak. Mialem tez klopot ze spadkiem jodu - chorowala Caulastrea, ale juz wyrownalem do ok. 0.05.
 6. Tu jeszcze Fungia sp. i Plerogyra sp. Nie wszystkie korale hulają - mam kłopoty z Montiporami i pomarańczową fungia (Cycloseris sp.). Z Xenia sp. niestety za pozno - ona zarasta, ja wyrywam...
 7. Lampy to AI HD 26 LED. Tak nad ogonkiem borsuka to dunka. Tu zdjęcie z maja 2020 z pierwszymi szczepkami. Ta Euphyllia paraancora po lewej startowała z jednej główki, teraz ma cztery, a E. glabrescens z 2 główek, teraz ma 6. Zaraz wrzucę coś jeszcze.
 8. Dzięki - to chyba nie to, bo zmniejszyłem już fotki do ok. 500 kb każda. Ostatnia próba
 9. :-) mam jakiś problem z ładowaniem zdjęć - pokazuje, że zdjęcie jest załadowane, z miniaturką, a po kliknięciu "wyślij" w poscie nie ma zdjęcia - albo na odwrót - wklejam zdjęcie, wyświetla "błąd", a po ponownym załadowaniu są dwa... I ciągle próbuję załączyć zdjęcie początkowe...
 10. Te wyżej są aktualne. Poniżej z 16 marca 2020. Przepraszam za zamieszanie z podwójnym wklejeniem
 11. No właśnie mam jakiś problem z fotkami... Tu z 16 marca 2020 Ciekawe, czy teraz pójdzie?
 12. Hej, moje akwarium ma już rok - pomyślałem, że pokażę, jak wyglądało dwa tygodnie po zalaniu (zalane 1 marca 2020, zdjęcie z 16 marca 2020) i dokładnie po roku od zalania (1 marca 2021). Zbiornik ma 325 l brutto, w obiegu jest ok. 345-350 l solanki netto-netto (po odliczeniu grubości szkłą i objętości skały). Obsada to mieszane miękkasy i LPS (w sumie ok 20 gatunków), z dwiema, niezbyt udanymi próbami wprowadzania SPS (dwie montipory). Z ryb 5 x P. squammipinnis, S. vulpinus, P. kauderni, P. fridmani, S. splendidus, 2 x A. ocellatus, Ch. parsema, C. truncatus. Do tego trochę skorupiaków, ślimaków, rozgwiazda, jakieś wężowidła. Wszystkie szczegóły na życzenie, jeśli to kogoś interesuje. Pozdrawiam, Mikołaj I tu po roku...
 13. A dzięki, zastopowałem na razie - trochę się chyba zmniejsza, ale bardzo powoli...
 14. Nie, sump jest czysty. To rzeczywiscie moze byc bakteryjne, zastanawiam się, czy nie zeskrobać tego troszkę szczoteczką przy najbliższej podmianie. Nie wszędzie dotrę, ale zawsze trochę to zmniejszę.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.