-
Liczba zawartości
2 378 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Kalendarz
Blogi
Articles
Member Map
Sklep
Zawartość dodana przez elespero
-
Akwarium 150x70x35 jaka cyrkulacja ??
elespero odpowiedział qwas138 → na temat → Pytania o sprzet 250 - 600 L
Ja się już nauczyłem, że jak jest dobrze to nie zmieniam -
Drogo według mnie.
-
Dokładnie, wysłałem Karolinie zdjęcie na priv. Nie twierdzę że jest to złe urządzenie, znam wiele przypadków gdzie było/jest sporo problemów. Każdy lubi co innego. Ja aktualnie nie mam filtracji mechanicznej ani odpieniacza i jestem zadowolony.
-
U mnie się sprawdza Automatyczna dolewka Levelautomatic EYE Aqua-Trend pompa obiegowa jebao, miałem dcp teraz mam mdp 10000 w 500l dla ciebie to 6000 będzie dobre. cyrkulcja maxapect gyre, jak dla mnie to najlepsze pompy, tylko trzeba sterować przez apke. Można cuda ustawić. pompa dozująca miałem kiedyś Coralbox przez 4 lata i było wszystko dobrze. Teraz mam jebao z WiFi i też wszystko jest dobrze. lampa według mojej opinii to tylko hybryda z ATI, wielkość lampy zależy od wymiarów zbiornika. co do odpoeniaczy się nie wypowiem bo nie używam rollermat, często więcej problemów niż pożytku. Ja zrobiłem na uchwycie od twistmana filtrację mechaniczną i co 3 dni wymieniam pasek flizeliny. Najtańszy sposób i nie ma co się popsuć. co do sprzętu to dobrze mieć lampę UV, dla Ciebie 18W i pompę 1000l/h. Przy chorobach ryb lub zakwitach bakteryjnych ratuje akwarium. Wszystko kupiłem używane za grosze, to hobby nie musi być drogie a używane rzeczy jak dostaniesz w dobrej kondycji to posłużą lata.
-
Akwarium 150x70x35 jaka cyrkulacja ??
elespero odpowiedział qwas138 → na temat → Pytania o sprzet 250 - 600 L
Ja jestem zadowolony z Maxapect Gyre, mam w akwarium 130x60x55 i miałem również w starym 130x65x60 i po pobawieniu się ustawieniami wiało pięknie. -
Ohh Dareczku, Ty i twoja teoria. Juz ci tu nie jeden napisał wiele. Jesteś oporny, idioci tak mają.
-
Czyli chcesz powiedzieć że atm colony zamyka cykl azotowy w 24h? Wytlumacz profesorze.
-
Przez te bakterie jest omijany cykl azotowy, tak samo jak przy ATM Colony. Po przestaniu doznania tych bakterii lub przejściu na inne można łatwo wysadzić zbiornik. 10kg żywej skały tylko? Przy tym litrażu to powinno być około 50kg abyś mógł oprzeć na tym filtrację tak jak chcesz. Chcesz mieć dużo ryb, ale filtracji nie masz na to przygotowanej.
-
Każde akwarium potrzebuje obsługi. Filtr glonowy ze spaghetti szybko działa, można go porównać do adsorberów. Ja zakładam wielogatunkowe i wolno rosnące gdzie nie wyrzucasz wiadra tygodniowo. Takie działa ponoć stabilnie. Ale tak jak piszesz okaże się za rok
-
No i sam odpowiedziałeś sobie, samego spaghetti nie można nazwać refugium, bardziej filtrem głodowym. Jak zagłębisz się troszeczkę w pojęcie refugium to się dowiesz że w tym nie chodzi tylko aby zbijały nutrieny jak to po polskich forach jest opisywane. Głównie chodzi o zapewnienie zróżnicowania drobnego życia które oczyszcza akwarium. Podobnie jest z detrytusem, że to samo zło itp. a wcale tak nie jest.
-
Będą dwa czerwone: Gracillaria curtissae i Phyllophora sp. Dwa zielone: Codium i Caulerpa. Każdy glon ma inne zapotrzebowanie na mikro, więc nie ma efektu braku pojedynczych elementów. Ciekawi mnie ten „nawóz” co to dokładnie jest. W Polsce tylko Seb Holcer wspomniał że refugium na błocie jest poprawne. W DE jak ktoś zakłada to stosują właśnie dodatki, zapobiega to rozpuszczeniu się glona, lepiej rosną, mają grubsza strukturę co za tym idzie że lepiej działają. No i ważne jest aby nie mieć jednego rodzaju glona, przy zróżnicowanych ponoć lepiej to wszystko funkcjonuje. Sam jestem ciekaw jak to będzie działało, gość twierdzi że będzie bardzo dobrze. Powierzchnia 40x40.
-
Obsługa refugium jest męcząca? Ja właśnie będę zakładał, po kilku rozmowach i odpowiednim dobraniu alg nie stwarza problemów i przy systematycznych podmianach na bogatszej soli i zastosowaniu „nawozu” czyli czegoś jak czarodziejskie błotko nic nie trzeba ekstra dozować. Jutro ma mi przyjść paczka z 4 gatunkami glonów i nawozem, znalazłem gościa co w glonach siedzi ponad 20 lat i kilka fajnych rzeczy podpowiedział. Teoretycznie u was było nie poprawnie założone refugium. Ale nie będę się wymądrzał jeszcze sprawdzę to w praktyce.
-
Brawo! Brawo! Normalne rozsądne podejście. Ostatnio nie było jakiś innych większych problemów albo nowości to ludzie zaczęli się ph przejmować gdzie jak tak patrząc to większość przez ich działania zaszkodziła zbiornikom.
-
Fajny wymiar, kiedy planujesz start? Jaką metodą?
-
Jest tam przezroczysta ścianka więc oczko powinno działać, a jak nie masz pewności to możesz użyć takiej FZONE ATO. Ma czujnik wewnątrz, na zewnątrz jest tylko magnes.
-
Wymiary masz wszystkie w necie. Wystarczy wykazać odrobinę chęci, są na niemieckich stronach jak i angielskich. Google tłumaczy wszystko w dzisiejszych czasach.
-
Nie mogę sobie przypomnieć jak się to nazywa. Jest kilka tematów o tym na forum, musisz przejrzeć. Najłatwiej wywalić skalę zanim się rozrośnie.
-
To nie Xenia, zdjęcie za słabe aby potwierdzić czy to Phenganax parrini. Jak tak, to współczuję. Lub może to, https://nano-reef.pl/forums/topic/108101-co-to-i-jak-z-tym-walczyć/
-
Jak się psuje to wszystko. Coś mi z ilością soli nie pasowało przy podmianach, kupiłem refraktometr i okazało się że w akwarium mam prawie 37 PSU. Skalibrowałem oba urządzenia na na płynie referencyjnym od Hanny i miernik od nich pokazuje 35 a refraktometr prawie 37. Dramat. Chwaliłem ten miernik ale okazało się że dno.
-
Jakie nutrieny? Przy przekładkach często siada biologia.
-
Coś pięknego.
-
Dawaj więcej żarcia to po4 pójdzie w górę
-
Po jednym dniu będzie widać.
-
Mam to samo, jak przewinie mi się jakieś zdjęcie z kiedyś to serce boli.
-
Pewnie z tego samego pomieszczenia. Co wy wszyscy z tym PH nagle macie, PH w akwarium będzie zależne od tego jakie masz „powietrze” w pomieszczeniu. Bez znaczenia czy masz odpieniacz czy nie. Chyba że zaciągasz przez filtry lub z zewnątrz.