-
Liczba zawartości
67 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Kontakt
-
Strona WWW
http://www.dla-wspolnoty.pl/
Informacje o profilu
-
Imię
Paweł
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd:
Wrocław, Stabłowice
-
Zainteresowania
off-road 4x4, zarządzanie nieruchomościami
-
Akwarium
160x60x60, 2szt. Pacific Sun Metis Hyperion R2+4x80W T5,100L refugium
Ostatnie wizyty
1 453 wyświetleń profilu
-
Mam dwie dolewki ATO z PS z czujnikami optycznymi. Jedna dłużej używana(po gwarancji) ma także problem z czujnikiem. Dzwoniłem do PS tel. 587781717 do Tomasza z zapytaniem co z tym zrobić? "odesłać do PS a oni po zweryfikowaniu-czy to wadliwa partia odeślą cały nowy czujnik wraz z dedykowanym akrylowym uchwytem" Szukając tej części w internecie znalazłem łudząco podobny u majfrenda. Polecam zerknąć na sposób montażu czujnika-diamencik w wodzie, reszta(przewód) nie może mieć styczności z solanką. Myślę że to główny powód przedwczesnej degradacji czujnika. Tu można zobaczyć o co chodzi https://reef-poznan.pl/pacific-sun-optical-sensor-do-kore-5th-czujnik-optyczny-p-1361.html Podobnie osadzony jest czujnik w innych automatycznych dolewkach np. firmy Tunze- moja 5017 pracuje bez przerwy od kilku lat.
-
papryk1 obserwuje zawartość → (S) akwarium 210x85x70h ze stelażem Legionowo okolice i [S] Bełchatów lampa led Vipar Spectra
-
Polecam, Pacific Sun 3x150W led + 4x54W-klasa sama w sobie-lampy prawie dekadę świecą i nadal posłużą. Używki koło 3tys.zł warto.
-
Kolejna lampa od 10x80W i znowu stateczniki od DMR Lighting, te 2x80W po roku jeden padaka totalna a drugi końcówka. Po wymianie lampa dostała drugie życie. DMR ale 1x80W po roku jakby były ok. Na zimę odpalam "suszarkę na t5"
- 123 odpowiedzi
-
@Sygen-jak się mają Twoje słowa do paneli w Matis'ach o wymiarach 28x6cm(XM) lub 3x2cm (SMT) i akwarium 160x60x60cm? O "paleniu korali" oczywiście sam dopisałem, ale zgodnie z przyjętymi szeroko stereotypami, których absolutnie nie potwierdzam. Ja osobiście dla wyrównania stosuje Coralstar min.4szt Rozwiń swoje stwierdzenie jak możesz, bo idąc tym rozumowaniem mógłbym zainstalować co 10cm zespół diod po 75W i przy mocy 12.000W stwierdzić że będzie lepiej. Znając realia i tak ktoś by powiedział że słońce lepiej świeci...
-
@Przemek, w dyskusji nie chodziło o cenę -bo to "problem kupującego". chodziło mi: @Sygen-"bo sama lampa led powinna mieć ledy rozmieszczone nad całym akwarium a nie punktowo więc wtedy wszystko będzie równomiernie oświetlone" Czy argument jest merytoryczny w przypadku Waszych lamp z różnymi panelami : CRP/XM, Hyperion R2 i HyperionR2+(SMT)? Mam w swojej kolekcji lampy z każdym typem paneli-wraz z SMT i wiem jak świeci bez ani jednej diody białej. @PrzemekCzy możesz wkleić obrazek porównawczy podać jak się różnią charakterystyką rozpraszania/natężenia fali świetlnej. Koledze chodzi o to że wąskie panele led jakie mamy zastosowane w Metis'ach słabo rozpraszają światło wąsko świecą co w konsekwencji powoduje pn. palenie korali pod panelem a kawałek dalej ciemną plamę. Wracając do wątku @waldek123blau, myślę że nie zakończysz na tym swojej pracy gdyż patrząc na Twoje zdjęcia widzę dużo nie doświetlonych/ciemnych miejsc ;-( Na przyszłość proponuję (gdyby coś się przepaliło) zlikwidować wszystkie led'y białe, czerwone, zielone i zostawić same niebieskie(uzupełniając tymi z załązconego u dołu zdjęcia w galerii NR ale wybieraj tylko niebieskie) i dołożyć po 4szt t5 na każdą z lamp w kolorystyce Marinestar lub Aquastar (w tej t5 jest dużo żółtego,czerwonego i zielonego światła). W linku-zdj. zastosowanych diod w 9-cio kanałowej lampy PS. http://nano-reef.pl/gallery/image/67538-20190917_173138jpg/
-
@Sygen co do szczegółów myślę, że powinien wypowiedzieć się @Przemek . Oni tworząc swoje lampy mają odpowiednie urządzenia pomiarowe i mogą w tej kwestii zająć stanowisko. Ja widzę że wszystko rośnie-nic a nic nie jest popalone a dodatkowo rezultaty są bdb. Największym problemem dla większości użytkowników to cena lampy(15tys. zł) a cała reszta to same plusy.
-
Cześć, widzę tu bardzo dużo pracy i dodam coś od siebie. Lampy, do których mogłem porównać swoją konstrukcję to np. AF 10x80W o różnych kombinacjach t5 oraz E5. Niestety efekt finalny jak dla mnie był niesatysfakcjonujący, zawsze mi brakowało tego czegoś. Obserwując u innych akwarystów "sposoby oświetlania" z moim (160x60x60cm) i przerabiając kilka różnych lamp- wykonałem własną hybrydkę. Nie chciałem angażować dużo sił i czasu więc wykorzystałem gotowce-Pacific Sun Metis Hyperion R2 3x150W i dołożyłem do nich 4szt T5 po 80W. W sumie lampa przy max. ustawieniach ma 900W led +320W T5 bo na stelażu są dwa PS. Wg. niektórych 2,5W/L solanki to za dużo i korale zostaną uszkodzone-"popalone". Moje wszystkie korale nie odczuły zmiany na mocniejsze światło-zawsze były oświetlane led'mi i nie musiałem nawet ich adaptować. Rosną bardzo gęste i mają się bdb. Dla niedowiarków dodam, że lampa 10x80W T5 daje bardziej równomierne przez co mocniejsze oświetlenie na krańcach akwarium niż moja hybryda 1220W. Dlaczego więc zostaje przy hybrydzie? Bo ma to coś w sobie ;-) Patrząc na nową lekko słabszą lampę od PS Pacific Sun Ariel Hyperion S 6x145W SMT panels + 6x54W T5 (1194W) myślę że producent wie co robi ;-) Dla spostrzegawczych dodam, iż na zdjęciach występują różne Metis'y bo mam kilka szt. tych lamp. Zastosowane rozwiązanie ma niewątpliwą zaletę-serwis. W bardzo szybki i nie zauważalny dla korali sposób można zdemontować Metis'a ze stelaża i podmienić na kolejnego-raz na jakiś czas gdy trzeba wyczyścić lub wymienić wiatraki. Tylko do tego ogranicza się obsługa w tej marce. Polecam.