Jump to content

Eldur

Klubowicz
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Norwegia

Recent Profile Visitors

146 profile views
 1. Sprzęt zamówiony. Teraz trzeba czekać 5-6tyg No cóż, cierpliwość jest potrzebna w akwarystyce
 2. Niczego nie zamierzam omijać Zastanawiałem się tylko nad tym czy to nie będzie coś w stylu ''masło maślane'' startując na żywej wodzie, żywej skale i żywym piasku. Żeby nie przesadzić. Panel filtracyjny ma 3 komory. Czy mogę do jednej komory wsypać Matrix a do drugiej Siporax? W zestawie jest skarpetka montowana w pierwszej komorze. W internecie jest sporo filmików gdzie rezygnują z tego. A Wy jak radzicie. Montować czy wsypać media filtracyjne?
 3. Zorientowałem i ogarniam przejściówkę
 4. Jak już wspominałem do najbliższego sklepu z morskimi akcesoriami mam 250km. Dlatego chce mieć pompę w rezerwie. Tunze wstawię a fabryczna będzie tak na wszelki wypadek.
 5. Kurcze tego akurat nie sprawdziłem i wygląda na to że pompa się nie zmieści. Pompa 131x73x121mm a panel 80 x 118 x 400mm Jakieś propozycje innej pompy która ma kontrole przepływu i się tam zmieści. Ile razy woda powinna się wymienić w ciągu godziny?
 6. Witam, Jak już wspominałem po blisko trzech latach pobytu na forum nadszedł czas na pierwsze morskie akwarium. Z racji tego ze mieszkam w kraju w którym akwarystyka morska nie jest zbyt popularna, a do najbliższego sklepu mam 250km i większość muszę zamawiać przez internet, wole na forum zweryfikować sprzęt który zamierzam kupić. W akwarium głownie miękkie korale, kilka LPS i kilka rybek. Akwarium 45x45x40 z tylnym panelem- Water Box Cube 20 Oświetlenie AI Prime 16HD Pompa Jebao DCP-2500 /zależy mi na możliwości regulacji przepływu/ Pompa cyrkulacyjna Tunze 6040 Grzałka 100W /czy nie za mocna?/ Media filtracyjne Siporax /planowałem Matrix, ale ostatnio przeczytałem na forum ze nie lubi szybkiego przepływu wody/ Skala mix około 8-9 kg. Sucha 5kg Marco Rocks /kupiona już jakiś czas temu/ i 4kg żywej skały. Zastanawiam się nad wyborem piasku. Akwarium będzie stratowane na wodzie z funkcjonującego akwarium i czy jest sens dawać żywy piasek? Sol jak i wszystkie potrzebne elementy i odżywki z Red Sea Odpieniacza nie planuje. Jeżeli macie jakieś sugestie w doborze sprzętu chętnie posłucham i w miarę możliwości zastosuje /nie wszystkie produkty są dostępne w Norwegii/
 7. Eldur

  Tutaj się witamy :)

  Witam, Mam na imię Mariusz. Na forum jestem z Wami już prawie 3 lata. Przyswajam wiedze jak zostać dobrym morskim akwarystą. Nadszedł czas aby na dobre zacząć przygodę. Zaczynam kompletować sprzęt i ruszam z koksem. Pozdrawiam i nie ukrywam że liczę na Wasze doświadczenie....
 8. Eldur

  Eldur

×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.