Skocz do zawartości

Lector

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lector

  1. Lector

    Elektroniczny Salimetr

    Mam ten saliimetr już jakiś czas i ostatnio mi świruje. Robię kalibrację w płynie a po ponownym zanurzeniu pokazuje poza skalą? Jak on u Was się sprawuje dalej? Dodam że nawet kupiłem nowy płyn do kalibracji i zachowanie takie samo.
  2. W tej wersji są złe proporcje białych do niebieskich (67% do 33%). Lepiej jakby było odwrotnie. Sam nabyłem ale wersję B200 70W gdzie jest rozkład 50%, ale u mnie będzie nadmiar mocy do 55 litrów. Jeszcze się wstrzymuje z rozruchem, bo może nastąpi mała ewolucja domu.
  3. Na YT wpadła mi nowinka od Fluval, czyli Flex 123l w wersji morskiej. Pewnie głownie USA, bo obstawiam ze w Polsce się nie pojawi.
  4. @PAdam Temat szkła był omawiany:
  5. Kupiłem Zetlight B200, mocy aż za dużo bo 70W 50/50 białe z niebieskim. Więc lampa nie będzie się przegrzewać, czekam jeszcze na sterownik B200, odbiornik już mam.
  6. A to teraz jest jasne, tak działa u mnie programator w generatorze chloru do basenu. Włącza się na określony czas, co 24h o godzinie w której go uruchomię.
  7. U mnie w okolicy jest akurat budowa i lubią wyłączyć zasilanie na 3-10 minut. Co przez to rozumiesz? Czyli jak jeszcze raz ją odłączę i podłącze to jest już OK? Czyli daję tu gniazdko na wifi i zdalnie wyłączę i włączę to już na 100% będzie działać? Szkoda ze o tej lampce Fluvala jest mało informacji i nikt nie miał styczności z nią. Chodzi mi jeszcze po głowie inny projekt akwaria, ale zobaczymy co się urodzi
  8. Tylko ze Nemo gubi ustawienia przy zaniku prądu. Co do lampki:
  9. Witam od dłuższego czasu chodzi mi po głowie założenie akwarium słonowodnego. Jako sam zbiornik bardzo podobają mi się akwaria od Dennerle. Lecz zamiast standardowo spotykanych NanoCube 60l lub 30l chciałbym wykorzystać zbiornik Scaper's Tank 55l o wymiarach 45 x 34 x 36 cm. Jako filtrację pójdzie Seachem Tidal 110. Grzałka od Aquael Platinium 50w. Cyrkulacja nie wiem czy będzie potrzebna przy Tidalu ale stawiłbym na Jebao SW-02 (chyba ze może ktoś zaproponować coś mniejszego ze sterowaniem). Największym dylematem jest oświetlenie i tu mam propozycje w formie dwóch lampek Fluval Sea Nano Marine 3.0 (20W każda). Wiem ze w takiej cenie można by zrobić już DIY z Cree, ale lampka też musi wyglądać. A chciałbym ze sterowaniem wschodów i zachodów. Na początek w akwarium jakieś kolorowe miękasy ( co by oko cieszyły), ekipa szczycąca (krewetka, jakiś krabik i ślimaki), może błazenek.
  10. Mając Sonoffa możesz wgrać alternatywne oprogramowanie. Jest polski projekt - Supla, możesz postawić własny serwer na Raspberry, jak nie zrywa Ci Wi-Fi tylko net.
  11. Lector

    Sterownik WiFi do lamp LED

    No to czekam na na efekt finalny
  12. Lector

    Sterownik WiFi do lamp LED

    Tu jest sterowanie oparte na ESP8266 - działa lokalnie. Z tego co zauważyłem, to minusem jest to iż po zaniku prądu gubi godzinę. Pomimo podtrzymania zegara baterią. A może nie gubi, tylko przy rozruchu ustawia czas kompilacji.
  13. Lector

    Automatyczna dolewka

    No ale przyznasz ze idzie bez Arduino? A aby nie prawowało w nocy to na filmiku miał programator. Oby Arduino Ci tych czujników nie spaliło. Było pytanie jak jest to połączone na filmiku, więc odpisałem. Czy jest to idealny układ raczej nie, ale pewnie idealny nie istnieje
  14. Lector

    Automatyczna dolewka

    12 apmer Ci wystraszy? https://botland.com.pl/pl/przekazniki-tradycyjne/2840-przekaznik-nt73-2c-s12-cewka-12v-styki-2x-12a125vac.html?search_query=przekaznik&results=189
  15. Lector

    Automatyczna dolewka

    Dałem screena z opisu z drugiego. I tu niby da radę, ale i tak nie ma 100% pewności co pisze Chińczyk. Druga sprawa to można zastosować dodatkowy przekaźnik i już się nic nie spali. Czyli robisz obwód od zasilacza na szereg czujników pływakowych przez cewkę sterującą przekaźnik do zasilacza. Drugi obwód od zasilacza przez przekaźnik (stan NO) do pompki i powrót na zasilacz.
  16. Lector

    Automatyczna dolewka

    Na jakim prądzie, zakładam ze jest to pompka na 12V tak jak pokazał na filmiku. Bo raczej nikt by tak nie trzymał listwy łączeniowej przy wodzie.
  17. Lector

    Automatyczna dolewka

    Gotowy podwójny czujnik: https://allegro.pl/oferta/czujnik-poziomu-cieczy-wody-plywakowy-podwojny-pp-5707349169 A tu u kolegów zza granicy https://pl.aliexpress.com/item/220V-100MM-M10-Dual-Double-PP-Liquid-Water-Tank-Level-Sensor-2-Ball-Plastic-Flow-Sensor/32712544954.html Mniejsza różnica między dwoma czujnikami.
  18. Lector

    Automatyczna dolewka

    Połączenie jest proste. Jedną żyłę od zasilacza (-) dajesz do pompki. Drugą żyła od zasilacz (+) idzie na czujniki w szeregu. Z tego co widzę są to dwa czujniki jeden nad drugim i każdy ma dwa przewody. Czyli druga żyła idzie do jednego z przewodów pierwszego czujnika (nie ma znaczenie który to będzie) drugi przewód od tej czujki łączysz z pierwszym przewodem drugiego czujnika, a ostatni przewód łączysz z drugim od pompki. Więc działa tak jak omawia, jeżeli oba są zamknięte to pompka pracuje, a jeżeli któryś rozłączy to pompka przestaje pompować. I tu Arduino nie jest potrzebne Arduino lub ESP8266 można zastosować gdybyś chciał mieć kontrolę kiedy załącza się dolewka, lub ręcznie nią sterować.
  19. Napisz jaką masz lampkę nad tym zbiornikiem.
  20. Lector

    SSLAC16 - sterowanie przez WiFi

    OK, nagrałem co i jak - nie jest to jakieś trudne Po pobraniu i rozpakowaniu archiwum działamy na komputerze: Po tych dwóch instalacjach mamy już gotowy kontroler, teraz przechodzimy na telefon lub z komputera łączymy się z WiFi sterownika. UWAGA, skrypt (strona z wykresami) działa u mnie poprawnie na przeglądarce Chrome, na FireFox nie pokazuje się poprawnie okno wykresów. Na końcu pokazuje gdzie możemy podpiąć pod swoją sieć WiFi, w tedy na stronie z wykresm pokazuje pod jakim adresem będzie dostępny sterownik. Zawsze możemy podłączyć się z WiFi modułu i prze adres 192.168.4.1 Ja jeszcze nie mam podpiętych modułów od PWM i zegara, co z resztą widać w tabeli nad wykresami. Mam nadzieje ze komuś się przyda opis (filmiki).
  21. Lector

    SSLAC16 - sterowanie przez WiFi

    Mnie się udało, zrobię reset nodemcu i opiszę co i jak.
  22. Natrafiłem na ciekawy projekt, stary ale może kogoś zainteresuje. https://github.com/bbasil2012/SSLAC16 Daje nam możliwość sterowania 16 wyjściami PWM, oświetlenie, chłodzenie, grzanie. Potrzebne rzeczy (przykładowe linki): NodeMcu - jakieś 20zł PCA9685 - jakieś 15zł DS3231 - jakieś 10zł Dodatkowo czujnik temperatury: DS18B20 - jakieś 10zł (są też dłuższe przewody) Oczywiście trzeba pamiętać o driverach LED na każdy kanał.
  23. Lector

    Fluval Evo 52L

    @hajtaler bawiłeś się tą oryginalną lampą? Wiem ze ma włącznik dotykowy, jest w nim opcja ściemniania poprzez przytrzymanie? Jak się zachowuje przy zaniku prądu, włącza ostatni tryb? Może się orientujesz czy to sterowanie by działo z tą lampą. Ostatnio ostro myślę właśnie na tym zbiornikiem. A ten skimmer PS1 nie chodzi jak traktor? Bo widzę narzekania na niego.
  24. Jako ze to mój pierwszy post, to się przywitam Więc witam wszystkich Powiem tak, myślę o ciut większym zbiorniku bo 60L i przyglądałem się tej serii lamp. Jak już zdążyłem się zapoznać to sterowanie lampą rozprogramuje się po zaniku prądu w gniazdku. Ja osobiście jeszcze nic sensownego nie znalazłem. Jako alternatywę możesz brać pod uwagę Jebao Matrix LED AK-60 ale będziesz miał spory zapas mocy Jeżeli się nie mylę to nie ma w niej wschodów i zachodów, jest druga wersja z WiFi która ta opcję już (chyba) posiada. Ale cena zapewne powala.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.