Jump to content

jonasz78

Klubowicz
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Starogard Gdański

Recent Profile Visitors

74 profile views
 1. Prawdy się nigdy nie dowiem ale Hydry 52 miały swoją premierę w USA ok 6 lat temu, więc uwzględniając opóźnienie w europie należy przyjąć, że lampa ma ok 4-5 lat. Po obejrzeniu filmiku producenta stwierdzam, że Hydra 52 nie miała sterowania z aplikacji przez wifi a jedynie przez kontroler i "director" do łączenia z komputerem.
 2. Kolego dale generalnie zgadzam się z Tobą i wolałbym kupić nową lampę, tylko ceny tego sprzętu w odniesieniu do naszych możliwości są delikatnie mówiąc bardzo wysokie. W związku z powyższym ludzie kupują chińskie wynalazki, sprzęt DIY i używany. Czy odpowiedzią dla hobbysty w tej sytuacji "Jak cię nie stać to nie kupuj". ? No a z drugiej strony nikt nie lubi wyrzucać w błoto swoich ciężko zarobionych pieniędzy.
 3. Jak patrzę na to co oferują nasi "przyjaciele" z dalekiego wschodu i ile sobie za to życzą to myślę, że używana lampa renomowanej marki będzie lepsza niż ich najnowszy model (135 W wysterowane na 90W a świeci jak lampa renomowanej marki o mocy 60W).
 4. No to kupiłem hydrę 52 za 750 pln tyle że wifi nie działa - sterowanie za pomocą kontrolera
 5. Czy ktoś z Was ma doświadczenia odnośnie żywotności lamp LED ? Jaki wiek lampy dyskwalifikuje ją z zakupu ? Planuję zakup lampy używanej nie chinki i nie wiem czy 2 lata to już stara lampa czy może 5 letnia (na tyle stara żeby jej nie kupować).
 6. Witam Zmieniam oświetlenie z Al Prime na Al Hydra 26 czyli 2x mocniejsze - jak to zrobić żeby nie zaszkodzić koralom ? Na logikę ustawiłbym na start 50% tego co miałem na Al prime i stopniowo zwiększałbym. Pytanie jak długo to się powinno odbywać - 2 % dziennie czy szybciej ?
 7. Ja dziś jadę do Seafarm na oruni - na stronie internetowej niby nie mają ale dzwoniłem i błazenki są na stanie - pewnie dlatego, że są nadroźsi w trójmieście W Reefshop posucha.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.