Jump to content

inmar

Szlachta Morska.
 • Content Count

  9476
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by inmar

 1. Ucinam z długości na szerokość mojego sumpa i tą część dzielę wzdłuż na połowę i jeszcze rozwarstwiam to na połowę,czyli jak by ćwiartka i to mi wystarczy,szybko się zapycha.Jak pisałem,daję to tylko po czyszczeniu sumpa,ewentualnie po odmulaniu piasku.D głównej filtracji mam rolermata.
 2. Używam od 100 lat w wszystkich akwariach.Jak przy podmianie robię porządki w sumpie to wkładam na kilka dni do komory przed pompą obiegową.Nie płuczę,ale faky,że wpływa przez chwilę na odpieniacz.
 3. No tak,jedyny plus jaki ma laguna to na akumulatorze.
 4. Wczoraj wróciłem z zlotu Renault Laguna Klub i tam też akwari nie mieli,ale zachowania całkiem podobne
 5. inmar

  Wapno sodowane

  W sumie ja wiem,czy mało ? są acropory,bardzo dużo talerzówek,dwa hystrixy w tym jeden ma 50cm,ogromna pavona tak z 40cm..........
 6. Ta szyba w ścianie musi mieć szklane boki.Jak brak akwarium to może być wódka.
 7. Nie,przeprowadził się do własnego domu,tak ma pomieszczenie jak Kiflu z szybą w ścianie.
 8. Krzychu ma fajne akwarium,w ścianie.
 9. inmar

  Wapno sodowane

  Pozbycie się piętnastu ukwiałów nie zmieniło mojego poziomu Ph,mam jeszcze trzy sztuki na zbyciu,ale to nie zmieni niczego.Pomału zaczynam olewać ten poziom,najniższy w tej dobie 7,68.
 10. Może Truskawa wpadnie,zastanawia się a i Kmirko będzie wracał do akwarystyki więc może go namówię.
 11. W miejscowym sklepie na szybko kupiłem artemię od razu z solą bo nic innego nie było i odpaliłem sprzęt,zobaczymy co z tego wyjdzie.Dałem światło i grzałkę,widziałem też,że jeden gość robi sobie z tego mrożonki.Zakupiłem coś takiego jak DAJANA ARTEMIA EGGS HOBBY.
 12. Moim zdaniem,jeśli się całkiem rozmrozi i postoi dłuższy czas a jak jeszcze zaśmierdnie to na pewno,ale z naszymi mrożonkami nie powinno być problemu,ja nawet jestem pewien,że nim do nas trafią te mrożonki to po drodze mogę przejść taki proces kilka razy.Pytałem też o to producenta i powiedział,że te co ja kupuję to nie ma wielkiego problemu,z resztą wiele razy mi się rozmroziły wioząc je w lato z sklepu. Gość je rozmroził całkowicie a nawet ugotował w tym samochodzie to inna sprawa.
 13. Tak,to nie problem. Ktoś hoduje sam artemię ? Można na wodzie z naszego akwarium czy nie to zasolenie ?
 14. Raz przyszły zamrożone,raz lekko rozmrożone,ale były zimne.
 15. Firma,w której kupuję wysyłkowo wysyła w styroboxie,mrożonki są mocno owinięte gazetami i całość podobno jest mrożona do -30 stopni.
 16. Ja zamawiam z dostawą do domu mrożonki.Od czasu do czasu taki zestaw : Kryl - 6szt Mysis - 6szt Artemia - 6szt Gamarus - 6szt Dafnia - 6szt Plankton czerwony - 2szt Plankton zielony - 2szt Ikra ryby morskiej - 2szt Chyba się pobawię z hodowlą artemii,robiłem to z 40 lat temu,albo więcej.
 17. Rozmrażam kostki w ciepłej kranówce,przesiewam przez sitko,następnie dwa razy płuczę w RO z jednym moczeniem przez dłuższy czas,za każdym razem sitko i gotowe.Podaję z witaminami lub czosnkiem,wyłączam cyrkulację.Na mój baniak idą trzy kosteczki pokarmu rano i trzy wieczorem,każda innego rodzaju.Ostatnie sitko płuczę w akwarium.
 18. 1. dadario 2. AnT ( jednoosobowy) 3.katani z rodziną trójka dla nas. 4.michalzgierz1989 oraz Woju (Dwuosobowy) 5. Bartol (na razie jednoosobowy) 6. Alfik1980 + Diana 7. Jukos + Marzena 8. Chwialek + Marta 7. Tomol + Ewa 8. Krzysiek S. (jednoosobowy) 9.Inmar
 19. inmar

  Test na stront

  https://allegro.pl/oferta/chlorek-strontu-6hydrat-100g-warchem-57984-7595146501?snapshot=MjAyMy0wMS0yOVQxNjozOTowOC4yMjI0NTlaO2J1eWVyOzdmNDc5Nzc1ZmUwZTZkMTU3MGEwYTdmNDdmYjU4YTJmNzEwYWQ4YTUzYWM5Y2Y5YWUwM2U3Y2RjYThhNzg3MGI%3D
 20. inmar

  Test na stront

  Jodu też sporo daję,potas aktualnie minimalnie.
 21. inmar

  Test na stront

  Zwiększam dawkę co ICP i ciągle mało.W starym baniaku tak miałem z potasem,w tym niedawno borykałem się jeszcze z Molibdenem,ale przystanął na odpowiednim poziomie.
 22. inmar

  Test na stront

  Z tego co pamiętam to rozrobiłem 100g/L
 23. inmar

  Test na stront

  Jest jakiś wiarygodny test na stront ? ICP pokazuje mi ciągle zero a ja leję coraz więcej,dziennie 30 kropli rozrobionego strontu chlorku SrCl2x6H2O.
 24. inmar

  Wapno sodowane

  Ca też lejesz poza reaktorem ?
 25. inmar

  Wapno sodowane

  Kilka dni podawania kropelkowego nie zmieniło niczego.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.