Jump to content

fal

Klubowicz
 • Content Count

  1913
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by fal

 1. Ruszyłem z kulkami biopellets do tego dołączę bakterie bio gro i powinno się w najbliższym czasie cofnąć już to kiedyś przerabiałem.
 2. Katani, wytrawne oko po zmianie oświetlenia wyskoczyło cyjano i się panoszy ale pracuje już nad nim
 3. W akwarium coś się tam dzieje poniżej fotki
 4. Pierwszy i podstawowy błąd to test ICP , od niego zaczyna się katowanie zbiornika i podejmowanie błędnych decyzji. Pamiętaj , że największym wrogiem życia jesteś sam bo to Ty wprowadzasz zmiany nie można ślepo wierzyć w to co pokazuje test do wszystkiego trzeba mieć dystans. Pierwszy krok jaki powinieneś zrobić to podmiana wody nie większa jak 50% , to co ma paść i tak padnie a tobie pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać.
 5. fal

  Limit 2000 kw/h na rok

  U mnie na dzień dzisiejszy akwarium pobiera około 13kw więc czy mi się podoba czy nie muszę poczynić pewne kroki w kierunku oszczędności. Dlatego w najbliższym czasie będę zmieniał pompę w odpieniaczu z 100W na 50W , pompa obiegowa zostanie skręcona do 50% , oświetlenie zostanie zmienione z T5 na LED planuję zejść do 7kw niżej się nie da już nie ma na czym. Szacunkowe zużycie akwarium to 2500 kw na rok , domownicy szarpią i tak 5000 kw więc nie ucieknę od uwolnionej stawki energii. Jeśli wierzyć temu co krąży po sieci można liczyć się z tym , że za kw będziemy płacić nawet 2,5 a to w moim przypadku 12500 pln , do tej pory średnio za prąd rocznie płaciłem 6 tyś. Generalnie grubo do tego gaz za ogrzewanie i mamy Japonię.
 6. teraz powinno być dobrze
 7. fal

  Limit 2000 kw/h na rok

  Ja myślę , że mogę jeszcze urwać max 2kw skrócę świecenie do 6 godzin wyłączę pompę od chłodziarki zmniejszę przepływ wody do 4 tyś i to wszystko co mogę zrobić jeśli chcę utrzymać akwarium z SPS
 8. fal

  Limit 2000 kw/h na rok

  Ariel, po co się tak denerwujesz to jest wolny kraj każdy ma prawo się wypowiedzieć. Ogólnie ciężko w tej chwili jest na każdej płaszczyźnie każdego z nas prędzej czy później dotknie kryzys jednego bardziej drugiego mniej. Arek77 , jak ja bym chciał mieć zużycie na poziomie 3kw u mnie w tej chwili zużycie 13kw
 9. fal

  Limit 2000 kw/h na rok

  Ogólnie przeczytajcie sobie wątek od początku to jest straszne jak syczymy na siebie ile w nas jadu jak bardzo ta cholerna władza podzieliła naród. Po Twoich wypowiedziach można o Tobie wyrobić sobie zdanie mimo tego że Ciebie nie znam.
 10. fal

  Limit 2000 kw/h na rok

  Ocenia Ciebie po tym jak piszesz więc kolega jest mega kulturalny. Nie chodzi o to żeby się kłócić ale jak człowiek nie ma się denerwować jeśli za***rdalał na to co ma po kilkanaście godzin dziennie całe życie a teraz będzie musiał podjąć skrajne decyzje bo inteligencja rządzących doprowadza do takich a nie innych sytuacji. Dlaczego młodzi ludzie są karani za to , że chcieli coś więcej od życia a w zamian dostają raty x 2 co oni złego zrobili ? Posłużę się przykładem młodego człowieka zarabiał 12 tyś miesięcznie to nie są małe pieniądze więc miał prawo wziąć kredyt a rata jego w momencie podpisywania wynosiła 6 tyś dzisiaj ta rata to już 12 tyś co on zrobił złego , że został tak bardzo ukarany przecież w momencie podpisywania kredytu zostawało mu 6 tyś na życie to nie jest mało. Ja pier**le gdzie my jedziemy
 11. Kochany nasz rz........ ma zamiar wprowadzić limity na energię jak to się ma do naszego hobby ? Te dwa tysiące samo akwarium mi wciągnie w 4 miesiące a co dalej ? Likwidować ?
 12. Sęk w tym , że nie możemy za bardzo podyskutować bo ja jestem praktykiem a Ty teoretykiem. Jeśli coś Tobie piszę to znaczy , że miałem z tym do czynienia i wiem o czym piszę.
 13. Ciężko się nie zgodzić , że co człowiek to opinia. Ważne żeby czerpać z dobrego źródła.
 14. Posiadam jeden reaktor od 2008 roku i chodzi 24/24 warunek jest tylko taki , że konstrukcja musi być prosta bez zbędnych wodotrysków. Napełnienie butli raz na 3 lata to chyba nic strasznego. Oczywiście nie namawiam i szanuję decyzję wprawdzie będzie to kosztowne prowadzenie zbiornika ale to nie moje akwarium i nie mój portfel , a co do awaryjności to bardziej martwiłbym się tymi pompami niż reaktorem. Wyobraź sobie , że robisz wysokie stężenie balinga i jedna pompa się zacina i sru wszystko do zbiornika a w zbiorniku wymagające acropory i ........ sam sobie dokończ. Co do obniżania ph naprawdę myślisz , że na tyle Tobie obniży , że cokolwiek złego się stanie w zbiorniku ?
 15. Do tak dużego akwarium nie opłaca się iść w tym kierunku który zamierzasz. Dużo taniej iść w reaktor , raz dobrze ustawiony załatwi sprawę na kilka miesięcy później tylko wymiana wkładu i po sprawie.
 16. fal

  Zaislacz lampy LED

  Bo nie mam w tej chwili innego a sytuacja jest awaryjna wysiadł zasilacz od Orpcheka a pod ręką mam tylko 5A. Dzięki za podpowiedź
 17. fal

  Zaislacz lampy LED

  Witam, Proszę Was o podpowiedź , czy mogę użyć do lampy LED zasilacz który ma 5A a lampa ma zapotrzebowanie 0,8A ? Z góry dziękuję za podpowiedź
 18. Michał , łam co jeszcze możesz podmieniaj wodę tyle ile możesz ale nie dodawaj żadnych bakterii one nie pomogą a zaszkodzą. Biologia i tak się rozjechała kh w górę nie szkodzi gorzej gdy leci w dół ale to pewnie wiesz. Wyrzuć wszystko co może być przyczyną nawet w najmniejszym stopniu zanieczyszczenia wody , jeśli jest ceramika to ją usuń jeśli jest węgiel ponad trzy dni też go usuń doprowadź do sterylności zbiornik na tyle ile jest to możliwe. NO3 - 25 to dużo ale nie zabija korali , PO4 też wysokie ale korale sobie z tym poradzą. Sprawdź czy termometr pokazuje właściwą temperaturę , sprawdź zasolenie. Teraz dopiero doczytałem usunąłeś żwirek z akwarium ?
 19. Zdjęcia robię aparatem Nikon D300 + obiektyw nikor 50/1,8
 20. Tak dla zobrazowania zbiornik nie jest wystrzałowy ma po prostu tylko cieszyć nie interesują mnie filtry i okulary pomarańczowe
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.