Skocz do zawartości
Kubaaas

1248l Projekt "Wielki Blekit"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30
#332106 Włodzimierz :

Grzesiek, strzelam ~15000 zł.:waving

Włodek

nie strasz, ujmij jedno zero :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, robiłem mniejsze to wiem:tongues


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:nonoZaraz dostaniecie po minusie:whip :waving 15kola to idzie na browary przy skrecieniu hydrauliki i zalnia. A gdzie szklo, skala i sprzet. Nie pytam o zawartosc kieszeni czy ile zyczy sobie dana firma za dostawe. Realne marzenia da sie okreslic finansowo.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#332111 Włodzimierz :

Darek, robiłem mniejsze to wiem:tongues

To był oczywiście żart :)

Ja też mam mniejsze :waving ale tę cenę to już dosyć dawno minąłem,

ale ciii.... skarbówka i żona też czyta to forum :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak zaniżyłem o ~40%:waving


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nie robilem podsumowania ze wzgeldu na zdrowie psychiczne. :) Z gory przyjalem pewien budzet i z calym osprzetem - szklo, odpieniak, stelaze, hydraulika, pompy, swiatlo, etc. wydaje mi sie, ze w miare sie zmiescilem. :waving

Nie przewidzialem odpowiednio kosztow zwiazanych z elektryka, hydraulika, glazurnikami ale zlapalem duzo fajnych okazji na inne rzeczy wiec sie wyrownalo.

Niektorzy odkladaja, zeby tuningowac auta, budowac mega kina domowe czy jezdzic po swiecie. Ja chcialem to zrobic :). Wydaje mi sie, ze mimo rozmachu udalo mi sie w miare rozsadku utrzymac koszta. Takie ceny widzialem od firm "profesjonalnych" za zakladanie zbiornikow 400-600l.

Wlodka wyliczenie plus te 40% plus jeszcze troszeczke :waving... ale dzentelmeni o pieniadzach nie rozmawiaja. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba nie dodawaj do rachunku jagodzianek i czekolady na gorąco :waving bo dopiero koszyt wzrosną:waving


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do obsady to przy takim akwa jak ja bym miał to nie szedł bym w pary czy stada tylko każdego po 1 sztuce - przy tym litrażu w zasadzie możesz trzymać po 1 szt. wszystkich pokolcy jakie można kupić (pewnie przesadzam ale 10 szt. to już większość pokolcy oferowanych przez nasze sklepy :waving)

i co do tej wentylacji jeszcze to obawiam się o ten wentylator - nie wiem jak zrobisz do niego sobie dostęp, ale lepiej zostawić dziurę i kupić wentylator kanałowy (zerknij na TD firmy Venture) i zamontuj go na strychu żeby był łatwy dostęp (nie wiem jak zrobisz obudowę, ale temu wentylatorowi dużo nie daję)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze sporo czasu zeby przemyslec obsade. Staram sie jednak w miare mozliwosci zbudowac kawalek rafy w domu, ktora bedzie wygladac naturalnie. Wole male stadka niz po jednej sztuce kazdej ryby. To co mnie interesuje najbardziej to zachowania tych zwierzat a nie tylko wyglad. Mysle, ze jest tutaj szansa zaobserwowac jak na przyklad 3 zebrasomy potrafia zyc w jednym baniaku, jakie sa miedzy nimi interakcje. Pojde raczej w tym kierunku.

Apropos wentylacji to tak jak pisalem wczesniej. Jak bedzie problem to mam wszedzie dostep i w razie czego zrobie bardziej wydajna. Akwarium stoi na ponad 100m2 otwartej przestrzeni gdzie dotychczas problem raczej byl ze zbyt suchym powietrzem. Dzieki za troske :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubaaas powtórze to co Ci rzekłem :waving z tą obsadą to masz przyzwyczajenia i nawyki ze słodkiego :) kup poprostu 10 różnych pokolcy to wg mnei bedzie bardziej naturalne i bardizej wyglądało jak wycinek rafy.... stadami do kupuj chromisy czy anthiasy :waving


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#332372 jacekkudla :

kup poprostu 10 różnych pokolcy to wg mnei bedzie bardziej naturalne i bardizej wyglądało jak wycinek rafy....

No stary, jak sobie przeglądam zdjęcia z prawdziwych raf, to np flavescens, leucosternon, achilles, strigosus, desjardinii, wszystko pływa ławicami, a nie pojedynczo, więc nie wiem jak "po jednym z każdego rodzaju" miało by być naturalniej ...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie pewnie nie. Zależy co chce się odtworzyć - czy właśnie ową naturalnośc, czy skorzystać z bogactwa flory i fauny i urozmaicić obsadę. Byłem u Skiby i widziałem jego zbiornik. Ryb ma cały przekrój i powiem Wam, że wygląda to fantastycznie, zwłaszcza w porze karmienia. Zbiornik jest, jakby bardziej "dynamiczny".


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym był za tym aby był duży przekrój ryb jeżeli chodzi o "modele" :-) tzn Kubaaas sam zdecyduje ale mi sie podoba jak są różne ryby - urozmaica to zbiornik.


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#332426 Gotterdammung :
#332372 jacekkudla :

kup poprostu 10 różnych pokolcy to wg mnei bedzie bardziej naturalne i bardizej wyglądało jak wycinek rafy....

No stary, jak sobie przeglądam zdjęcia z prawdziwych raf, to np flavescens, leucosternon, achilles, strigosus, desjardinii, wszystko pływa ławicami, a nie pojedynczo, więc nie wiem jak "po jednym z każdego rodzaju" miało by być naturalniej ...

No stary, na tym poziomie to zapytam, jak można wogle próbować określać 1200 litorwy baniak w stostunkudo rafy jako cokolwiek naturalnego...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze nie da sie nawet w wiekszych baniakach zrobic natury. Ja jednak - moze naiwnie - daze do tego zeby bylo jak najblizej jak sie da. Dobrze mowisz Jacek, ze wychodzi sporo zaszlosci ze slodkiej akwarystyki ale nawet jak mialem zbiorniki typu Tanaganika czy Malawi to tez wolalem jedno lub dwu-gatunkowe zeby obserwowac zachowania. Nie mam parcia na to zeby zrobic tutaj kolorowy koktail.

Zapuscilem tutaj temat obsady bo chce zweryfikowac swoje pomysly. Na razie chodzi mi po glowie zeby zrobic 2-3 male grupy pokolcow po kilka sztuk.

... i jeszcze jednego brakuje mi zeby bylo cacy:

turtle1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No.... jakbyś miał żółwia to chętnie zobaczył bym też 2 stadka pokolców...

Ale porównanie Kuba pielęgnic malawi czy tanganiki do morszczyzny to zupełnie inna bajka... i nie porównywalna, wg mnie morskie pokolce pływają w stadzie tak jak tu w celu zdobycia pokarmu ale nie są rybami stadnymi jak choćby anthiasy.... no chyba że się mylę :waving


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byla chwila ciszy wiec malutki update w ramach dokumentacji projektu.

Doszedl 1 worek Nature's Ocean Bio-Activ Live Substrate (muszle) bo podloze bylo zbyt jednolite. Wyglada teraz bardziej naturalnie. Dzieki uprzejmosci kolegi Roberta, doszlo tez pare kubkow piasku z jego akwarium, pare kawalkow skaly i troche wody.

Na razie co 2 dzien dolewam 1 ampulke Prodibio Biodigest, w sumpie wata, rowa i wegiel a odpieniak wywala kubel szamba co 2-3 dni.

Swiatelko swieci 5 godzin dziennie (2x400W).

Parametry ciekawe.

- KH liniowo spada z 9.8 (27.02), 9.3 (02.03) do 8.8 (07.03).

- NO3 ustabilizowalo sie: 5 (27.02), 2.5 (02.03) i 2.5 (07.03)

- Amoniak, NO2: 0.0

- PO4 od 0.01 spadlo i trzyma sie na 0.00

Na paru skalkach delikatny trawniczek zaczal rosnac i tyle. Jesli parametry utrzymaja sie stabilnie to pod koniec tygodnia pierwsze slimaczki trafia do baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

do tego baniaka to chyba z wiadro slimakow ???:mooning


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega J@cek ma kilka:

3640-slimak.jpg


REAKTYWACJA z 120 na 250L 28.04.2010

w przyszłości 170x70x60

250L , 4x39w 2x24w , sump 100L , 29kg LR, 18kg LS , odpieniacz Wave Beast 1200 po przeróbce na ala deltec , Pompa Obiegowa NEW - JET 3000l/h , Cyrkulacja 2 x 5000L/h 1 x 12000L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domator1 : Francuz by sie ucieszył z takiej porcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

jako że właściciel projektu zatwierdził już wykonanie oświetlenia :mooning

wrzucam dla zainteresowanych tym projektem fotkę oswietlenia jeszcze w wersji "na roboczo"

jeszcze próba generalna i montaż w miejscu docelowym :whip

4234-lampa%20kuba.jpg

4234-lampa%20kuba(1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek - czy planowany jest jakiś mechanizm podnoszenia tej konstrukcji? Jeśli tak to jak chcecie to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#333362 rpp :

Darek - czy planowany jest jakiś mechanizm podnoszenia tej konstrukcji? Jeśli tak to jak chcecie to rozwiązać?

Oczywiście że tak :mooning

na fotkach tego nie widać ale na linkach są już zamontowane oddzielne układy do regulacji wysokości lampy

(na razie w wersji ręcznej, jak bedzie taka potrzeba zrobi się wersję dla leniwych :whip, czyli elektryczną)

sama lampa jest bardzo lekka, przy wymiarze ~ 210x75 cm waży tylko 15 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Darku konstrukcja pod świateło wyglada profesjonalnie:clapping:clapping:clapping


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.