Skocz do zawartości
robi

Co się dzieje ?

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiem jak Wam ale mi się wydaje że to nasze forum okropnie "zdziadziało" i nadal postępuje w tym kierunku.Kiedyś był jakiś "ruch" a teraz ... tylko dominuje targowisko i pytania typu - co to ? albo takie że ...(lepiej nie powiem aby nikogo nie urazić) a jak jest jakiś "konkret" to odpowiedz-podpowiedz czasami jest rozbudowana i wyczerpująca ale sprowadza się do twierdzenia że każdy system jest inny i wszystko jest możliwe.Wiem że kto pyta nie błądzi ale...

A jak Wy to widzicie ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jest wielu nowych morszczakow,rzecz pozytywna i pytaja oni o cos co dla Ciebie jest oczywiste...slone akwarium ma to do siebie ze nie mozna powiedziec "zrob tak i tak"...przynajmniej ja bym sie nie odwazyl,wlasnie przez to o czym wspomniales ze kazde akwarium jest inne...Tutaj mozemy sobie pokazywac nasze metody,idee i pomysly...Sadze ze korzysta z nich mnostwo ludzi,ktorzy wogole sie nie udzielaja.Ci udzielajacy sie to kropla w morzu.Patrzac obiektywnie nie widze by forum zdziadzialo,forum tylko przezywa upadki i wzloty...ja tak to widze...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi,jak nic się nie dzieje ? Fakt,że targowisko jest oblegane,ale też dużo pisze się w innych działach.Za to jak napiszę na AR to moja odpowiedz jest na pierwszej stronie przez trzy dni.Czasem tam piszę sam do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lato idzie, ludzie są bardziej wolni :baby Ale niepokoi mnie to, że sporo osób likwiduje baniaki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#353010 Raffy14 :

Lato idzie, ludzie są bardziej wolni :baby Ale niepokoi mnie to, że sporo osób likwiduje baniaki...

To normalne przed wakacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi, ja bym powiedział że własnie ostatnio coraz więcej sie dzieje, do niedawna była nuda, a teraz coraz więcej fajnych tematów sie pojawia :baby

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że tam gdzie jest coś nowego do powiedzenia w nowych tematach to się coś dzieje (vsv, ledy, niedawno biokulki itp). Ale większość tematów to rzeczy o których było mówione setki razy... Mało komu się chce odpowiadać, bo skoro pytający nie zadał sobie trudu by poszukać, to czemuż ewentualni odpowiadający mają zadać sobie trud i odpowiadać...:baby


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#353013 inmar :
#353010 Raffy14 :

Lato idzie, ludzie są bardziej wolni :baby Ale niepokoi mnie to, że sporo osób likwiduje baniaki...

To normalne przed wakacjami.

Ale nie rozumiem tego, przecież każde akwarium da sobie radę przez tydzień-dwa. Tyle pracy, czekania aż dojrzewanie skończy itp. i nagle likwidacja dla krótkiego urlopu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio siedzę usilnie na targowisku licząc na jakiś dobry trade bo na ciekawy temat ostatnio cięzko.

W nasze galerii bardzo mało aktualizacji i wogole ledwo to zipie ale to wszędzie z tego co widze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Likwidują najczęściej Ci,którzy mają baniak mniej niż rok.Po prostu nie dali rady i odpuścili a że idzie okres urlopowy to jest i dodatkowa przyczyna.Prawdziwy pasjonat nie zlikwiduje zbiornika,a Oni tylko próbowali tego hobby.Nie jeden z nas pewnie czegoś próbował i odpuścił,na przykład narty,rower,chomik,świnka morska,żona...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#353028 inmar :

....Nie jeden z nas pewnie czegoś próbował i odpuścił,na przykład narty,rower,chomik,świnka morska,żona...........

Do mnie pijesz Marek ?? :baby Ja tam z akwarium nie rezygnuję :) A o reszcie to pomyślę :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy dziadzieje? Jestem tu od niespełna roku wiec moze za krotko by sie wypowiedziec... czasami wykopie jakis stary temat i go podbije do wspolczesnosci... Temat jaki założył Kubas o spsach jest zaprzeczeniem, że nic sie nie dzieje. Targowisko oblegane, wiec swiadczy to o głodzie nabycia czegos nowego do swego baniaka. Basterek dba o kawały :baby Standardowo "młodzi" wałkują najczęstsze tematy, ale to jest naturalne. Jak Tofik opuscił forum wpadłem zobaczyc co dzieje sie na AR, ale jak wspomniał Inmar, tam spokojnie jak w westernie.

Robi, a jakie widzisz braki, w jakim kierunku powinno isc forum? Pytam by poczuć sedno sprawy.

Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan
#353028 inmar :

Likwidują najczęściej Ci,którzy mają baniak mniej niż rok.Po prostu nie dali rady i odpuścili a że idzie okres urlopowy to jest i dodatkowa przyczyna.Prawdziwy pasjonat nie zlikwiduje zbiornika,a Oni tylko próbowali tego hobby.

Niech likwidują i sprzedają :baby nowi już kompletują baniaki i szukają sprzętu w dobrej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#353028 inmar :

Likwidują najczęściej Ci,którzy mają baniak mniej niż rok.Po prostu nie dali rady i odpuścili a że idzie okres urlopowy to jest i dodatkowa przyczyna.Prawdziwy pasjonat nie zlikwiduje zbiornika,a Oni tylko próbowali tego hobby.Nie jeden z nas pewnie czegoś próbował i odpuścił,na przykład narty,rower,chomik,świnka morska,żona...........

Własnie, dobrze to ująłeś, ten rok jest wlaśnie po to żeby "oddzielić chłopców od mężczyzn" :baby

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar - Jesteś bardzo dobrym przykładem ze z tego hobby nie da się zrezygnować.

Osoby które likwidują akwaria nie przeżyły nawet 5 % tego co Ty :-)

I masz racje że prawdziwy pasjonat z tego nie zrezygnuje , ale również zdarzają się sprawy losowe i tego nie da się przeskoczyć bo ja to mówią "pieniądze to nie wszystko ale spróbuj bez nich utrzymać akwarium "


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze tak bylo i bedzie : ktos zaklada drugi rezygnuje

ja musze powiedziec ze porownujac np. niemiecko jezyczne fora na ktorych przebywam i to prawie codziennie moge stwierdzic iz dzieje sie u nas znacznie wiecej i mamy owiele leprze tematy.

a dzial DIY to jestesmy mistrzami

mysle rowniez ze sporo przybylo w srod nas doswiadczenia i z tego powodu na brak problemow nikt niezaklada nowych tematow - taka sobie sielanka


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zamiast siedziec na forum to leze na sofie i ogladam swoj zbiornik:strutin


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i tylko potrzeć jak pojawią się pytania typu-kupiłem rybe ! co to za ryba ?albo mam korala czy to koral morski ? z takimi pytaniami dziadzieje nasze forum.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli rozweselenia napiszę jak to było u mnie w czasie wizyty duszpasterskiej (kolęda).

Ksiądz wychodząc zerknął na akwarium i powiedział „wie pan ładne pan ma to akwarium i jakie piękne te sztuczne korale w życiu tak pięknych nie widziałem”

Zbladłem a ręka z kopertą cofnęła się z powrotem do kieszeni. Gdyby nie żona różnie to by mogło być.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

morszczyzna się demokratyzuje, coraz dostępniejsza na poziomie kosztów sprawia że coraz więcej osób będzie się w to bawić co z kolei sprawi że będzie coraz więcej 'lania wody' na forum a coraz mniej klasowych tematów. coś za coś. nowi też kiedyś staną sie doświadczonymi morszczakami którzy czymś to forum zaskoczą i wzbogacą. obecnie po tematach sądząc to 1 osoba likwiduje a 3 stawiaja baniaki.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem nowy ;)

więc trudno mi stwierdzić czy dziadzieje, na razie dla mnie tu jest cała masa wiedzy i teoretycznie nie ma potrzeby zadawania pytań ale gdyby archiwum było receptą na wszystko to w ogóle by nie powstało, a forum było by martwe.

Każda dziedzina się rozwija i coś co było słuszne kilka lat temu dziś już często nie jest.

Więc tak nie do końca o wszystko co pytają nowi nie ma sensu.

Ja oprócz akwarystyki słodko, a teraz słonowodnej :) np latam w wolnej chwili modelami RC i pamiętam jak kolega z forum zadawał mi podstawowe pytania dotyczące śmigłowca itd, a dziś wygrywa zawody w extremalnym lataniu i przeskoczył mnie o lata świetlne :) także nowy nie znaczy zawsze upierdliwy i ignorant ;-)

Mnie też trochę zastanawia to dosyć częste likwidowanie baniaków tym bardziej, że ja właśnie stoję przed jego założeniem :)

Tak czasem sobie myślę, że po części bierze się to z opinii panującej na forum. Przy zapytaniu nowego o projekt baniaka, każdy od razu pisze: tylko sump, tylko APF 600, większe, szersze, dłuższe itd.

A przecież wiadomo, że za tym idą koszta i taki nakręcony nowy akwarysta idzie jak owieczka za głosem forum, zarzyna się finansowo, a później okazuje się, że nie daje rady wody utrzymać.

Najbardziej przerażają mnie Ci którzy niedawno zaczynali, rozpisywali się achy i ochy, a nagle pstryk i targowisko.

Heli RC to też wcale nie tanie hobby ale nie trzeba mieć od razu sprzętu z najwyższej półki by sobie w weekend polatać i z kumplami pogadać.

Myślę, że z baniakiem morskim jest podobnie i to, że morszczyzna się rozpowszechnia i demokratyzuje jak ktoś wyżej napisał to bardzo dobrze bo przecież nie każdy musi zaraz mieć 1000 l w domu.

Ale żeby nie było jak kiedyś mnie będzie stać ;-) to też sobie Hi-end-owy baniaczek postawię :)


90x60x40

6681_6830.png"]6681_6830.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie kupuj zbiornika mniejszego, do ktorego sump bedzie odpowiednio duzy pod APF-a 600 !   :lol:

Poczatkujacy a dobrze pisze  :clap:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha zyyys chyba ugryzł bardzo drażliwy temat... likwidacji związanej z brakiem funduszy! cóż kryzys idzie a niektórzy jak widać żyli trochę na "krechę" która się właśnie im skończyła... najlepsze jest to, że w takich tematach nikt nie ma odwagi napisać "nie stać mnie na utrzymanie" tylko przebijają się głodne kawałki w stylu zmieniłem pracę nie mam czasu itd... a 2 dni temu wstawiałem fotki kupowałem korale i snułem jak to cudnie woda płynie tyle, że to był 29 danego miesiąca w którym niespodziewanie zakończyła się "moja kariera w firmie"...

sorry za zgryźliwość ale poza brakiem sensownych tematów na forum widać jakiś "owczy pęd" za litrażem... jeszcze obecnego baniaka nie doprowadzają niektórzy do ładu i składu oraz wyglądu, a już lecą na większy! Trochę to zabawne, ale bardziej smutne... bo co nam z forum milionów litrów słonej wody w której poza cyjano, dino i suchą skałą wyciułaną, nic sensownego nie widać... może brak aktualizacji działu "Nasze akwaria" jest niestety wynikiem tego co opisałem... bo wstyd pokazać te zapaskudzone puste zbiorniki o potężnych litrażach?

żeby nie było to szczerze dopinguje wszystkich posiadających duże baniaki, ale w szczególności tych co mają takie perełki, lub pracują na perełki!

nie bawi mnie kilkuset litrowy baniak z za słabym odpieniaczem, ledwo mrugającym światłem i śmierdzącą wodą w środku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie ciesze ze przybywa co raz wiecej osob, ale z drugiej strony z kim tu pogadac na naprawde odjechane tematy. Osobiscie odczuwam glod merytorycznej dyskusji, ale nie pozostaje nic jak samotna fascynacja czytanych materialow.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.