Skocz do zawartości
urban15

Białe kropki na Zoasach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu mam problem z zoa jakieś dwa miesiące temu trafiła do mnie szczepka niebieskich zoa po tygodniu zobaczyłem na niej białe kropki i cała kolonia trochę zmarniała. Następnie białe kropki rzuciły się na inne szczepki ale tylko zoasów poczytałem trochę na forum i znalazłem sposób z moczeniem w RO więc zacząłem stosować wyleczyłem wszystkie małe szczepki bez strat zaś na dużej koloni różowych i na pojedynczych szczepkach kąpiel pomaga na parę dni a następnie znowu się zamykają. Już nie mam pomysłów może jakaś chemia? parę osób na forum też to miała ale nikt z tym sobie nie poradził może ma ktoś jakiś pomysł? A bym zapomniał co do testów to żadnych nie posiadam wodę podmieniam 10% raz na tydzień i nie mam żadnych rybek tylko kraba i parę ślimaków z innymi koralami wszystko w porządku. Pozdrawiam 4f7bf52363033013gen.jpg


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to jaja ślimaka specjalisty wsuwającego zoasy? Przyglądnij się, czy nie chodzi po nich jakiś mały, dziwny ślimor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żadnych sympatycznych kolegów. Sytuacja wygląda tak że najpierw pojawia się parę kropek a następnie kropki pokrywają całą kolonię i zoas się stopniowo zamyka przepłuczę w RO parę min i szczepka ożywa na parę dni zaś jak moczę co drugi dzień albo codziennie to szczepka wygląda jakby miała się rozpłynąć i długo dochodzi do siebie.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nemiezis za stronkę, czyli teoretycznie kropki powoduje jakiś ślimak albo asterina trudna sprawa. Czy te kropki moga byc powodowane sąsiedztwem z grzybkami zielonymi :question:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie przypuszczałem że te małe rozgwiazdy mogą zjadać zoanthusy.Też u siebie mam od miesiąca stopniowy ich zanik i zauważyłem że te rozgwiazdy siedzą na zoa lub gdzieś w pobliżu ale przez półtora roku nie było problemu i rozgwiazdy też były.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie rozgwiazdy Asterina szkodzą i raczej musisz polegać na swojej obserwacji

A pisze tam na stroncę

Nie wszystkie Starfish Asterina są Zoanthid drapieżniki. W rzeczywistości Asterinas powszechnie uważane są za Safe Reef. Jednak rodzina Asterina jest ogromna i nie ma typów które jedzą zoa

Jakoś tak :)


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sytuacja z grzybkami mogą je parzyć?


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sytuacja z grzybkami mogą je parzyć?

Jakimi grzybkami? discosomy?

Jeżeli tak i się dotykają to lepiej zrób odstęp między nimi


LPS-ZOA http://nano-reef.pl/...894-nano-rafka/ <> http://reefcentral.c...d.php?t=1639117

Schuran Jetskim-100,Aqua Medic Nanoprop 5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstęp między nimi łatwiej powiedzieć niż zrobić odstępy porobię dopiero po przeprowadzce do większego zbiornika czyli może w tym miesiącu,grzybki to zielone discosomy, troszkę wątpię że to przez grzybki bo jedna szczepka jest z dala od nich i też ma takie kropki. A może jest jakaś chemia jakiś odkażalnik który by te kropki wypalił i zoasa nie rozpuścił.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.