Skocz do zawartości
Gość buczi82

Lampy Led

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30

Natomiast ja chcialbym zobaczyc z czystej ciekawosci jak wygladaja korale spod LED i te same korale pozniej spod T5. Poki co wiem jak wygladaja te od DarkaB30 ;) Ale w druga strone. Spod T5 pod LED. I chetnie bym potwierdzil to co zaobserwowalem. Ale chyba sie nie doczekam na zdjecia bo to tak jakby sprawdzac kto ma dluzszego :/ Dziwne rozumowanie ale nie bede z nim dyskutowal.

jak by co to lampa ze świetlówkami jeszcze u mnie się znajdzie :harhar:

ale teraz już chyba nie warto wracać :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U DarkaB30 nie wiem jak na żywo, ale na zdjęciach akwa po zmianie oświetlenia na LED prezentuje się słabiej.

ALe chyba nie o to chodzi, żeby wszyscy w koło byli zadowoleni. Ważne żeby właściciel był zadowolony i widział, że zbiornik ma się dobrze.

Ja mam 8x24 T5 i nie jestem zadowolony. Nie podoba mi się światło jakie mam i dalej szukam odpowiedzniej kombinacji rurek.


3940_3946.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

k0k0z dzieki bardzo za rade, ale nie pytalem jakie oswietlenie do mojego baniaka i co bedzie mniej pradu zarlo... mialem wczesniej t5, hqi a teraz chcialbym zobaczyc LED, nie wiem kiedy bede stawial baniak, ale lampke zawsze moge juz kupic... chce ledy najlepiej ze sterowaniem, wschody, zachody itp itd, fajny bajer a niestety na ati power module mnie nie stac bo sama lampa okolo Ł400 plus rury...

niepotrzebnie tylko awantura sie zrobila...

przedstawilem pare modeli i chcialbym tylko pomoc czy jest cos godnego uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio miałem fajną rozmowe w pracy kolega szukał czegoś co zastąpi mu halogen 400W. A ja miałem mu znależć zamiennik zeby oświetlał podobnie i miał rozmiary podobne. Wbrew pozorom to nie takie łatwe znalazłem coś za około 450zł 50W -halogen LED według mnie odpowiada on 150W halogenowi. A kolega mówi że on znalazł lepszy na alegro za 150zł :wallbash: z kosztami wysyłki. Ja mu na to a jakie ma parametry a on że nie wie ale pisało że "szperacz dalekiego zasięgu LED oświetla nawet do 200-300m". Powiedziałem mu na to żeby jak to kupi napisał to obsłudze i przykleił to na obudowie tej lampy :thumbsup:. Prawda jest taka że aby coś porównać to trzeba to bobrze empirycznie pomierzyć! Jeżeli z pomiarem LUX-ów czy mocy nie ma ma żadnego problemu to z barwą-ciepłem (K)już jest. Sam sobie LED-e zrobiłem na Cree i jestem bardzo zadowolony. Obudowe ma totalnie brzytką bo musiała być w miarę hermetyczna - szła pod pokrywę ale to niczemu nie przeszkadza.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Pytanko, czy jesli bede bral lamke to brac 50/50 czy moze jakas inna konfiguracja ?

Wlasnie zamawiam lampke i ledy to 3w cree cool white z royal blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz poleca stosunek 2:1 (royal:white) -- a biale i tak pewnie skrecisz z moca...


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Lampka ma takie dane: aha a czy soczewki brac ?

1) light source:

3w cree leds light source,120w high power,bright enough for your tank.

we have different size with different power consuption, 120w 100w 80w 60w 30w options

for meeting different customer needs.

2) heat dissipation:

good design by aluminum to deal with heat dissipation, without fan.

3) RFcontrol:

automatic digital clock for 24 hours cycle. setting up the time by RF wireless remote.

4) lens: 60/90/120 degree available or no lens,

5) color: good for the coral growing, customized color options for you.

6) length:

60cm,90cm,120cm,180cm available lengthes to meet your different needs

7) installation: easy to install for the fish tank.

8) packing: special pakage to protect from shipping.

9) we are OEM/ODM led aquarium light, power factory, could make different brightness and color rate supplier. welcome customeized inquiry.

takie kolorki:

Color: white,blue, magenta,uv leds

ja biore 60w...

dzieki VDR

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko ile kosztuje wymiana rur w lampie o mocy np 200W a ile kosztuje wymiana LED'ów w tym samym czasie??

Oszczędności w zużyciu energii elektrycznej praktycznie nie ma... ale za to przy wymianie jest.

Przy rurach co najmarniej 6mc mamy wydatek rzędu około 350-400zł czyli wychodzi 600-800 zł rocznie. A przy lampie LED ta wymiana nam odchodzi, co idzie za tym że te 600-800zł mam w kieszeni rocznie.

Nikt mi nie powie ze LED'y są nie opłacalne... Over...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczi a gdzie wyczaiłeś takie lampki? Możesz podać linka? (może być na priv)


200l+sump HQI150W+2x39WT5 Reefoctopus RO-PS-1000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@buczi82

dowiedz się dokładnie jakie i ile diód jest w lampie. Potrzebujesz 60w a okaże się że w tych 60 jest 20w w czerwonych i 6w uv. Dostaniesz więc lampkę 34w. I d*pa zbita. To częsty kant, aby był lepszy stosunek moc/cena.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

@Tomku ledy to xp g i royal blue, ale moge dodac tez uv, nie pamietam dobrze teraz bo na rybach jestem i nie mam jak sprawdzic...

@shwejk pozniej wysle pw, ale nie wiem czy podam linka bo nie chce popsuc komus interesu :p ale to jak przyjde to napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

się wtrącę.. ale ta lampa będzie za słaba ;) dla SPS oczywiście ;) jeżeli już chcesz same ledy to musisz poszukać czegoś 2x takiego ;) ja swoją 80 kilku watową dopalam 72W świetlówek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów tak myslę że was pogodzę .Najlepsze kolory,wzrosty i bliki są na HQI.I nie jeden doświadczony morszczak wraca z ledów do hqi.

Pozdrw.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czego wnosisz? Żeby wysnówać takie teorie to trzeba najpierw coś widzieć a najlepiej samemu sprawdzić. Czyli z "niejednego pieca chleb zjeść". Widzę że spróbowałeś jak na razie jrdynie niedopieczoną bułeczkę...

Poza tym niejeden doświadczony przechodzi na ledy. Chcesz się strzelać??

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Tomasz wyciagam wnioski z błędów doswiadczonych kolegów.Po co mam wydawać po naście tysięćy złotych aby przekonac sie że popełniłem błąd bo sa one zaje kosztowne.

Pozdr.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz post wyżej. Co najwyżej możesz napisać że dla Ciebie, albo Twoim zdaniem, i wtedy to nie podlega dyskusji, bo dla Ciebie może tak być i koniec. Natomiast mając zerowe doświadczenie i pisząc takie "prawdy" opowiadsz po prostu głupoty. Z mojej strony koniec tematu.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

@kubek, nie wiem pewnie sie myle, ale z tego co pamietam to bylo 1w na 1l wody dla T5 i HQI, a z tego co pamietam dla LED bylo 0.5w na 1l wody... wiec w koncu jak z tymi ledami jest 0.5w czy 1w ?

bo jesli jest 0.5w to mi 60w styknie ewentualnie 72w lub 80w...

co do SPSow to wiadomo ze na poczatku ich nie bedzie, moze z czasem, bardziej preferuje LPSy, zoa i takie tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno wystarczyć, to zależy od stosunku białych do niebieskich i Twoich upodobań, a przy takiej małej lampie dużego pola manewru nie masz. No i jeszcze pozostaje kwestia zaufania do chińczyka na co jeden z kolegów zwrócił uwagę - co on tak naprawdę montuje.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Tomku bedzie 2:1 niebieskie:biale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Witam ponownie, na chwile obecna wybralem jedna lampke, prawdopodobnie bedzie ona i tak na sprzedaz, jesli beda ludzie w uk zainteresowani to pewnie bedzie wiecej, pierwsza bedzie na Epistarach:

lgepi.jpg

a druga juz ciut drozsza jakby kto chcial na cree ze sterowaniem:

lgcree.jpg

bedzie 2:1 niebieskie:biale tak jak proponowaliscie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy na tych fotkach przypadkiem nie jest wszedzie to samo Michała Snocho stare akwarium ? :w00t:

tyle tylko że tam inna lampa świeciła hehehehehe

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To stary zbiornik Efendiego.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

widac chinole maja nosa do ladnych akwa :) wszystko znajda, wszystko zrobia :)

napisze do producenta czy te fotki sami zrobili, ciekawe co napisza, jak napisza ze sami to beda mieli niespodzianke :) niezle, widac polska morszczyzna jest rozchwytywana na calym swiecie :czapki z głów:)

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr cicho siedzi i klei swoje lampy w sąsiedztwie RS :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.