Skocz do zawartości
maxico

Ile osób leci na kranówce?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przed chwileczką zauważyłem post kolegi novina, gdzie zbiornik prowadzony jest na wodzie kranowej i wychodzi mu jak narazie dobrze. Jestem ciekawy ile osób tak prowadzi akwarium, prosił bym również o fotki akwarium z parametrami wody.

Edytowane przez maxico (wyświetl historię edycji)

 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może sporo osób się nie przyznać ze jedzie na kranówce,ja na poprzednim zbiorniku jechałem 2 lata i wszystko funkcjonowało teraz mam ro/di


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen to czego przeszedłeś na ro jak wszystko było ok ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat.

Osobiście powiem, że zdarzało mi się dolewać wody kranowej do poprzedniego baniaka jak brakowało mi RO(nie miałem wtedy jeszcze filtra RO) i jakiś strasznych skutków nie było. Ale wtedy miałem tylko korale miękkie - zero twardych. Teraz przy SPSach nie zdecydowałbym się na kran.

Myślę, że kranówka dobra jak ma w miarę stałe parametry to dla miękkich będzie się nadawać. Natomiast zmienne parametry(woda ze studni, gdzie zawsze na wiosne i na jesień będzie duuużo chemii - nawozy z pól itp) to może być kiebsko...


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postawiłem zbiornik w innym miejscu innym mieszkaniu(mieście) tamten sprzedałem i kompletując sprzęt nowy stwierdziłem ze tez będę miał ro/di bo na forum piszę się tak ze jak ktoś jedzie na kranówie to źle robi i czytałem to od dawna i dlatego zakupiłem a czy dobrze to nie wiem


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja skrzydlica jechała na wodzie ze studni i miała się dobrze. Niestety nic więcej nie chciało rosnąć w baniaku bo nie było śiwatła za dużo więc nie jestem w stanie osobiście stwierdzić. Wiem jedno, że woda z kranu jest zbyt niestabilna żeby na niej opierać zbiornik bez zaplecza testów. Miękasy tak, LPS to ryzyko a SPS - sprawdzajcie swoją kranówke i zobaczcie na wahania parametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z krzemianami?????

Przecież wiele osób wypowiada się tutaj, że jak TDS wskazuje więcej niż 0 - pojawiaja się problemy.


300 litrów + 100 sump

ATI 6x54W DIMM

WP 40

WhiteSkim200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po ostatniej katastrofie ekologicznej zrobilem duze podmiany prawie cala woda na solanke zrobiona z kranowki, pojawily sie okrzemki ale byc moze dlatego ze nastapila wspomniana katastrofa.

Woda pochodzi z wodociagu wiejskiego.

Obecnie robie podmiany juz na wodzie z RO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas tylko na kranówce z wodociągu. Do tego jako podłoże mam drobny piasek kwarcowy - odpukać, żaden syf nie wychodzi.

Parametrów ci nie podam, bo poza temperaturą i zasoleniem ich nie znam - no, jeszcze mokrość - jest mokra. Mam same miękkie, jest też jedna mała szczepka pavony, która miała się dobrze, dopóki chetonik jej nie obskubał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z boogie że :

Wiem jedno, że woda z kranu jest zbyt niestabilna żeby na niej opierać zbiornik

Też tak uważam. Z tą wodą w naszych kranach to różnie bywa. Zwłaszcza jak zaczną remontować sieć to wtedy sie dopiero dzieje :-).

Jeżeli już lać kranówkę to zawsze przed nalaniem powinno się ją kompletnie przetestować...

Ale tak swoją drogą to fajnie by było lecieć na kranówce i nic z ro nie kombinować :-).

ZenonPL sprawdzasz zawsze wodę przed podmianką ?

Nie pisz posta pod postem.

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez wode biore z klarnu, czasy chodzenia po wode do studni sie dawno skoczyly. :harhar:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez wode biore z klarnu, czasy chodzenia po wode do studni sie dawno skoczyly. :harhar:

aż poplułem monitor :thumbsup:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na herbatę :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym jechać na kranówce to podłączyłbym chociaż fitr sendymentacyjny i węglowy tak dla spokojności.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu trochę fotek na kranówie z 2009r a w Pruszkowie woda jest raczej nie za ciekawa

post-11383-0-87768200-1352050941_thumb.jpgpost-11383-0-11659400-1352050964_thumb.jpgpost-11383-0-33317600-1352050982_thumb.jpg

post-11383-0-53574100-1352051059_thumb.jpgpost-11383-0-42317500-1352051091_thumb.jpgpost-11383-0-37265900-1352051115_thumb.jpg

post-11383-0-80929800-1352051146_thumb.jpg


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZenonPL sprawdzasz zawsze wodę przed podmianką ?

Tak, sprawdzam temperaturę i zasolenie. No i mokrość :)

Ale ja lecę na żywym serpentynicie i korzeniach, więc na mnie bym się nie opierał :)

Edytowane przez ZenonPL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moze z raz w tygodniu uzupelnie ubytek woda prosto z kranu, ale wiaze sie to tylko z tytm ze chcialbym w pewnym stopniu dostarczyc silkatow. Podmianki i pozostale uzupelnainie wody tylko po uzuciu filtra RO+DI

ps. temat niepotrzebnie w offtopicu, jak tu mowa o akwariach morskich.

Słuszna uwaga, przenoszę :)

mintaj


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo, to stosowanie wody osmotycznej jest zdrowsze dla życia tak jak picie jej po wzbogaceniu systemu w mineralizator. Stosowanie jej w akwarium może tylko poprawić warunki w zbiorniku, ale w większości wypadków nie jest konieczne. Jeśli delikatne zwierzęta słodkowodne są w stanie żyć w naszych zbiornikach, to morskie również. Myślę, że stosowanie filtracji RO pozwala nam wykluczyć ewentualną krytyczną sytuację, kiedy do wody z rur dostaną się jakieś syfy.....w końcu o zwierzęta, które kosztują majątek wypadałoby trochę dbać aby nie padły he he......szczególnie wszystkie jednocześnie. Jestem jednak zdania, że powinno się wodę przeznaczoną do akwarium obowiązkowo przelewać przez filtry wstępne. Jak je wymieniam, to widzę ile syfu w tej kanalizacji siedzi. Zresztą koszt filtra i wody jest chyba najmniejszy w tym hobby :) .

Edytowane przez Echindorus (wyświetl historię edycji)

049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie :clap:

Tymbardziej ze znikomy koszt uzuwania "czystej wody" ginie i tak we wszytskich wydatkach. A jak kolega w sasiednim watku wspomnial Bez Adsorbera silkatow czy wegiela nie wie co by bylo.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo, to stosowanie wody osmotycznej jest zdrowsze dla życia tak jak picie jej po wzbogaceniu systemu w mineralizator.... .

Wcale tak być nie musi na co dowodem są plagi kolegi, który je miał zanim nie zaczął lać kranówki.

Ewidentnie ro/di ze sztuczną solą czegoś nie dostarczała co pojawiło sie dopiero z kranówką i wszystko zaczęło zdrowo żyć.

RO/Di to prawie destylatka, a oceany zasilają rzeki bogate w mikroelementy jakich stwory potrzebują i bez nich wszystko ginie.

Edytowane przez jacek_1970 (wyświetl historię edycji)

 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myslalem ze RO/DI to woda czystsza niż destylatka


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja do swojego akwarium z koralami leję kranówkę żeby dostarczyć żelaza, krzemianów i wywołać wzrost glonów - glony to karma dla ślimaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie obawiam ze taki temat moze spowodowac pewne szkody wsrod nowych morszczakow. Daje splycony obraz wymagan, ktore stawia akwarystyka morska, a to wplynie na luzackie, zeby nie powiedziec nonszalanckie, podejscie do naszego hobby.

Juz ktos napisal ze to mit, tak jak cyrkulacja i swatlo. :(

Uwazam, ze w pewnych sytuacjach (pora roku, polozenie geograficzne i inne) mozea prowadzic mniej wymagajacy system z pomoca wody nie-RODi. Jednak, nie wszedzie i nie zawsze. I to trzeba wyraznie podkreslic, zeby nikt z poczatkujacych nie uznal tego i podobnych watkow za dobra monete. Ze mozna, ze latwo, ze tanio... A potem wielu z tych nowych konczy na targowisku, wczesniej pytajac odwiedzajac dzialy typu "szpital" czy "plagi", albo gine bez sladu - vide @woj1989

Sorki ze tak niegatywnie do tego podchodze, ale niestety udane zbiorniki na kranowce to ilosc marginalna w stosunku do wszystkich, a niestety wielu nowych podejdzie do sprawy w stylu: "eee, co tam, na pewno mi sie tez uda.." a jak sie nie uda to straca zwierzaki...

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Testerem:

Koszt najprostszego filtra RO z demineralizatorem to od 100-150 zł - po co ryzykować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też od 8 miesięcy jadę na kranòwce. Brak negatywnych objawów a lps napompowane jak by miały popękać.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.