Skocz do zawartości
adam_s

Adsorbery fosforanów - wyniki testu

Rekomendowane odpowiedzi

Film na serwerze YouTube załadowany w nowej wersji, bez błedów.

Dziękuje przede wszystkim: Grzegorzowi Dyzmie, Marcinusowi (StarFish), JanuszowiD, Luftowi, Inmarowi, Leoniemu, Testerowi, BAU - bez pracy zbiorowej cała zabawa by się nie odbyła. Podziękowania również dla pozostałej części ekipy Zlotu w Milówce za doping. Jak kogoś pominąłem, to przepraszam i obiecuję wspomnieć.

Edytowane przez adam_s (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy materiał, w sumie to TVP Łódź mogło by coś o nas zrobić, tylko więcej osób by musiało się wypowiedzieć przed Kamerami, i mogli by ten materiał obejrzeć wszyscy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za***isty materiał :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no,material kozacki :clap: ,tylko notujacy wyniki wydaje sie jakis rozkojarzony :lol: .No,ale praca przeciez lekka nie byla :lol:.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adas - jestes wielki !!!!!

Ja chcialem podkreslic to o czym Adam wspomnial w materiale fimowym. Wszystkie osiem pochlaniaczy dzialalo prawidlowo i prawdopodobnie kazdy z nich wyzerowalby PO4 w wodzie gdybysmy mieli jeszcze jeden dzien na testy.

W testach uzylismy po 10g kazdego pochlaniacza. Jednak jest to ilosc brutto bo tak naprawde nie wiemy ile w tych 10g bylo substancji czynnej. Po trzecie musimy pamietac o cenie preparatow.

ceny z ogolnie znanych sklepow (moze nie sa najtansze ale wzialem pierwsze z brzegu):

Phosguard: 54zl za 500ml

Aquaforest 109zl za 500ml

Antiphos 39zl za 500ml

PO4x4 145zl za 500ml

RowaPhos 99zl za 500ml

EcoPhos Al 80 zl za 500ml

EcoPhos Fe 80zl za 500ml

UltraPhos 88zl za 500ml

Niestety nie mamy danych o obietosci 10g danego adsorbenta ale juz z powyzszego widac, ze sa gigantyczne roznice w cenach preparatow. I owszem PO4x4 najszybciej zbipo fosforany, ale jest tez najdrozszym preparatem z testowanych. Z drugiej strony Antiphos, ktory wypadl ostatniego dnia najgorzej jest najtanszy, a biorac pod uwage ze ilosc adsorbenta w systemie jest wprost proporcjonalna do predkosci usuwania PO4 to porownujac tylko PO4x4 i AntiPhos , za ta sama cene mamy prawie cztery razy wiecej tego drugiego :)

Tak wiec, ostroznie z wnioskami Panie i Panowie :)

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kilku sklepach Rowaphos kosztuje 184 zeta za 500ml.

Takze przy tej cenie to juz chyba mało opłacalny się robi ten adsorber.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Czapki z głów. Bardzo dobry materiał. Takiego testu brakowało. Dziękujemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie najtaniej i najlepiej wychodzi rowaphos jezeli kupujemy w opakowaniach 5L. cena w erybce 619zł za 5L co daje cenę 61,90 za 500ml!!!! nie ma konkurenta w stosunku cena do jakości! wysatrczy sie w kilka osób zrzucić na wiaderko jezeli ktos nie ma kasy aby kupic sobie całe!

Bardzo fajny test :)

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy test, szacun panowie :unworthy:

Czy forma testu pozwala na dołożenie w przyszłości kolejnych absorberów do zestawienia tak, żeby wyniki były porównywalne?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacunek :thumbup:

to jeszcze poprosimy na NO3

Edytowane przez LUK4344 (wyświetl historię edycji)

Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przygotowaniu jest test na całkowitą zdolność pochłaniania fosforanów przez próbki danego adsorbera, poszukuję osoby chętne do wsparcia - chodzi o adsorbery bo mam tylko 10. Już zamówiłem sobie małą Hankę i 200 szaszetek ;-) Praca będzie wieloforumowa i wieloosobowa. Osoby zainteresowane zabawą proszę o info. Jest to zabawa organizowana przez wiele osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super test - dzięki , w cenach gigantyczne różnice (39 -145zł / 500ml),

tylko ile trzeba zastosować [ml / L] np. antiphosa a ile Po4x4 ?


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł świetny. Na razie wiemy które absorbery są najszybsze, ale czy to przełoży się na zdolności do pochłaniania dużej ilości PO4? :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Panowie! Dziekuje i pozdrawiam!


...ryby,góry i stare motory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie też test długo dystansowy.

I to będzie kwintesencja porównania ceny do jakości. Dwa z absorberów z testów stosowałem i szybkość z jaką zbijają fosforany, tak jak w Waszym teście jest różna, ale różna też jest ich wydajność. To ten który dłużej zbijał dłużej utrzymuje (wchłania) fosforany. Dużo dłużej :yes


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważnym elementem jest też jak używamy adsorberów,moje zdanie co do skarpety to jej efektywność w porównaniu do filtrów przepływowych jest chyba 1:100 nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajnie to wyszło, komentarz pierwsza klasa i jak widać w większości siła i można wspólnymi siłami sporo zrobić, mam nadzieje że zmobilizuje to innych


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny test

z mojego podwórka i stosowania PO4X4+Biopellets+VSV 16.01 PO4 mierzone mała hanką 1,0

24.02 0,07

jest zarąbisty :)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny test

z mojego podwórka i stosowania PO4X4+Biopellets+VSV 16.01 PO4 mierzone mała hanką 1,0

24.02 0,07

jest zarąbisty :)

pozdr

Tak szybkie tempo zbijania Po4 - to chyba nie jest najlepsza droga. Ciekaw jestem jak długo utrzyma się ten poziom?


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.