Skocz do zawartości
luft

Segregowanie śmieci - co zmieniło się w naszym życiu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku tygodni zmieniło się życie wielu rodzin, związane z segregowaniem odpadów.

Jak fizycznie wygląda sprawa w Waszych wspólnotach, miejscowościach?

W Krakowie specjalnie to jeszcze nie zaskoczyło z powodu źle przygotowanej ustawy (ale proszę się nie skupiać w temacie na polityce, bardzo proszę) - do tej pory nie wszedzie dojechały nowe kontenery. Zmiana na moim osiedlu taka, że grom ludzi segreguje śmieci i wyrzuca je do pobliskich pojemników zgodnie z przeznaczeniem. Smieci jest na tyle dużo, że wiatr roznosi składowane obok zapełnionych kontenerów. Drugą sprawą jest kultura niektórych, wrzucających szkło do śmietnika nocą! Spora część mieszkańców jak do tej pory wyrzuca śmieci po staremu, czyli bez segregowania prosto do zsypu.

I drugie pytanie. Co uważanie nt mycia śmieci przed ich wyrzuceniem?

pozdrawiam

luft

p.s.

proszę o przemyślane posty zgodne z tematem.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porażka.

Strasznie to wszystko skomplikowali.

Najlepiej by było segregować po góralsku ;-)

Segregujemy śmieci na te co pali się za dnia i na te co w nocy ;-)

Smyropad


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 3 kosze plus czwarty maly. Duze: czarny (odady nie klasyfikowane), niebieski (szklo, plastiki, folia, papier), zielony (ogrodkowe czyli trawa, zywoplo, liscie), jeden maly 30 L na odpady bio. Do niego dostarczane sa woreczki samo rozkladajace sie.

Uwazam ze jest to super sprawa. Mniejsze koszta dla ozdysku surowcow wtornych.

Musze dodac ze moja gmina naklada surowe kary jesli ktos wystawi kosz a tam jest mnostwo pomieszanych smieci. Mzecie uwierzyc lub nie ale sa detektyi, ktorzy wylapuja takie przypadki. Nie wystarczy ze zostanie kosz odebrany. Gdziesna sortowni, ktos zaczyna grzebac i znajdzie kawalek rachunku z adresem, nr telefonu lub cokolwiek i juz cie maja, pierwsza kara to 200 funtow plus ewidencja na czarnej liscie. Druga kara to 500 funto, kolejna konczy sie sprawa w sadzie administracyjnym i grozi grzywna do 5 tysiecy funtow oraz 1000 godzin czynu spolecznego w osrodkach gminnych. I to opieram ;)

Odnosnie smieci "do lasu". Mialem w pracy magisterskiej rozdzial na ten temat. Pisalem o czystosci wod podziemnych w terenie sub zurbanizowanym, radzil bym sie puknac trzy razy w glowe, w tym temacie nie wypowiem sie dalej....

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że u mnie niedaleko bloku są kontenery do segregacji śmieci od 3 lat to od 3 lat segreguje śmieci :) pomimo że nie musiałem tego robić (mogłem korzystać ze zsypu) po prostu taki ze mnie "ekotyp". :clover:

Ustawa nie zmienia w moim życiu nic (niestety podobnie jak w życiu moich sąsiadów) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic sie nie zmienilo. Od kilku lat dostawalem trzy kolory worków i segregowalem zgodnie z przeznaczeniem. Po wejsciu ustawy robie wlasciwie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie do tej pory tez była segregacja tyl e że do tej pory kosztowało miesięcznie 15 zł a teraz 30 zł :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

segregacja jest ok. Tylko jedna rzecz mnie niepokoi.

W Krakowie w domkach, segreguje się wszystko do jednego worka - czyli plastiki, szkło, papier dajemy do jednego wora a później przyjeżdża śmieciara i goście wrzucają to wszystko razem do środka. Efekt jest taki że wszelakie szkło się rozlatuje na drobne kawałki - na ulicy było pełno szkła po ich odjeździe. Tak się zastanawiam jak oni to później segregują w MPO? Siedzą małe krasnoludki i wybierają te drobiny? A może wszystko ląduje na jednym wysypisku?


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w naszej gminie jakos tam sobie poradzili i segreguje. oczywiscie nie dosc ze sie musze z tym bujac to jeszcze place drozej niz wczesniej.

ale co do mycia.

NIe widze powodu i nie bede mył zadnych opakowan, bo niby z jakiej racji?

Jak mi odbiorca smieci zaplaci za ta usługe mogę to robić, a tak to jest ich problem, moze w ogóle mam im to przerobić na posortowane i przerobione, przetopione kawałki, miedzi, aluminium, PE, PP i innych surowców, oni to sprzedadza i za nic tylko zgarna kasę.

Jak dla mnie to jest ich obowiazek zeby zrobic z tego cos co da sie uzyc, bo za to im placę ja jak tez ci ktorzy kupuja od nich te odzyskane surowce.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas na osiedlu segregacja wygląda tak,mam w domu 3 kosze plastik,papier i bytowe kontenery się zapełniają średnio co 2 dni i przyjeżdża śmieciara i zaczyna się cyrk...po naszej segregacji zostaje tylko wspomnienie bo wszystkie śmieci plastik papier trafiają do jednego skipu i się tam mielą,bytowe inna sprawa wiadomo,po zgłoszeniu tego faktu firmie zajmującej się recyklingiem w piśmie zwrotnym otrzymaliśmy odpowiedź że firma póki co nie ma możliwości wywozu śmieci oddzielnie i pakują wszystko do jednej śmieciary i cała segregacja zaczyna się od nowa u nich w firmie na taśmie...hehe śmiech na sali z tą całą ustawą


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zarządcą nieruchomości i powiem tyle było dobrze a jest tragicznie. Przed wejściem w życie nowych przepisów kazda wspólnota segregowała śmieci bo jej się to opłacało - segregowane były odbierane za darmo. Po 1 lipca zniknęły kosze na segregację jest obowiązek segregacji tylko i wyłącznie szkła. Opłaty za wywóz wzrosły średnio dwukrotnie. Tak wygląda to w gminie Białystok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraków, stara kamienica. Płaciłam za 3 osoby 24 zł a teraz płacę 96. Mam zsyp, ale kiedyś przy wiekszych porzadkach segregowałam i wynosiłam gdzieś do dzielonych kontenerów. Teraz wrzucam wszystko razem, łacznie z bateriami czy chemikaliami. No bo za te 72 zł więcej to chyba ktos ze śmieciami coś robi? sortuje przebiera? Dla mnie to spora kwota i jestem wkurzona


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stwierdziłem że nigdy nie będę segregował za swoje pieniądze ,zgodził bym się gdyby było tak jak ma być cały swiat człowiekowi doplaca do tego aby segregować ale oczywiście w Polsce jest odwrotnie i szarym człowiekiem się wysługują mam to :mooning


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak u Darka.

Mam 3 kontenery.

Niebieski - na plastic,szklo, metal, papier

Zielony na reszte

Brozowy na odpadki bio, (odpuszczam sobie dpadki bio bo ptaki na wysypisku musz z czegos zyc a mi byl potzrebni kontener na skale :queen: )

Recykling zabieraja co tydzien, pozostalosc co dwa tygodnie.

Pralki, lodowki, telewizory, meble i inne wieksz grarty zabieraja inni specjalisci po wczesniejszym zgloszeniu do swojego lokalnego biura.

Wiem ze wiele osob ma gdzies segregacje, co podchodzi pod antyspoleczne zachowanie. O jakis tam aferach smieciowych slyszalem. Ale jak mialibym utonac w smieciach to nich ktos to zabiera i zarabia. Co mi tam


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie jestem antyspołeczny ale na blokach jak na razie nie wyobrażam sobie segregowania śmieci gdzie nie ma zamykanych koszy i w domu nie ma fizycznie miejsca na zbieranie i mycie jak dla mnie to długa droga


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi segregowanie smieci zajmuje sporo czasu. mam 2 pojemniki - na organike i reszte. Codziennie wychodząc z domu zabieram w rękach/reklamówce po parę rzeczy danego surowca i staram się w miarę to ogarniać. Co do mycia opakowań bez komentarza :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zmieniło tyle, że bardziej się denerwuję...

mając 2 byków w domu nie umiem ich bezstresowo nauczyć zginania plastikowych butelek po napojach i kartonów po mleku

zawsze nawpieprzają a potem się worki albo targają, albo nie ma gdzie włożyć...

Mariusz... poczekaj jak bedziesz musiał mieć 15 worków na pampersy :D

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wolę dopłacić 20 zł i nie tracić na segregację czasu, miejsca, pieniędzy [mycie, nowe pojemniki] i nerwów.

Te wszystkie przepisy są beznadziejnie przygotowane. Nie jest dokładnie określone co ma być w konkretnym pojemniku [samo określenie plastik nie nie mówi bo jest z 1000 różnych polimerów i tylko część z nich nadaje się według instrukcji do segregacji - tylko że ta instrukcja nie mówi dokładnie co sie nie nadaje ]. To jest typowo socjalistyczna ustawa. Nie ma żadnej konkurencji na rynku i każdy obywatel jest zmuszony do płacenia nowego podatku firmom które za to że im się dopłaca pozyskują surowiec. W dodatku te firmy nie muszą walczyć o klienta bo wszystko jest centralnie im przydzielone. Dokładnie tak było za komuny. Tylko że za komuny płaciło państwo a teraz płaci obywatel.

Segregował śmieci będę ale tylko jeśli za posegregowane śmiecie nie będę płacił nic a firma która odbiera śmieci zapewni mi pojemniki. Narazie musiał bym segregować śmieci przez conajmniej 2 lata żeby mi się zwróciła kasa za same pojemniki.

Nie dajmy się zwariować niby ekologom którym nie chodzi tak naprawdę o ekologię tylko o zbijanie forsy.

Przez te ich socjalistyczne niby ekologiczne przepisy np we włoszech lidzie zaczęli wywalać śmieci na ulicę. A przez limity emisji CO2 emisja CO2 w europie spadła ale globalnie wzrosła i to bardzo wzrosła - kilkukrotnie. Ta cała unijna ekologia to jest jedna wielka głupota, która doprowadzi do tego że za 100 lat europa będzie jak kraje 3 świata w latach 90 XX wieku.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mycie opakowan? Kto to wymyslil?

W domu mamy dwa kosze na smieci, do jednego recykling do drugiego reszta. Kiedy recykling jest pelny biore i wsypuje do kontenera przed domem. Przyjezdza specjana smieciara zabiera ten caly miks i chyba gdzies ludzie maja robote.

Za wyzyoz smieci, sprzatenie ulic, oswietlenie, szkoly w danej dzielnicy , domy dla starszych , boiska sportowe, parki i wsyztko co publiczne placi sie mieisecznie 125 funtow i niema zmiluj. Plus taki ze nie ma to znaczenia czy w domu mieszka para czy liczna rodzina.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz... poczekaj jak bedziesz musiał mieć 15 worków na pampersy :D

:) tak łyżeczką będe zbierać organikę, a pampersy do pralki, wyprane do którego kubła? plastik jak mniemam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Mycie opakowan? Kto to wymyslil?

W domu mamy dwa kosze na smieci, do jednego recykling do drugiego reszta. Kiedy recykling jest pelny biore i wsypuje do kontenera przed domem. Przyjezdza specjana smieciara zabiera ten caly miks i chyba gdzies ludzie maja robote.

Za wyzyoz smieci, sprzatenie ulic, oswietlenie, szkoly w danej dzielnicy , domy dla starszych , boiska sportowe, parki i wsyztko co publiczne placi sie mieisecznie 125 funtow i niema zmiluj. Plus taki ze nie ma to znaczenia czy w domu mieszka para czy liczna rodzina.

Wiesz dlaczego tak jest?

Bo to Polska a nie elegancja Francja.

Tutaj władza od 1945 roku robi wszystko żeby wydoić obywatela i jak najwięcej dla siebie wyciągnąć a nie po to żeby obywatelowi służyć. A najgorsze jest to że obywatele nie mają już siły i ochoty z tą władzą walczyć.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dlaczego tak jest?

Bo to Polska a nie elegancja Francja.

Tutaj władza od 1945 roku robi wszystko żeby wydoić obywatela i jak najwięcej dla siebie wyciągnąć a nie po to żeby obywatelowi służyć. A najgorsze jest to że obywatele nie mają już siły i ochoty z tą władzą walczyć.

...ale wciaz chodza na wybory i klaszcza prezydentom a ci ich dymaja jak moga....

Problem w tym ze takie zagrywki ustowowe to ubijanie interesu przy zielonym stoliku. Najlepsza farsa to polskie unijne tablice rejestracyjne, ktore ni w piz.....ni w oko nie przypominaja unijnych, no ale syn pana XXXXXXXX wiceministra otworzyl blacharnie i tylko on ma zmonopolizowana matryce, a najlepsze jest to ze tlucze to we wszystkich krajach bylego wschodniego bloku, i mowi sie ze Polska nie ma wplywu zagranicznego hahahahaha. Nokos Dyzma zyje i w Polsce nie umrze nigdy, Europa bedzie glodowac ale Nikos bedzie tlusty :)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to mało ekologiczne, ale nie mam zamiaru segregować śmieci. Płacę miesięcznie o 7 zł więcej niż osoby segregujące, więc chyba sami rozumiecie... nie muszę mieć dwóch, a w zimie trzech kubłów.

Poza tym ja tam się cieszę, bo obecnie płacę mniej niż płaciłem przed wejściem ustawy :)

co do odbioru to totalna porażka... śmieci odbierają kiedy chcą, a nie zgodnie z terminem. Ostatnio poślizg był 3 dni, a u sąsiadów którzy segregują widzę, że worki ze śmieciami leżą od czwartku. Jutro minie tydzień, ale co to kogo obchodzi ;) dobrze, że zwierzaki tego jeszcze nie roznoszą, ale to pewnie kwestia czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.