Skocz do zawartości
lukaszra

Malutka kostka 20 L bez odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

po likwidacji 500 L w obiegu... remoncie i przeprowadzce odpaliłem sobie małą kostkę

jest to nieco przerobiony gotowy zestaw aquatlantis przeznaczony na akwarium słodkowodne

wymiary 30/30/22

w środku jest wklejony malutki panel który widać na zdjęciach

zasada działania panela jest bardzo prosta :

górą wciąga wodę która przelatuje przez watę filtracyjną JBL następnie przez odrobinę peletów i ceramikę

na samym dole jest pompa Kupiona u Seby, Eheim 300 najmniejsza jaka była dostępna..która wypycha wodę górą.

Akwarium wystartowało jakieś 5 miesięcy temu na suchej martwej skale i suchym martwym piasku

Trochę wody od Rafała i trochę mułu z dojrzałego akwarium od Seby zrobiło swoje. Po 5 miesiącach zyjątek jest tyle że wszystko się rusza nawet w biały dzień.

W akwarium nie ma żadnego odpieniacza , wszystko kręci sie na pelletach ceramice węglu i odrobinie ROWA i Phos Ex

Lampa to seryjna kupiona u Seby Zed light nano

Sól ATi Coral PLus

Bakterie Aquamedic PrioBio S i Specjal Blend

Karmienie Nyos Pepper i Aquamedic Aminovit

Zwierzaki

2spsy :Monti zielona i Stylophora milka była tez acra ale padł mi włącznik światła.. 3 dni nie świeciło i się zepsuła :),,, ale bez problemu polipowała !!

lps :Euphylia, calustrea

miekkie stado zoa 2 sarco dlugopolipowe 3x rurowka duża i pewnie coś tam jeszcze

ryby : salarias

krewetki : 2x peprermint shrimp od Konrada

977bf8dbac7a.jpg

2c283c5f5779.jpg

f1592b4f9aac.jpg

14d8044ec881.jpg

0f8dae773655.jpg

93ec73acced6.jpg

7daaa8cd9216.jpg

b7d25fbb8c85.jpg

021d6ad22922.jpg

89efa84c7460.jpg

252b77540dc6.jpg

f0f5e474257f.jpg

e42146d2dfc8.jpg

bc87daee93b0.jpg

ps znajdz na zdjeciach salariasa ,,,,,, :) :)

Edytowane przez lukaszra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawde milutka kosteczka.

Fajnie sie prezenttuje.

A na telefonie to nawet nie probuje szukac rybki hebe


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, mam wallyego na 6 fotce na środku :p

btw. bardzo ciekaw szkiełko wygląda na większe :)

Edytowane przez LTo (wyświetl historię edycji)

1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, mam wallyego na 6 fotce na środku :p

btw. bardzo ciekaw szkiełko wygląda na większe :)

zgadza sie ,, ma parcie na szklo czesto pozuje do fotek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b01b86ec08a8.jpg

papaya , stylophora milka, zoa , 2x monti

a890a98cfe45.jpg

ad1de7e72216.jpg

polipocora

f39d4291341e.jpg

calutreA

aed9ffde6b09.jpg

euphylia mm nie miesci sie juz,,, opiera sie o boczne szklo

b8afd16d0b96.jpg

xenia :)

jak to bylo ?? nie mozna miec sps w malej kostce ?? trzeba miec 1500 litrow odpieniacz i lampe ati z 800 W ? :)

przypominam akwa nie ma zadnego odpieniacza dziala na pelletach ceramice i bakteriach plus absorwer po4 Rowa

to lekki eksperyment ktory robimy razem z Rafałem ,,, apropos dzieki za szczpy stary :)

,,,dla xeni chyba za czysto ,,,, :)

Edytowane przez lukaszra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to bylo ?? nie mozna miec sps w malej kostce ?? trzeba miec 1500 litrow odpieniacz i lampe ati z 800 W ? :)

przypominam akwa nie ma zadnego odpieniacza dziala na pelletach ceramice i bakteriach plus absorwer po4 Rowa

to lekki eksperyment ktory robimy razem z Rafałem ,,, apropos dzieki za szczpy stary :)

,,,dla xeni chyba za czysto ,,,, :)

Wiesz ja od około 1,5 roku trzymam spsy - bez odpieniacza, pelet, bakterii i bez robienia testów itp - jest tylko węgiel i ceramika - choć myślę, że i ona przy tygodniowych podmiankach jest zbędna.

Wiec nie jesteś pierwszy ;)

PS

A kto tutaj pisał, że trzeba mieć 1500l - lampe wypas itp by trzymać spsy?? No troszkę za dużo chyba ironii i złośliwości...

A kosteczka - fajna.

Gratuluję

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktory tak nie pisze ,,,,, :)

Mnie tak chyba nie pisali (albo nie pamiętam) - bardziej ich raziło to, że nie robię testów.

Ale po jakimś czasie dali sobie spokój a jak widać - korale u mnie mają się dobrze.

Śmiało też mogę napisać - po dwóch latach działania kostki - DA SIĘ!!

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja dołączam się do tego zdania mimo dość młodego zbiornika. Wiele osób pisze ze taki litraz to najlepiej tylko krewetka i ewentualnie jakiś jeden miekas. G**** prawda jak widać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krewetki sa tam dwie ... na aiptasie :) miekas jeden?? ,,moze xenia ?? ,,, ale ona nie ogarnia troche,, chyba za czysto bo spsy polipuja a ona lezy jak śledz :)

Edytowane przez lukaszra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za słoiczek Maaasaaakra :-) koleś wymiata <haha>

to dziewczyna gadalem z nia dzisiaj ,,, wymiana 100 % co tydzien ,, jak karmi to po 3 godzinach 50 % wymiany i tak juz 3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie piękna kosteczka, pewnie wyjdzie jak z obrazka, bede obserwować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - super to wygląda ,gratulację !! - mam pytanie związane z salariasem , bardzo podoba mi się ta ryba , mam kostkę 30 litrową , warto kupować ? , czy dać sobie spokój ?? - myślę o rybie 5-6 cm ,co będzie gdy urośnie ?? , pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna hehe spsy w 20 l nie uwierzylbym poki bym nie zobaczyl :) Pogratulowac takiego akwarium, widac jesli czlowiek ma doswiadczenie jest w stanie utrzymac wymagajace koralowce w takiej szklaneczce. Jestem minimalista i chyba bardziej podobaja mi sie takie male akwaria od wielkich hehe Bede bacznie przygladal sie rozwojowi tego zbiorniczka. pzdr :D

Edytowane przez mareczek232 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salarias spoko ,, sporo czysci wiec warto mysle

w malym zbiorniku nie urosnie do max rozmiarow ,,, jak bedzie za duzy sprzedasz tylko ciezko dziada zlapac ,,,

spsy ,, jak widac wbrew tym stereotyp rosna ,brak odpieniacza i za mala ilosc swiatla wcale im nie przeszkadza, wlasnie wrzucilem kolejnego teraz acre zielona i tez normlanie zyje ,ma dniach mam dostac niebieska bo mi koloru takiego brakuje ,, to akwa to maly experyment wbrew tym bzdurom ktore pisza na forum

jak utrzymacie no3 i po4 w ryzach to wszystko da rade trzymac ,,,, ja wyznaje zasade nie wsadzaj łap do srodka obseruj przez szybe rob podmianki ,,jak widac wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna kostka i korale ładnie wyglądają. Jak widać po nich to parametry wody są w normie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super że takich nano zbiorników jest coraz więcej. Przyczynia się to do spopularyzowania morszczyzny w Polsce. Ludzi widzą że przy dobrej organizacji nie trzeba wydawać 5000 zł na najuboższy zestaw do hodowli tylko najłatwiejszych zwierzaków. Sam mam 1.5 roku szkiełko o podobnym litrażu i żaden koral nie przeszedł na drugą stronę (no chyba że quadri ale to na drugą stronę baniaczka :p).

Gratuluję wytrwałości i systematyczności. Bardzo ciekawy zbiornik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecia z dzisiaj z rana

ddd87445ca6f.jpg

dfe1bb4e607e.jpg

548f6f93ce25.jpg

0f62bf9488f8.jpg

fca2cc2f15cb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe jest piękne :) Jednak widać, że daje rade...natura jest doskonała, tylko trzeba ją zrozumieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie Łukasz,kosta normalnie rewelacja jestem nowy mam slodkie małe,chce przejsc na taki właśnie litraż jak twoj,moje pytanie odnosnie tego zestawu filtracyjnego dało by rade jakbyś wkleił jakies zdjecia jak to jest zrobione ciekawi mnie to i z checia zastosowałbym taki panel u siebie>Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.