Skocz do zawartości
Mini

Wyszczerbione akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

No cześć 

Zamówiłem akwarium z Firmy Myciok. Dzisiaj przyszło i tuż po rozpakowaniu zauważyłem niewypolerowany szlif, co nie jest najgorsze, ale także szczerby na krawędzi komina po której spływa woda z akwarum. Nie chodzi o estetykę ale o to czy te szczerby nie spowodują pęknięcia zbiornika. Jest ich 6. Dzwoniłem do Mycioka i pan mi powiedział, że ktoś miał to wyszlifować ale być może zapomniał i że to jest problem tylko estetyczny. Odpryski pojawiły się bo firma robi to ręcznie, bez maszyn. 

Pytanie reklamować czy zostawić i zalewać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, chwialek napisał:

Bez zdjęcia to chyba tylko szklana kula pomoże...

https://zapodaj.net/6493e7a19b67b.jpg.html

Pan nawet mówił że ktoś miał to wyszlifować, i że to przez to że to jest robione ręcznie. 

Tak swoją drogą akwarium kosztowało mnie prawie 1300 zł 

Wydaje mi się że przy takiej kwocie powinno się zadbać o takie szczegóły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Reklamacja.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Reklamuj - spartaczyli, niech naprawią. 

Z tego co wiem to komin zewnętrzny powinien być robiony z odcięcia szyby na całej długości i doklejenia "pasków", a nie takiego wycięcia jak u Ciebie... Masz pisemną gwarancję na to? Gdzieś na forum był już ten temat poruszany (komina zewnętrznego). Chodzi o naprężenia. 

anlpol.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odważny jesteś że zgodziłeś się na takie wykonanie zbiornika. Znam osobiście przypadek pęknicia akwarium wykonanego w identyczny sposób.

ensso pokazał ci jak to powinno być zrobione.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, R.I.P napisał:

Odważny jesteś że zgodziłeś się na takie wykonanie zbiornika. Znam osobiście przypadek pęknicia akwarium wykonanego w identyczny sposób.

ensso pokazał ci jak to powinno być zrobione.

PK

Nie zgodziłem się. Poprostu tak zrobili komin. Pan mi tłumaczył że to przez brak maszyn, no i powiedział też że to tylko estetycznie wpłynie na akwarium. Że nie mają maszyn do tego i zawsze tak robią akwaria. 

Ciąży nade mną jakieś fatum. 

Odpieniacz też przyszedł uszkodzony. Falownik mi zamiast rw-8 przysłali wp-25. Na stelaż czekałem prawie 3 tygodnie bo kurier nawalił kilka razy. Można się wkurzyć, kiedy na dokładkę będzie trzeba odesłać akwarium i znowu czekać. 

Btw ten szlif jest taki matowy,nie jest gładki jest szorstki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja CI powiem ze te odpryski nie są żądna tragedia ,generalnie mało widoczne i tak naprawdę w żaden sposób nie wpływają na akwarium....zastanów się czy Ci to będzie przeszkadzało ? jeśli nie to po co się szarpać? trzeba odpowiednio zapakować ,zamówić kuriera,czekać na niego  i być może opłacić ...czy to wszystko jest warte zachodu?? :p 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się tym martwić kolego, oglądałem u ludzi akwaria wykonane w ten sposób i działające od kilku lat. Jedna firma robii wycięcia w szybie a inna opaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wykonania komina to bym sie nie czepiał, mam tak samo wyciety i nic sie nie dzieje, ale odpryskow to nie powinno być. Dziwne bo kilka razy zamawialem w tej firmie akwaria i wykonanie było na wysokim poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Mini napisał:

Btw ten szlif jest taki matowy, nie jest gładki jest szorstki. 

bo nie jest polerowany - na upartego takie szczerbienia można zeszlifować (na mokro) pilniczkiem do paznokci .. tyle że nie za to zapłaciłeś 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 godzin temu, Mini napisał:

No cześć 

Zamówiłem akwarium z Firmy Myciok. Dzisiaj przyszło i tuż po rozpakowaniu zauważyłem niewypolerowany szlif, co nie jest najgorsze, ale także szczerby na krawędzi komina po której spływa woda z akwarum. Nie chodzi o estetykę ale o to czy te szczerby nie spowodują pęknięcia zbiornika. Jest ich 6. Dzwoniłem do Mycioka i pan mi powiedział, że ktoś miał to wyszlifować ale być może zapomniał i że to jest problem tylko estetyczny. Odpryski pojawiły się bo firma robi to ręcznie, bez maszyn. 

Pytanie reklamować czy zostawić i zalewać? 

Szlif matowy to nic nadzwyczajnego, za poler zazwyczaj każą sobie płacić dodatkowo, chyba że zamawiałeś polerowany a dostałeś taki to ja bym odesłał na ich koszt bo towar niezgodny z zamówieniem, co do szczerbin nic sienie dzieje ale dla mnie to fuszerka jeżeli nie było z tego powodu informacji to znaczy że sprzedawca/wykonawca liczył na to ze nie zauważysz albo olejesz jak dla mnie akwarium do reklamacji oczywiście na koszt sprzedawcy piszesz że korzystasz z rękojmi i niech zabiera i naprawia, sorki ale nie ma tłumaczenia nie mam maszyn nom to trzeba zainwestować firmę albo się zwinąć takie realia, napiszę Ci że mam sumpa od Mycioka i wykonany perfekcyjnie dlatego dziwi mnie jego podejście do klienta, albo się wypalił albo masz strasznego pecha :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Paragon napisał:

 

 

33 minuty temu, Paragon napisał:

albo się wypalił albo masz strasznego pecha

Pecha mam na pewno. Zauważyłem to już miesiąc temu, dlatego zamówiłem akwarium z rzekomo dobrej firmy. Jak się okazuje jednak nie tak dobrej jak mi się wydawało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, Mini napisał:

 

Pecha mam na pewno. Zauważyłem to już miesiąc temu, dlatego zamówiłem akwarium z rzekomo dobrej firmy. Jak się okazuje jednak nie tak dobrej jak mi się wydawało. 

nie przejmuj się u mnie Myciok też kiedyś spartolił dał za wysoko przegrody, ale sie dogadaliśmy i zwrócił mi część kasy za fuszerkę, przy sumpie odpuściłem przy akwarium już bym odsyłał, bo to podstawa w akwarystyce zbiornik będziesz sie na to patrzył i nawet jak nie będziesz widział to będziesz wiedział a kasę chyba zapłaciłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że jeżeli zaleje akwarium to może peknąć? Czy poprostu złamać się? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej firmie takie coś to norma... Odsyłaj od razu. Stracili bardzo na jakości. 


Schangri.pl BLOG - kawałek mojego podwodnego świata :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paragon napisał:

, co do szczerbin nic sienie dzieje

Czyli jeżeli zostawię sobie akwa nie ma ryzyka, że na odpryskach  pęknie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nic sie nie stanie, możesz śmiało zostawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, Mini napisał:

Czyli jeżeli zostawię sobie akwa nie ma ryzyka, że na odpryskach  pęknie? 

nic się nie stanie poza estetyką, jak dasz grzebień to zapomnisz o temacie, ale to nie zmienia faktu że to jest fuszerka tak na prawdę różnie ludzie sobie wykańczają przelewy więc sprzedawca zachował się nie fer i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paragon napisał:

nic się nie stanie poza estetyką, jak dasz grzebień to zapomnisz o temacie, ale to nie zmienia faktu że to jest fuszerka tak na prawdę różnie ludzie sobie wykańczają przelewy więc sprzedawca zachował się nie fer i tyle

masz po części racje :)  ponieważ gdyby to akwarium stało u gościa w warsztacie to jestem za tym by jak najbardziej dochodzić swoich spraw ale teraz gdy mam je w domu ? trzeba dobrze zabezpieczyć/pakować,czekać na kuriera  opłacić go  ,znowu czekać na kuriera ...czy to jest warte tych kilku szczerbin ?:P 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, niwre37 napisał:

masz po części racje :)  ponieważ gdyby to akwarium stało u gościa w warsztacie to jestem za tym by jak najbardziej dochodzić swoich spraw ale teraz gdy mam je w domu ? trzeba dobrze zabezpieczyć/pakować,czekać na kuriera  opłacić go  ,znowu czekać na kuriera ...czy to jest warte tych kilku szczerbin ?:P 

jak opłacić nie rozumiem???

paczka jest wysyłana na koszt sprzedawcy i to on organizuje kuriera ty masz spakować, tak jest warte zachodu bo potem powstaje przyzwolenie na robienie na odpier....

Chyba że sprzedawca zaoferuje jakieś obniżenie ceny, ale powiem Ci Erwin jak ja to widzę sprzedawca który dba o wizerunek nigdy nie pozwoli aby sytuacja się rozdmuchała, powinien od razu zaproponować albo kasę albo zabranie i naprawienie koniec tematu tutaj nie ma co się rozpisywać

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

jak opłacić nie rozumiem???

paczka jest wysyłana na koszt sprzedawcy i to on organizuje kuriera ty masz spakować, tak jest warte zachodu bo potem powstaje przyzwolenie na robienie na odpier....

no ok,on placi i zamawia kuriera ...to jest pier**la ,,teraz czekaj na kuriera bierz urlop dzien lub dwa ....nie warto.. :P

 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, niwre37 napisał:

no ok,on placi i zamawia kuriera ...to jest pier**la ,,teraz czekaj na kuriera bierz urlop dzien lub dwa ....nie warto.. :P

 

dlatego taki klient jak Ty to skarb :)

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.