Jump to content
Pajutoja

Obciążenie - nie zawali się ?

Recommended Posts

Siemka

mam sprawę zastanawiam się nad zbiornikiem około 800l (słodkowodnym) i czy w bloku jest to do zrealizowania ? 3 piętro blok z płyty . jeśli jakieś pytania to pisać.

Ja osobiście mam morskie na 4tym piętrze 902 litry + stelaż + inne wkłady w akwarium :)

Do Góry nie poleci :)

A tak na serio widziałem zbiorniki po 1000l z dyskowcami w wieżowcach 12 piętrowych .

Spokojnie wytrzyma .

Znam conajmniej 3 zbiorniki w Warszawie +-1k powyżej 5go piętra w wielkiej płycie więc jeśli nie będzie ono stało na środku pokoju to nie masz się czym przejmować tylko zalewac.

i mam jeszcze pytanie , z tego co wiem to płyta u mnie w mieszkaniu chyba jest pęknięte to czy po skuciu i zrobienu wylewki samopoziomującej będzie ok ?

i mam jeszcze pytanie , z tego co wiem to płyta u mnie w mieszkaniu chyba jest pęknięte to czy po skuciu i zrobienu wylewki samopoziomującej będzie ok ?

Chyba nie ma co ingerować w wielką płytę - tak mi się wydaje:)

Jak jest równo to po co psuć?

A jak masz krzywo (a to jest wielce prawdopodobne w blokach z wielkiej płyty) - to wtedy zrób sobie co najwyżej mała wylewkę na zrobienie poziomu.

A jak tam?

Pisałeś do AF?

Pomogli?

jest krzywo,

co do AF pisałem ale do 7 stycznia nieczynne więc po 7 tam wpadne pewnie

jest krzywo,

co do AF pisałem ale do 7 stycznia nieczynne więc po 7 tam wpadne pewnie

No to zrób wylewkę - a tam gdzie pęknięcie to tylko lekko podkuj, by nie latały luźne kawałki żelbetu i zalewaj:)

A inny sposób to równanie poziomu poprzez regulację mebla na którym będzie stać akwa. Teraz często robi się meble z regulowanymi nóżkami.

tak wiem o regulowanych ale wole mieć prostą podłogę niż się z tym bawić :)

No to wylewaj - teraz wylewki szybko schna.

Masz pęknięta wylewke? A co jest pomiędzy wylewka a betonem?

niestety nwm , wiem tyle że podłoga jest pęknięta i krzywa .

a czy po zrobieniu wylewki napewno to wytrzyma ?

Jeśli to pęknięcie jest po całej długości pomieszczenia to najprawdopodobniej jest to połączenie płyt stropowych. Wylewka 2-5 mm dla wyrównania poziomów ani nie wzmocni ani nie osłabi nośności stropu.

A co ze starszym budownictwem? Jak robili strop,

Był beton zbrojony na to żużel i wylewka, ile takie coś wytrzyma? Albo jak takie coś pęknie?

Jeśli to pęknięcie jest po całej długości pomieszczenia to najprawdopodobniej jest to połączenie płyt stropowych. Wylewka 2-5 mm dla wyrównania poziomów ani nie wzmocni ani nie osłabi nośności stropu.

A czy to wogóle wytrzyma ?

A co ze starszym budownictwem? Jak robili strop,

Był beton zbrojony na to żużel i wylewka, ile takie coś wytrzyma? Albo jak takie coś pęknie?

A to w blokach z wielkiej plyty tez tak robili?

A czy to wogóle wytrzyma ?

Wytrzyma. Zobrazuj to sobie tak. Robisz imprezę ze szwedzkim stołem. Po środku pokoju na 1 m2 staje czterech Twoich gości ważących po 120 kg każdy. Czyli w tym miejscu masz obciążenie prawie 500 kg na 1m2. Dzieje się coś? oczywiście że nie. Każdy z nich może jeszcze podnieść swoją partnerke i też nie wylądują u sąsiadów. A przy ścianie nośność stropu jest jeszcze większa.

@edi

Jeśli to nie jest strop drewniany to sytuacja jak wyżej opisałem

Pęknięcie będzie tylko powieszenia wylewki i tym się nie przejmuj ,jeśli masz miejsce i poziomy ci nie przeszkadzają rub samopoziomujące wylewki ,jeśli nie to skup stara i wlej nowa płyta wytrzyma bez problemu ciężar 1000kg na metr kwadratowy

A to w blokach z wielkiej plyty tez tak robili?

nie wiem czy w bloku z wielkiej płyty, ale gdzieś ktoś tak pisał...

a mnie dokładnie chodziło o moją sytuację, podpiąłem się pod temat żeby nowego nie zakładać

tak to jest jak się dostaje dom po teściach (kostka z PRL) masakra, zastanawiasz się czy nie lepiej się budować :wallbash:

czyli bez wiekszęgo problemu mogę zrobić sobie nową wylewke ( zeby równo było ) i stawiać zbiorniczek 800l + sump ?

W PRL-u wszystko było przewymiarowane, a projektanci stosowali wskaźnik bezpieczeństwa x3. żużel pełnił funkcję dzisiejszego styropianu jako izolacji akustycznej. Płyta stropowa żelbetowa przy ścianie będzie miała bardzo dużą nośność bo jest zakotwiona w tak zwanym wieńcu i będzie tam pracowała na ścinanie. O ugięciu nie ma mowy.

Ja mieszka w poniemieckiej, ponad 100letniej, kamienicy z drewnianym stropem na 3 piętrze. Obstawiam, że moje 300 l w obiegu ze wszystkim waży około 500kg. Nic nie piśnie;) stoi przy ścianie nośnej wzdłuż, której stawiali piece.

Na początku też się obawiałem, ale gdybym mieszkał w wielkiej płycie to nawet bym się nie zastanawiał. Dop. obciążenie to 1000/m czyli licząc np w pokoju o pow. 20m2 spokojnie powinno stanąć 20ton:)

A jak się boisz o ciężar to można też przykręcić stelaż do ściany. Ściany z wielkiej płyty mogą przenosić kilkunastokrotnie większe obciążenia niż stropy. Wtedy na podłogę naciska sporo mniej kg.