Skocz do zawartości
mathom

Moja rafka 247L + 80L sump

Rekomendowane odpowiedzi

Mam PO4 0.00 (mała hanka), NO3 w granicach 5-6.

Podbijać PO4 czy nic nie robić ? wszystko żyje, tylko 2 montipory zielone bieleją od dołu (nie jestem pewny czy żółtek ich nie skubie, bo często się przy nich kręci). Inne monti są ok (stellata i czerwona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update: mijają 3 miesiące, miałem atak ospy (brak strat, pomogło dobre karmienie, polyplab medic i UW 18W) i skok NO3 na 25 (przez karmienie zapewne). W tej chwili parametry się stabilizują, miękkie i LPSy pięknie rosną, ryby zdrowe, rosną w oczach.

Nie mogłem odmówić sobie Hepatusa, za co pewnie forumowa policja pokolcowa mnie zliczuje.

W tej chwili obsada :

- rybna już docelowa: żółtek, hepatus, 2x pterapogon, 2x ocellaris, doktorek i 2 babki (pullearis i cintus)

- skorupiaki: 2x kraby Clibanarius erythropus, 1x niebieskonogi, 1x czerwononogi, mitrax, 3x lysmata amboinensis, 1x lysmata kuekenthali

- 1 x wężowidło łagodne ;) i wuchta ślimaków

Wczoraj parka pterapogonów co do której byłem pewny że to 2 samice, przystąpiła do tarła :)

DSB powoli startuje, glony po zmianie światła rosną jak głupie, NO3 w tydzień spadło z 25 na 8 (leję VSV i musiałem dać kilka dawek fosforu bo metoda nie działała przez PO4=0).

Okrzemek nie ma, cyjano praktycznie też nie (pewnie medic się do tego przyczynił), w refugium masa drobnicy (kiełże, mysis i spaghetti wormy mnożą się na potęgę), pojawiają się już powoli lekkie glony wapienne na szybach.

Myślę że jak tak dalej pójdzie to za miesiąc spróbuję z jakimiś prostymi akrami :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zdjęcia???nie samym słowem pisanym żyje człowiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne .. daj znać jak tam DSB jestem ciekaw.


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Parametry coraz lepsze, dsb chyba zatrybilo. Na razie wszystko rośnie. Zacząłem lac AF component 123 w malutkich dawkach.
af3ba9405fe0a0009edfdb7a36ed1732.jpg9a6803ab9a8b8adb7c01d4b5fb8364f9.jpg04dcb72f321b06c363e3645a49276b4e.jpg

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne to masz ja już nie mogę się doczekać swojego ale jeszcze jeszcze już bliżej jak dalej..super zbiornik światło fajne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostre kolory, aż rażą po oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia makro lepiej Ci wychodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update, będzie niedługo 6 miesięcy. Kręci się jakoś, chociaż nie bez przygód. Ładna lobo zaczęła mi gubić tkankę z miesiąc temu, teraz coś dzieje sie z czerwoną blasto.

01.jpg

02.jpg

03.jpg

 

04.jpg

 

05.jpg

 

06.jpg

 

07.jpg

 

08.jpg

 

09.jpg

 

010.jpg

 

011.jpg

 

012.jpg

 

013.jpg

 

014.jpg

 

015.jpg

 

016.jpg

 

017.jpg

 

018.jpg

 

019.jpg

 

020.jpg

 

021.jpg

 

022.jpg

 

023.jpg

 

024.jpg

 

 

 

Edytowane przez mathom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik:) żółta babka dobrze zajmuje się piaskiem?jesteś zadowolony:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Żółta w ogóle się nie zajmuje piaskiem. Siedziała 2 miesiące pod skałą. Jak dołożyłem kopiącą to zaczęła wychodzić. Pulearis natomiast sypie non stop.

ps. śpią razem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startowalismy mniej więcej w jednym czasie, ale Twoje akwarium wygląda o niebo lepiej :-P gratuluję. 

Jeśli możesz to napisz jaką suplementację stosujesz poza podmianami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leję ballinga (AF Component 1+2+3). W tej chwili już 60ml/dobę, bo KH leci o jakieś 0,5dhk. Dodatkowo aminokwasy AF i co parę dni karmię korale reefboosterem, zooplanktonem i domordkowo mrożonkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super akwarium

a jak sprawuje sie dsb?jakas foto by sie przydala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mathom jakas aktualizacja? czy w pasku dsb pojawilo ci sie zycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo jest co aktualizować. Padła mi jedna blastomussa i zdycha lobophyllia. Podejrzewam że tą pierwsza podjada niebieski krab.

W DSB/refugium jest mnóstwo zycia. W piasku widać trochę kanalików, aczkolwiek jest ich znacznie więcej w piasku w zbiorniku. Nie wiem czy drobnoziarnisty piasek to był jednak dobry pomysł. Teraz zrobiłbym 2-4 cm żywego na górze, a reszta kwarcowego frakcji 0.

Ogólnie odnoszę wrażenie że DSB u mnie nie działa lub działa słabo. Leję cały czas no3po4-x + odpieniacz na maxa i to trzyma nutrienty w ryzach (no3 max 3, po4 miałem ostatnio skoki). Na pewno na tym etapie nie odważyłbym się wyłączyć odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mathom czym robisz zdjecia?jesli listrzanka na jakich ustawieniach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po jakim czasie robiles pierwsza podmianke wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.