Skocz do zawartości
mathom

Moja rafka 247L + 80L sump

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze...Nic tylko zazdrościć... Naprawdę wygląda super, delikatne, zrównoważone i zdrowe akwarium. 

Jedynie co to hepatus chyba już powoli "wyrasta z przedszkola". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zbiornik. Trochę jak bym widział odbicie lustrzane swojego:)


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dodac nic ujac,po prostu super akwarium marzenie:D

ile balinga lejesz w tej chwili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic dodac nic ujac,po prostu super akwarium marzeniedefault_biggrin.png
ile balinga lejesz w tej chwili?
Dzięki :)

Walczę z ballingiem, dozuje 4x dziennie po 30ml, ale zużycie kh mi dziwnie szaleje od tygodnia.

Przechodzę powoli z rs niebieskiej na AF Reef salt (po 12l na podmiane z każdej) - może to jest powód. Na samej soli RSS zużycie było mega stabilne.

W każdym razie mam juz grubo ponad 1kh spadku dziennie. Strach się bac..

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dadario napisał:

Jedynie co to hepatus chyba już powoli "wyrasta z przedszkola". 

noooo Patelniak ;)

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pozazdrościć takiego akwarium. Pytanko ile obecnie litrów siporaxu jest w sumpie?

Edytowane przez k2b (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiego typu i marki siporaxu uzywasz_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakiego typu i marki siporaxu uzywasz_
Sery, ten większy, zdaje się że 25mm. Miałem na początku ten 15mm, ale po tygodniu był już zapchany syfem.

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium ob. moje było kiedyś takie choć w połowie jak u ciebie jak będę zakładał ;)


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ładnie to sobie wymyśliłeś i zrealizowałeś. Fajny pomysł żeby akwarium częściowo odgradzało pomieszczenia - widok na najdłuższe ściany z obu stron to moim zdaniem super efekt i też coś takiego kiedyś wdrożę. :) Fajny dobór korali, oświetlenia i ryb, no poza hepatusem ale jak będzie mu za ciasno to pewnie znajdziesz kupca. Jeszcze raz gratulacje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zrobiłem test w marinlabie, mam mocno przekroczone metale ciężkie, w tym miedź. Aż dziw że coś żyje ... :/

Z suplementów stosuję w tej chwili tylko AF + sól AF Reef Salt.

co robić ? zapodać cuprisorb, węgiel czy duże podmiany ?

 

 

icp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Miedzią i cynkiem bym się nie przejmował. Oba miałem po 2 razy większe i całe życie żyje. Od drobnego życia po krewetki, slimaki, krab, jeżowiec, strzykwa, ryby korale.
Cuprisorb wyciąga miedź i metale ciężkie.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee no  wow  extra, może nie będzie tak źle,dasz rade:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mathom jak się folia sprawuje?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta na lampie ? Zastosowałem na razie tą najmniej rozpraszającą. Delikatnie zmiękczyła światło i ciutkę rozjaśniła cienie ;) Mam jeszcze próbki tego:http://www.bwf-group.de/en/bwf-profiles/products/plastic_sheets.html - wyglądają obiecująco, tylko niemcy mi trochę małe wysłali jako sample i nie miałem jeszcze czasu potestować.

Edytowane przez mathom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie tajemnica to proszę zdradzić  czym robisz te zdjęcia i czy potem je obrabiasz czy jak:-)dzieki za odp:-)

Miłej nocki:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mathom napisał:

Ta na lampie ? Zastosowałem na razie tą najmniej rozpraszającą. Delikatnie zmiękczyła światło i ciutkę rozjaśniła cienie ;) Mam jeszcze próbki tego:http://www.bwf-group.de/en/bwf-profiles/products/plastic_sheets.html - wyglądają obiecująco, tylko niemcy mi trochę małe wysłali jako sample i nie miałem jeszcze czasu potestować.

testuj, testuj, bo lampę jutro kończę składać ;)


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starusieńki Canon 5d mk2 + Canon FD 100 macro, obróbka w Lightroomie.

dzięki i nawzajem :)

ps. Odpraw tam u siebie jakieś czary żeby w Szczyrku spadło trochę śniegu ;)

1 minutę temu, katani napisał:

testuj, testuj, bo lampę jutro kończę składać ;)

Ja właśnie skończyłem składać elektronikę na pcb. Szlifuję jeszcze soft, doszło trochę drobiazgów i odeszło dobre 3.5kb, więc można szaleć. Zastanawiam się też nad kolejną (3) wersją samej lampy bo jednak nie do końca doświetla mi boki - jak korale trochę porosły to zaczynają się zacieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał problem z za dużym stężeniem miedzi w akwarium, to korale by tak ładnie nie wyglądały :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale ostatnio wszystkim wyszły wysokie stężenia miedzi w marinlab. Może coś było nie tak przy ostatniej partii pomiarów? Mi wyszlo 17,6 a na tescie kropelkowym czyste zero. CupriSorb też sie nie zabarwił, ale ponoć niektórym też się nie zabarwiał. Może poszła jakaś partia fiolek w eter zanieczyszczonych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pytanie co do piasku w głównym zbionriku, jest to ten sam co w sumpie, czy coś innego, bo chyba nie znalazłem info akurat o piasku w głównym akwa. A szkło jak i życie super!

A skoro już piszę, to pochwal się co to za wyświetlacz kolorowy z temp. bo ktoś kiedyś pytał, ale chyba nie uzyskał odpowiedzi, chyba, że to tajemnica :D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,
Pytanie co do piasku w głównym zbionriku, jest to ten sam co w sumpie, czy coś innego, bo chyba nie znalazłem info akurat o piasku w głównym akwa. A szkło jak i życie super!
A skoro już piszę, to pochwal się co to za wyświetlacz kolorowy z temp. bo ktoś kiedyś pytał, ale chyba nie uzyskał odpowiedzi, chyba, że to tajemnica default_biggrin.png
pozdrawiam
Piasek w głównym żywy z erybka, w sumpie kwarcowy frakcja 0 z allegro :)

Wyświetlacz nextion to mojej lampy - w moim podpisie masz linka.

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.