Skocz do zawartości
Coltrane

Coltrane -chapter 6 "rebirth"

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda takiego szkielka... Ale nie pozostaje nic więcej jak życzyć szczęścia na nowej drodze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

landlord sie rozmyślił i zostajemy, szybko z chłopakami poskładaliśmy do kupy tak jak było :D

11069245_20180308-IMG_2593.jpg

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D:P 01.04 :P:waving

 


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu u siebie i na swoim ;)!
Dzisiaj instalują klimę. Na akwarium jest srednio jest miejsce wiec w weekend pierwsze spotkanie z projektantem a w przyszlym tygodniu burzymy ścianę w ktorej miejscu pewnie stanie akwa.

98ae0433168a1ca48f73e5771b9e3b7c.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skala i koraliki jeszcze sa w reefguardzie wiec tylko kwestia jak szybko przemek sklei tafle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia i czekamy na informacje z placu boju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie świetnie wyglądać.

Myślę, że to miejsce jest lepsze niż to drugie, które rozważałeś.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku poczekaj na projektanta z wyrokami gdzie stanie akwarium bo po grubości muru nie wygląda mi to na ściankę działową tylko na nośną. Obym się mylił i nie będzie problemu z wyburzeniem. Schody na pięterko też mogą mieć kotwy mocujące w tej ścianie.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to działowa jest na 100%, nic na niej nie stoi piętro wyżej. Ta ściana ma 10cm reszta to rigips ;) 
Schody owszem są zakotwione ale to nie problem, wszystko się ogarnie, część sąsiadów też ma ją rozbitą


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spoko! 3mam kciuki za powrót do posolonych!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mamy zderzenie z rzeczywistością i sąsiadami dla których klima to jakiś wynalazek rodem z Warszawki albo Nowego Jorku, spółdzielnia nie miała problemu z montażem tylko sąsiedzi się nie zgodzili. Fajne miejsce pod dachem od strony klatki schodowej gdzie nikt by z mieszkania ani ulicy nie widział a tymbardziej słyszał jednostki zewnętrznej... Szok i niedowierzanie... Jedyne miejsce gdzie nikt nie ma nic do gadania to balkon po przeciwnej stronie ale to wiąże się z przeoraniem bruzdy przez cały salon :/

12167501_image.png

 

 

 

 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalety mieszkania w budynkach wielorodzinnych :/


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Dlatego kupiłem klime pokojową z rekawem na okno. Nie chcialo minsie kopać z ludzmi w bloku. Tak maja g... do gadania.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiegoś "przewodniczącego" bloku ? Ja nie biegałem po sąsiadach tylko załatwiłem sprawę z przedstawicielem naszego bloku i nie było problemu. Dodatkowo pokazałem mu wszystkie zaświadczenia urządzenia, normy hałasu etc. Poprostu do takiej rozmowy trzeba się porządnie przygotować i samo idzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, laszek napisał:

Dlatego kupiłem klime pokojową z rekawem na okno. Nie chcialo minsie kopać z ludzmi w bloku. Tak maja g... do gadania.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Tez takiej uzywam bo musze, ale poziom halasu jest nieporownywalny. Mnie po kilku godzinach boli glowa a mam jeden z najcichszych modeli na rynku. Zainstaluj od drugiej strony i miej ich w d...e . Troszke gipsowania ale bedziesz mial cisze,  a reszta niech sie gotuje w lecie. Jak inny sasiad bedzia chcial montowac bo mu pot po plecach bedzie splywac to wtedy sie odwdzieczysz

Edytowane przez vunpepic (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mogłeś zamontować, a potem udawać głupiego?
Z różnych doświadczeń własnych i zasłyszanych stwierdziłem, ze im bardziej masz w****ane i robisz swoje tym lepiej na tym wychodzisz.
Jakiś polak cebulak ma ból d*py bo mu gorąco w wakacje, a Ty będziesz miał klime  to powie nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Coltrane napisał:

no to mamy zderzenie z rzeczywistością i sąsiadami dla których klima to jakiś wynalazek rodem z Warszawki albo Nowego Jorku, spółdzielnia nie miała problemu z montażem tylko sąsiedzi się nie zgodzili. Fajne miejsce pod dachem od strony klatki schodowej gdzie nikt by z mieszkania ani ulicy nie widział a tymbardziej słyszał jednostki zewnętrznej... Szok i niedowierzanie... Jedyne miejsce gdzie nikt nie ma nic do gadania to balkon po przeciwnej stronie ale to wiąże się z przeoraniem bruzdy przez cały salon :/

 

To może Tomku kup klimatyzator okienny? Taki jak pod tym linkiem:

http://agdlab.pl/aktualnosci/Okienny.klimatyzator.z.nowoczesnym.wyposazeniem,8087


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sith114 napisał:

A nie mogłeś zamontować, a potem udawać głupiego?
Z różnych doświadczeń własnych i zasłyszanych stwierdziłem, ze im bardziej masz w****ane i robisz swoje tym lepiej na tym wychodzisz.
Jakiś polak cebulak ma ból d*py bo mu gorąco w wakacje, a Ty będziesz miał klime  to powie nie...

Było załatwione z zarządcą, miałem jeszcze zebrać podpisy sąsiadów z piętra, ekipa zadzwoniła że mają wolny termin więc jakoś tak wyszło że montaż był szybciej niż komplet podpisów. Zrobiła się z tego taka zadyma że ekipa w połowie roboty się zwijała :( Oficjalnie nikt nie powiedział NIE, 3 osoby mówią że jak będzie komplet to się zgodzą i jest patowa sytuacja rodem z ustaleń dzieci w 3 klasie podstawówki przed obiadem bo kompletu bez nich nie ma ;) Kobiety to jeszcze jakoś zrozumiem ale jak widze faceta co nie umie swojego zdania prosto w oczy wyrazić to mi ręce opadają...

9 godzin temu, katani napisał:

Zalety mieszkania w budynkach wielorodzinnych :/

 całe życie mieszkałem w domku i o ile nowy to faktycznie fajnie to po jakimś czasie jest się etatowym woźnym/konserwatorem. Trochę mam dość. Działki na prawym brzegu Szczecina do którego przyrosłem są w cenie lub nawet droższe od mieszkań. 15km od Szczecina domki są tańsze od mieszkań. Nie jestem fanem stania w korkach i z mojej obecnej lokalizacji przedszkole dosięgam w 7minut, biuro 8 minut

 

8 godzin temu, laszek napisał:

Dlatego kupiłem klime pokojową z rekawem na okno. Nie chcialo minsie kopać z ludzmi w bloku. Tak maja g... do gadania.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

wewnętrzna odpada, miałem oba typy

 

7 godzin temu, waldek123blau napisał:

To może Tomku kup klimatyzator okienny? Taki jak pod tym linkiem:

http://agdlab.pl/aktualnosci/Okienny.klimatyzator.z.nowoczesnym.wyposazeniem,8087

gdybym mieszkał w kontenerze to byłby najlepszy wybór ;)

 

Dzisiaj rozpocznę kucie ściany, prawdopodobnie nie będzie mi się spieszyło :D

Znalezione obrazy dla zapytania joker

7 godzin temu, vunpepic napisał:

Tez takiej uzywam bo musze, ale poziom halasu jest nieporownywalny. Mnie po kilku godzinach boli glowa a mam jeden z najcichszych modeli na rynku. Zainstaluj od drugiej strony i miej ich w d...e . Troszke gipsowania ale bedziesz mial cisze,  a reszta niech sie gotuje w lecie. Jak inny sasiad bedzia chcial montowac bo mu pot po plecach bedzie splywac to wtedy sie odwdzieczysz

Napisałeś piękny koniec tej historii :D

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Coltrane napisał:

to działowa jest na 100%, nic na niej nie stoi piętro wyżej. Ta ściana ma 10cm reszta to rigips ;) 
Schody owszem są zakotwione ale to nie problem, wszystko się ogarnie, część sąsiadów też ma ją rozbitą

Stać nie musi, wystarczy, że strop na niej się opiera...

Ale jeśli ma faktycznie 10cm, to tylko działówka.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Coltrane napisał:

Było załatwione z zarządcą, miałem jeszcze zebrać podpisy sąsiadów z piętra, ekipa zadzwoniła że mają wolny termin więc jakoś tak wyszło że montaż był szybciej niż komplet podpisów. Zrobiła się z tego taka zadyma że ekipa w połowie roboty się zwijała :( Oficjalnie nikt nie powiedział NIE, 3 osoby mówią że jak będzie komplet to się zgodzą i jest patowa sytuacja rodem z ustaleń dzieci w 3 klasie podstawówki przed obiadem bo kompletu bez nich nie ma ;) Kobiety to jeszcze jakoś zrozumiem ale jak widze faceta co nie umie swojego zdania prosto w oczy wyrazić to mi ręce opadają...

 

Historia z zeszłego roku: na małej wsi telefony nie mają zasięgu więc mieszkańcy postarali się o postawienie nadajnika GSM. Wszyscy byli zgodni i chętni do budowy do czasu kiedy dowiedzieli się że nadajnik ma stać na działce jednego z mieszkańców a ten ma dostawać pieniądze za dzierżawę gruntu itd. Nagle wszyscy (poza tym jednym oczywiście) uznali że nadajnik jest zbędny a jego obecność w pobliżu wsi na pewno zaszkodzi ich zdrowiu. Żeby zadzwonić, będą wyjeżdżać poza wieś byle tylko nikt nie zarobił :D

Taki kraj, taki naród. Nic tak nie boli jak szczęście bliźniego i nic tak nie cieszy jak jego krzywda.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polak woli, żeby sąsiadowi zdechł 2 krowy, niż gdyby sam za darmo miał dostać 3 nowe.

Żeby nie było offtopa, jaki rozmiar wejdzie?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.