Skocz do zawartości
darek1973

nowe akwarium 180 l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zrobiłem pierwsze testy. Akwarium ma 8 dni i NH3 i NO2 niewykrywalne. Znaczy to, że baniak jeszcze nie zaskoczył ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak no3 i po4? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć konstrukcji / skały sam robiłeś ? - z jakich składników ? 

Moczyłeś wcześniej w RO ? 

Jakie zasol , kh, ? 

Pokaż zdjecie sumpa  , może masz coś z przepływem wody miedzy przegrodami nie tak,  że kożuch robi się na tafli ? 

  

 

 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ant - Jeśli chodzi o konstrukcję to zleciłem ją Seafrags, który zrobił ją z marco rocks i potem moczył ją w swoim głównym zbiorniku przez ok 3 tyg. Zasolenie mam na poziomie 1026 a kh nie mierzyłem. Jeśli chodzi o kożuch w sumpie to zniknął za radą maciej01, który podpowiedział bym zwiększył obieg. Dla syna-NO3 i PO4 nie mierzyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj zrobiłem testy i wyglądają następującą NH3-0,25, NO2-0,1, NO3-25, PO4-0,1. Akwarium ma 2 tygodnie, leje bakterie i pożywkę dla nich. Po za tym pojawił mi się na piasku brązowy nalot(pewnie okrzemki) z tym że, dużo więcej mam go w DSB niż w akwarium. Jeśli mogę Was prosić to podpowiedzcie co dalej? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzbrój się w cierpliwość. Tu się nie da na hura. Kontroluj parametry, jak NO2 będzie zerowe to po miesiącu daj ślimaki i dalej obserwuj i czekaj. Dojrzewanie na twojej skale nie powinno być bardzo burzliwe. Ja pierwsze szczepki dałem po 2 miesiącach ale Caulastrea nie dała rady. Qq


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości Ci u mnie dostatek :) Mam jeszcze jedno pytanie. Właśnie na szybie zauważyłem małe białe robaczki. Czy to dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się zapowiada. Będę cię odwiedzał bo mamy podobne baniaki i w tym samym czasie wystartowały. Jak dla mnie ciut mało skały ale to moje odczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, darek1973 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie. Właśnie na szybie zauważyłem małe białe robaczki. Czy to dobrze?

To bardzo dobrze. Czas na fitoplankton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dewoitine.roman napisał:

To bardzo dobrze. Czas na fitoplankton.

Zazwyczaj tak, o ile nie są to np. wirki, to nie będzie akurat dobra informacja :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, darek1973 napisał:

Są wielkości może 0.5 mm . Co tzn czas na fitoplankton ?

Chodzi o dozowanie fitoplanktonu, który jest pożywką dla tych organizmów na twojej szybie. Dzięki temu rozwiniesz mikrofaunę w zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Powiedzcie mi jeszcze jaki fitoplankton stosować? Widziałem na allegro kilka rodzai i nie wiem który będzie odpowiedni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam EasyBuster. Małe saszetki fito w żelu. Łatwo się dawkuje. Tylko nie przesadzaj z tym fito. Robaczki wiele nie zjedzą. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Darek85 napisał:

Ja polecam EasyBuster. Małe saszetki fito w żelu. Łatwo się dawkuje. Tylko nie przesadzaj z tym fito. Robaczki wiele nie zjedzą. 

Ja się zastanawiam nad kupnem. łatwo się dawkuje te saszetki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saszetka jest nacięta w połowie po jednej stronie. Łamiesz ją na pół i nacięcie pęka. Wyciskacz całość do wody. Można rozcięczyć najpierw w szklance z solanką, ale ja wyciskam powoli i celuje kroplami żelu w cyrkulator. Błyskawicznie je rozbija i rozprowadza po zbiorniku. Są też duże torby do których można dokupić złączkę i podłączyć pod pompkę dozujacą. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak żywy fitoplankton, zgłoś sie do nanokaczora. Można u niego kupić fito i plankton. Załóż własną hodowlę a będą zadowolone twoje ryby i korale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

medium.20180126_185218.jpg.fb0f1e7c05a94

Powiedzcie mi czy to są okrzemki a jeśli tak czy mogę je jakoś usunąć ?

Witam. Gdzie mogę kupić ten fito o którym wspomniałeś? Pozdrawiam

Edytowane przez darek1973 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj mija 15 dzień od zalania zbiornika. Na piasku coraz więcej brązowego nalotu. Nad akwarium świecę od godz. 8 do 18 na 30 %. Tak jak napisałem wcześniej na szybach coraz więcej białych, maleńkich stworzeń co mnie bardzo cieszy bo jak napisał dewoitine.roman to bardzo dobrze:). Teraz czekam aż przyjdzie do mnie fitoplankton. Ostatnio zakupiłem automatyczną dolewkę i sprawdza się rewelacyjnie a i piękniejsza połowa nie patrzy krzywo, że jakaś mokra plama świeci się na podłodze. W DSB spokój tylko okrzemki w ofensywie. Kiedy będę wiedział, że coś się w nim ruszyło i czy mam już je czym dokarmiać? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj mija 3 tydzień od zalania. Zrobiłem test na NO2 i wg testu jest niewykrywalny. W akwarium okrzemki w ofensywie a po za tym nic więcej się nie dzieje oprócz tego że po tygodniu znalazł się ślimak turbo którego spisałem na straty( dostałem go w gratisie razem ze skałą z seafrags). Czy mam robić coś z okrzemkami czy dać spokój i nie ingerować? Na skałach nic się nie dzieje, żadnych glonów. Od kilku dni do akwarium i sumpa leję fitoplankton dla życia które pojawiło mi się w zbiorniku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, darek1973 napisał:

Witam. Dzisiaj mija 3 tydzień od zalania. Zrobiłem test na NO2 i wg testu jest niewykrywalny. W akwarium okrzemki w ofensywie a po za tym nic więcej się nie dzieje oprócz tego że po tygodniu znalazł się ślimak turbo którego spisałem na straty( dostałem go w gratisie razem ze skałą z seafrags). Czy mam robić coś z okrzemkami czy dać spokój i nie ingerować? Na skałach nic się nie dzieje, żadnych glonów. Od kilku dni do akwarium i sumpa leję fitoplankton dla życia które pojawiło mi się w zbiorniku. 

Z fito uważaj, abyś nie przedawkował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.