Jump to content

Daniell

Klubowicz
 • Content count

  112
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Daniel
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  Mam

Recent Profile Visitors

1141 profile views
 1. Panowie, przyczyną zapowietrzania się pompy/powstawania pęcherzyków powietrza były wężyki. Potwierdzam że wężyki silikonowe i gumowe się nie nadają tylko wężyki PCV.
 2. No właśnie nie w tym problem obawiam się. Wężyki na głowicy są nowe. Raz też zakleiłem silikonem i opaskami i tak g... Załączę zdjęcie, gdzie widać jak po paru dniach robią się pecherzyki powietrza a potem idą w górę i zapowietrzają rolkę/głowice. P.S. No niestety zdjęcia są za duże a jak zmniejszę stracą na jakości i nie będzie widać tych pęcherzyków. Mogę oczywiście przesłać na maila jak ktoś ma pomysł co z tym fantem zrobić.
 3. Mam pytanie czy spotkał się ktoś z Was zapowietrzaniem się wężyków w do pompy dozujące. Sprawa banalna pozornie ale jednak problem jest. Generalnie nie zależnie o rodzaju płynu który jest wężykach po pewnym czasie robią się malutkie pecherzyki powietrza które po paru dniach robią się coraz większe i zapowietrza się głowica pompy. Podkreślam że zapowietrzanie się pompy/głowicy powstaje wyniku pojawiających się mikro bąbelek powietrza wężyku po paru dniach a nie dlatego że głowica zasysa lewe powietrze, czy że wężyk jest pęknięty lub że głowica/ rolka nie trzyma płynu. Jak ktoś z Was miał podobny problem to proszę o informacje co jest nie tak ewentualnie jaki inny wężyk zastosować.
 4. Daniell

  Tunze Comline 2000

  Może jak uda mi się pożyczyć to sprawdzę i się pochwale wydajnością.
 5. Daniell

  Tunze Comline 2000

  Jointela@ mam pytanie czy sprawdzałeś jaka jest realna wydajność wody na litrów na godzinę? Pytam bo ja kupiłem pompę Tunze Cpmline 900 i wydajność na opakowaniu maksymalnie 850 L/h a fizycznie okazało się że 88l/h. Dodam że pompa podłączona do chłodziarki i jeszcze do filtra z węglem aktywny więc jest oczywiste że wydajność spada i jestem zmuszony do wymiany pompy, tylko teraz pytanie czy ten model Tunze 2000 l/h jest w stanie pociągnąć całe to podłączenie moje na poziome minimum 450 L/h lub więcej
 6. Kupię plastikowe uchwyty do pompy dozującej Pacific Sun
 7. Fiter kupiony, jak odpalę to postaram się nagrać filmik i go tu zamieścić czy sie sprawdza czy nie.
 8. Witam, czy używał ktoś z Was ten automatyczny filtr: KnePo Zeolithfilter self cleaning 4,5 Liter Wiem że jest podobny wyglądzie i w zasadzie działania od filtra Zeomatic firmy Fauna Marine, ale moje pytania czy ktoś z Was go używał/używa. Jest dość dużo opisów filtra Zeomatic natomiast na temat tego nic nie mogłem znaleść. JAK KTOŚ Z WAS UŻYWAŁ LUB UŻYWA PROSZĘ O INFORMACJE ,, CZY ROBI ROBOTĘ”
 9. Daniell

  [K] Kupię kontroler PH

  nie aktualne do zamkniecia
 10. Tak, jak w tytule kupię nowy model chłodziarki Teco TK 2000
 11. Daniell

  [O] Odam dwa odbłyśniki do lampy T5 80W

  nieaktualne do zamknięcia
 12. Daniell

  Ktora lampa Pacific Sun

  Właśnie cały rzecz z tymi ledami jest taka że Tobie jest ciemno a korale są przepalone. Generalnie lampe mam ustawioną na 30% Ledami tylko dopalam główne moje światło to T5 które jest na 100%
 13. Daniell

  Ktora lampa Pacific Sun

  Cześć, ja teraz poszedłem na bogato i mam lampę ATI LED-Powermodule 8x80 Watt T5 4x75 Watt LED Lampa bardzo fajna ale swoje kosztuje. A Pacyfic Sun polecam omijać szerokim łukiem i nie pisze tu tylko o lampie - a szkoda bo Polska firma dobrze jak by można było wspierać rodzimy przemysł, ale nie kosztem swojego portfela za błędy konstrukcyjne itp.itd.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.