Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Najwidoczniej Może spróbuj inną drogą... może wprowadź jakąś modyfikację w refugium, wymuszającą ruch tafli wody? żeby ten film się nie tworzył, a jeśli już chcesz wstawiać kolejne urządzenie pobierające prąd, grzejące wodę itp... słowem komplikować system, to może jakaś pompka wymuszająca ruch wody w komorze? Może nie cyrkulator, tylko nawet prosty filtr gąbkowy, z deszczownicą skierowaną na powierzchnię wody w przeciwprądzie?
 3. Today
 4. OsciBosci

  Brązowy nalot

  Woda własna produkcja. Jedynie w trakcie, dołożyłem mały kawałek skały porośnięty niebieską gąbką.
 5. Yesterday
 6. Ancik, Czantoria czeka i w tym roku choćbym miał Ciebie wnieść na barana to to zrobię... drogę już znam bo rok temu deptałem
 7. katani

  Brązowy nalot

  wodę od kogoś z akwarium dojrzałego brałeś? Dino jest upierdliwe, jak się wystartuje bez importu życia. Działaj tak, jak Maciek napisał.
 8. Czy nikt nie używa w/w urządzeń?
 9. OsciBosci

  Brązowy nalot

  Na spływie do sumpa czy na spływie jak będę sciagał z piasku?
 10. mazmaciek

  Brązowy nalot

  Dino. zostaw na kilka dni a później zbierz wężykiem ile się da jak na spływie dasz watę to będzie ładnie to zbierała, zostaw na kilka dni aby porządnie obrosło. Ja tak ze 3 miesiące się bujałem
 11. OsciBosci

  Brązowy nalot

  Prosze o pomoc w identyfikacji wroga. Akwarium zalane półtora miesiąca temu, start na ATM, woda z RODI pokazuje 0, bakterie Microbe-lift Special Blend Water Care, w sumpie standard - Deltec 600i, kulki Maxspect, Life Bio Fil. Brązowy nalot głównie na piasku, ale tez na skałach, szybach i cyrkulatorach. Generalnie łatwo jest się go pozbyc wystarczy delikatnie oczyscic z szyb czy cyrkulatorów i schodzi niczym pył, ale pózniej ponownie pojawia się. Jak poruszam piaskiem delikatnie to też wszystko schodzi. Po kilku godzinach jest jak było wczesniej. Rano jest sam nalot, w ciagu dnia pojawiają sie małe pęcherzyki powietrza, bezpośrednio na nalocie, brak nitek. Akwarium zapewne w okresie dojrzewanie, zostawić czy walczyć?
 12. dale

  Producent akwarium

  Jak na oryginalne Opti to trochę za bardzo zielonym kolorem bije na zdjęciu. Ale to typowa praktyka firm, uzywają zwrotu "szkło typu optiwhite", czyli o obniżonej ilości związków żelaza (jak dobrze pamiętam). No ale przy tej wielkości przeszkadzać nie będzie. Właśnie dlatego ja zamawiałem w Szczecinie :).
 13. Last week
 14. Być może, kwestia gustu, ja osobiście nie zwracam na to uwagi i dlatego też nie planuję nic zmieniać w tej kwestii.
 15. Od początku refugium i bez odpieniacza. Na początku miałem jeszcze DSB ale nic nie działało i je usunąłem. Moim zdaniem zły piasek był w DSB. Wody staram się podmieniać 40l mniej więcej - 2 duże wiadra po soli fauna marin.
 16. Ładnie to wygląda! Mógłbyś strzelić fotkę całego akwa + sumpa? Wg stopki lecisz 7 rok bez odpieniacza ale czy od początku refugium czy z czasem dołożyłeś? Procentowo ile wody podmieniasz?
 17. Strasznie te podstawki wyglądają. Nie myślałeś, żeby kupić trochę gruzu np. Marco Rocks i poprzyklejać kawałeczki skałek i do nich korale?
 18. Kończąc temat , akwarium doszło i ma się znakomicie . Lepszego jeszcze nie miałem :-)
 19. Kolejna mała aktualizacja. Tak jak wspominałem doszła w końcu ostatnia partia nowych korali i w zasadzie na tą chwilę obsadę korali uważam za zakończoną. Na skałach za bardzo już miejsca nie ma, więc ewentualnie coś jeszcze na piasek lub coś pod skały co nie wymaga większego dostępu do światła. Teraz skupiam się na uzyskaniu lepszego wybarwienia korali - zielone zaczęły łapać powoli kolor gdy zaczął systematycznie dozować codziennie żelazo, jeszcze kwestia złapania czerwieni (potas jest ok, a i tak niektóre korale gubią kolor, głównie Acry).
 20. Jest niedziela, są testy: NO3 - 0. nie lałem ostatnio. PO4 - 0.21 stabilnie. KH - 6,5 spadek, dozowanie do góry na 250ml. Ca - 440, wzrost, dozowanie 270. W akwarium jako tako. Szału nie ma. Zadowolony nie jestem. Nie uzupełniłem jeszcze pustych miejsc.
 21. Witam, mam kolejne pytanie. W refugium na tafli wody, zbiera mi się film, taki kożuch. Woda wpływa do refugium górą, wypływa dołem i mimo to nie uchroniło to komory przed filmem na tafli wody. Myślę by dołożyć do refugium mały skimmer powierzchniowych. Wybrałem dwa modele, jeden firmy eheim, drugi aquael, niestety żaden z nich niema ceramicznego trzpienia tylko jakiś tam stalowy ale wg producenta każdy nadaje się do wody morskiej i tu moje pytanie, czy ktoś używa z powodzeniem w morszczyźnie w/w skimmery i czy nic nie oddają do wody? Pozdrawiam Marcin
 22. Czyli było dużo. Spoko , rozumiem.
 23. Nie wiem, ile musiałbym wypić, żeby obiecać bieganie po korcie. Po drugie mój ortopeda i fizjoterapeuta są tego samego zdania co ja. Co prawda, ten od ćwiczeń pewnie nie miałby nic przeciwko, bo to by zwiększyło częstotliwość wizyt ( a każda 190 zł za godzinę), ale mój portfel mówi stanowczo nie.
 24. O nie, w tym roku się pogramy , obiecał.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.