Skocz do zawartości
elektryk2e

Seriatopora caliendrum nie polipuje

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Po powrocie z pracy zastałem widok jak na zdjęciach, dwie seriatopory przestały polipować. Jeden „krzaczek” wyglada w miarę normalnie. Dotychczas rosła naprawdę rewelacyjnie. Z 3 cm patyczka w 3 miesiące wyrosło to co na zdjęciach. 

zbiornik jest dość stabilny, jedyna zmiana jaka wczoraj wprowadziłem to podałem 5ml component A z AF, zawierający stront.

kh 7.3

ca 460 

no3 0,1

PH 7,8

zasolenie 1.025

110L

proszę o sugestie. 

6F31376C-31C1-423D-B212-553A1A00E830.jpeg

ABB10E4A-8C0C-4DE6-8274-EB1D63843506.jpeg

B8437108-E499-4C00-9722-0C647936B673.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca wysokie wskazuje, że component A może być przedawkowany. Oprócz ca tam jest dużo micro. Nie powinieneś lać tylko jeden component bo coś mogłeś przedawkować. Teraz wypadałoby sprawdzić jaki jest mg, jaki jod i ile masz potasu. Może być zbyt malo tych pierwiastków, a potasu duzy nadmiar. 

To co przychodzi mi na myśl, to szybko icp wody zrobić bo czeski film co masz w wodzie, albo podmienić ok 20% na świeżą solankę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten stan się dalej utrzymuje? u mnie tak robią jak dostaną jedzenie wciągają plankton i na jakiś czas są takie łyse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, wyglada na to, ze mogłem trochę spanikować a rację mógł mieć @Ura, dziś rano koral wygląda normalnie. Od 2 miesięcy podaje fitoplankton.

Wracając do pozostałych wypowiedzi.

9 godzin temu, dla syna napisał:

Ca wysokie wskazuje, że component A może być przedawkowany. Oprócz ca tam jest dużo micro. Nie powinieneś lać tylko jeden component bo coś mogłeś przedawkować. Teraz wypadałoby sprawdzić jaki jest mg, jaki jod i ile masz potasu. Może być zbyt malo tych pierwiastków, a potasu duzy nadmiar. 

To co przychodzi mi na myśl, to szybko icp wody zrobić bo czeski film co masz w wodzie, albo podmienić ok 20% na świeżą solankę 

Component A wg producenta zawiera Stront i Bar, podałem tylko jedną dawkę więc trudno było mi uwierzyć, ze to mogło mieć wpływ. Jod podaje w formie płynu lugola.

Na test ICP, wydaje mi się za wczesnie. Zbiornik ma dopiero 4 miesiące. Planuje zrobić ICP z czystej ciekawosci, ale  dopiero za kilka miesięcy, oczywiście jeżeli nic się nie wydarzy złego :) 

poza tym: 

9 godzin temu, VDR napisał:

Za cene tego ICP kupisz 3 takie seriatopory ;)

Dziękuje za odpowiedzi, gdybyście mieli jeszcze jakieś spostrzeżenia to zapraszam do dyskusji. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu poczekaj, bez gwałtownych ruchów w baniaku - za kilka dni powinno być lepiej.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, mathom napisał:

sprawdź czy coś Ci ich nie żre, np. krab dzikus. U mnie taki jeden podjadał właśnie tą seriatoporę. Po eksmisji koral odżył.

Nie zauważyłem żadnego kraba nigdy. Wyglada to na jedniowy foch, dziś rano koral wyglądał już dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie seriatopory ( mam 3 spore krzaki ) czasami potrafią chować polipy przy zmianie światła z dziennego na zmierzch i z rana również przy zmianie światła . Przeważnie dosyć szybko wszystko wraca do normy ." Dla syna" dobrze napisał jak coś się dzieje źle zrób konkretną podmiankę powinno zadziałać . Montipora swego czasu zaczęła gubić tkankę i to dosyć szybko . W tydzień podmieniłem 30 % wody i wszystko wróciło do normy , czegoś jej brakowało , ale ja nie chemik ani mikrobiolog i uważam że najprostsze rozwiązania czasem są najlepsze . Chyba że coś korala stresuje no to już obserwacja konkretna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mathom jakie masz przyrosty? Zauważyłem ze seledynowa rośnie dużo szybciej niż zielona, zastanawiam się czy to kwestia korala czy innych czynników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.