Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Zabezpieczenie akwarium na czas trucia insektów w domu ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nie mały problem do rozgryzienia, podczas ostatniej wizyty ciotki z Francji do domu zostały przywleczone Pluskwy i czeka mnie trucie tych insektów w całym domu, Gość z firmy która się tym zajmuje już na wstępie powiedział że cały zabieg będzie trwał około 7 Dni i wszystkie żywe istoty muszą być przeniesione, Akwarium tym samym musi być szczelnie przykryte, bo inaczej grozi to zatruciem się wszystkich zwierząt w zbiorniku. Jakieś pomysły czym to zabezpieczyć, będę robił remont w pokoju ale w tym wypadku nie mam gdzie tego akwarium na ten czas przestawić bo wszystkie pomieszczenia będą trute

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Zamontowałbym filtr powietrza zasysanego z węglem i jeżeli istnieje możliwość (nawet kosztem ilości powietrza dostarczanego do akwa z odpieniacza) wystawił to za okno. Akwarium bym szczelnie okleił folią malarską i taśmą a do akwarium zamontowałbym dodatkowo napowietrzacz. Sam tak planuję zrobić u siebie na wakacjach jak będę malował farbą olejną futryny.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to folia strecz, ta do pakowania, wszystko owinac razem z szafka jesli taka jest i dac dwie rury kanalizacyjne 110 mm jedna od gory tam gdzie akwarium a druga od dolu tam gdzie sump i za okno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarno to widzę, przeważnie  owadobójcze trucizny są dobrze rozpuszczalne  w  wodzie i śmiertelnie trujące  szczególnie dla bezkręgowców.  Obawiam się, ze tak szczelnie akwarium moze się nie dać zapakować

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw okryć całość mokrymi kocami i dopiero oklejać i zabezpieczać folią.  Skoro preparaty rozpuszczają się w wodzie,  natrafią na wodę w kocach. Nie śmiejecie się,  taki pomysł. 


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pluskwy są wrażliwe na temperaturę 45c w tej giną na 100% ale w telewizji był program, gdzie facet ratował podupadające hotele i odpluskwiali chyba 39c tak mi się przypomniało, ale taka temperaturę też nie przejdzie obojętnie dla akwarium.


 60l,  Tunze 9004,  Jecod RW-4, Jager 100W,  30W Cree, LR 6kg, piach 8kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( przerąbane, sam jak rodzina chciała truć glon na elewacji to pogoniłem ich z tym pomysłem, z pluskwami to gorsza sprawa to nie elewacja a sprawa w środku akwarium.

Co jak co ale przerób temat pułapek i atraktantów wabiących - może wymyślili alternatywne sposoby na te nieprzyjemne stwory, ale z Francji ? Europa schodzi na psy, jak jeździłem po świecie to takie cuda widziałem tylko na Malcie - bardzo blisko do afryki - widziałem gościa zainfekowanego w autobusie :/ wcale mi się to nie podobało.

Trzeba by wywalić i spalić wszystkie dywany itp, meble tapicerowane wynieść do innego pomieszczenia i tam truć, a jak wywietrzeją przynieść - szmaty i ubrania - do spalenia IMHO albo wyniesienia do jakiegoś garażu i tam to kisić w chemii 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to pomieszczenie z akwarium mozna opróznić z innych przedmiotów?  w sensie usunać  meble dywany zasłony obrazy tapety obudowe gniazd elektyrycznych i ściany i podłogę potraktować  czymś gorącym. Pomieszczenie uszczelnić, akwarium uszczelnic i truc tylko pozostałe pomieszczenia?  

 Też istotne czym sie truje.

Tak, miałam pluskwy- przyniosłam z biblioteki.    wlażły na sofę, trzeba było ja dokładnie rozebrać, wyczyścić terpentyną i było ok. 

Chociaż jak moja babcia usłyszała to  miała problem gdzie my te meble spalimy, jsk terpentyna nie podziała?? 

 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 dni? Kiedys wynajelam mieszkanie, w ktorym jak sie okazalo mieszkały pluskwy. Po kazdej nocy bylam pogryziona bo siedzialy tez w tapczanie. Kupiłam preparat w sprayu, cała kawalerka została spryskana, wszystkie meble tapicerowane po spryskaniu byly zakryte folią malarską, aby preparat się nie ulotnil. Trzeba bylo na dwie godziny wyjsc z domu i potem porządnie przewietrzyc. Nastepnego dnia znalazlam trupy i juz nic mnie nie gryzlo. 

Jednak z akwarium w domu ciężka sprawa. Na tydzien je zalepic folią to az niemozliwe, trzeba dostarczac tlenu i karmić. Jakiej wielkosci to akwarium ?

Edit: doczytałam w profilu, 200l, to raczej przeniesc calosc do kogos czasowo to problem. Popytaj w innej firmie, czy nie da sie tego w jeden czy dwa dni załatwić. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał - a na przechowanie nie dasz rady wstawić do kogoś tego akwarium? Nie jest ono aż tak wielkie... albo chociaż "żywą zawartość".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://tipy.interia.pl/artykul_4345,jak-zwalczyc-pluskwy-domowe,3.html#bcGo

Moze najpierw spróbujesz tych sposobow? Wiele lat upłynęło od mojej walki z pluskwami, ale nadal sa dostepne preparaty po ktorych te dwie czy trzy godziny trzeba wyjść. Kilka godzin akwarium daloby radę szczelnie przykryte folią, wczesniej bardzo mocno napowietrzone. Jesli zamierzasz robic remont, to moze ten jeden pokoj z akwarium ogoloć do zera, lacznie z podłogą, potraktuj wszelkie zakamarki gorącą parą, potem szczelnie zabezpiecz wejscie do pokoju i reszte mieszkania juz truj pestycydami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Rumcajs8 napisał:

Pluskwy są wrażliwe na temperaturę 45c w tej giną na 100%

jak większość innych żywych organizmów .. bo białko się ścina już przy 41 -42stC :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, silvia napisał:

jak większość innych żywych organizmów .. bo białko się ścina już przy 41 -42stC :P

Dlatego potraktowanie pokoju parą wodną mialoby sens. Ja bym zrobila jak radzi TMK. Zaczac od pokoju z akwarium.wyniesc absolutnie wszystko, lacznie z panelami, jesli to to mozliwe,bo pod panele czy tapety tez mogly wleźć. Wszystko potraktowac jeszcze parą wodną, aby zabic kazde jajo. następnie zabezpieczyc akwarium uzupelniajac dolewke, może karmnik automatyczny, wejście do pokoju zakleic szczelnie i zająć się resztą mieszkania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tak zabezpieczyć akwarium żeby przetrwało trucie pluskiew i potem sprzątanie mieszkania...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwę dla RYB na kilka dni to znajdę w RM w ŁDK, ale korali już się tam nie wrzuci, bo uszkodzone są T5 ale nie wiem czy stateczniki padły czy jednak coś innego, bynajmniej działa tylko dioda LED, ale jest to akwarium typowo na kwarantanne więc nie przywiązujemy do tego uwagi,  Ewentualnie samo akwarium bez sumpa jeszcze mogę wynieść do gospodarczego i tam je tymczasowo na czas zabiegu odpalić, Same Cyrkulatory, i światło + jakiś brzęczyk koralom powinien wystarczyć, na razie zwalczamy to robactwo, Denaturatem i innymi domowymi sposobami, ekipa wejdzie jak babka wyjedzie do sanatorium na trzy tygodnie, to na spokojnie też remont zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remont zwierzaki bez większego problemu, przetrwały, dzisiaj kolesie od trucia przychodzą dlatego rozwiązałem to w taki sposób góra przykryta szczelnie, a dół czysty i wymyty i zaleje go dopiero po zabiegu, Jak na złość padła też pompa obiegowa więc mam czas na wyskok do sklepu jak oni będą działać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.