Skocz do zawartości
Grzegorz95

Początki z akwarystyka morską

Rekomendowane odpowiedzi

W trakcie dojrzewania aiptasie zwalczałem wrzątkiem z wody RODI wyszczekiwanym prosto w róże, do momentu oderwania się jej od skały. Po dojrzewaniu krewetki. Obecnie mam z nimi spokój. Testowałem przed krewetkami środek JoesJuice działał, ale dawał czas na rozsianie zarodników, zanim róża padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też tak spróbuję zobaczymy jakie będą efekty. Jeszcze mam jedno pytanie bo przymierzam się do kupna jakiegoś odpieniacza ewentualnie kupienia pompy a resztę odpieniacza sam zbuduje. Bo mnie denerwuje te buczenie Brzeczka... Może macie jakieś sprawdzone odpieniacz na ten litraz? Oby nie za miliony hehe bo ceny tych niektórych odpieniaczy.powalaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki masz wymiar komory na odpieniacz i poziom wody w niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydor slim skin 250 wydawał by się dobry jak na mój gust tylko on jest wysoki i raczej mi nie podejdzie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jeszcze Tunze 9004 jest sporo niższy od Hydor i głębokość zanurzenia 22,5-24,5. Akurat do Twojego sumpa i litrażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli zdecydował bym się aby zbudować odpieniacz? Powiedzcie waszym zdaniem warte zachodu?. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z was posiadał albo obecnie posiada odpieniacz Weipro sa2011?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może ktoś z was posiadał albo obecnie posiada odpieniacz Weipro sa2011?


Ja posiadałem, było to chyba 2003 albo 2004r - co chcesz wiedzieć ?

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, kiflu napisał:

 


Ja posiadałem, było to chyba 2003 albo 2004r - co chcesz wiedzieć ?

 

Najważniejsze to pytanie z jaką pompa najlepiej pracuje ile l/h? I czy do mojego zbiornika będzie dobry. 140l w obiegu. Niby nie jest taki drogi i myślę że to będzie rozwiązanie dla mnie przede wszystkim ze mogę go powiesić na ściance od sumpa. Zależy mi na miejscu bo mam go mały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka pompa to niestety nie pamietam, chyba miałem zapiętego atmana 1200l ale nie jestem piwiem. U mnie pracował w 200l i z powodzeniem sobie radził. Jego atutem jest zwężka venturiego w dzisiejszych czasach niedoceniana. Wg mnie będzie dobrze pracował.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, kiflu napisał:

Jaka pompa to niestety nie pamietam, chyba miałem zapiętego atmana 1200l ale nie jestem piwiem. U mnie pracował w 200l i z powodzeniem sobie radził. Jego atutem jest zwężka venturiego w dzisiejszych czasach niedoceniana. Wg mnie będzie dobrze pracował.

Dzisiaj kupiłem ten odpieniacz już jest podpięty wszedł mi tak akurat na razie pracuje z pompa 800l/h bo taka akurat miałem ale już widzę że jest za słaba bo w ogóle nie pieni (a może dlatego że akwarium jeszcze jest młode... nie wiem) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy w kolumnie są drobne pęcherze powietrza ? jeśli nie ma, to znaczy, że pompa za słaba i zwężka nie zasysa powietrza, jeśli są to znaczy, że jeszcze nie ma czego odpieniać. Aaa nie stosuj gąbki co jest w orginale.

Tak to mniej więcej powinno wyglądać.

 

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, kiflu napisał:

Pytanie, czy w kolumnie są drobne pęcherze powietrza ? jeśli nie ma, to znaczy, że pompa za słaba i zwężka nie zasysa powietrza, jeśli są to znaczy, że jeszcze nie ma czego odpieniać. Aaa nie stosuj gąbki co jest w orginale.

Tak to mniej więcej powinno wyglądać.

 

Tak zasysa powietrze bąbelki się tworzą tej gąbki nie stosuje szkoda by zajmowała miejsce w sumpie. Hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium już pracuje 3 tygodnie jutro będę robił testy. Jeżeli parametry wody będą dobre można się pokusić na wypuszczenie jakiejś obsady dennej? Mam na myśli ślimaki.  krewetki. Kraby.wezowidla. Czy lepiej jeszcze poczekać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Grzegorz95 napisał:

Akwarium już pracuje 3 tygodnie jutro będę robił testy. Jeżeli parametry wody będą dobre można się pokusić na wypuszczenie jakiejś obsady dennej? Mam na myśli ślimaki.  krewetki. Kraby.wezowidla. Czy lepiej jeszcze poczekać? 

Jeżeli nie ma NH4 i NO2 to śmialo mozna wpuszczać.

Z krewetkami może bym się wstrzymał bo są dość delikatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu jak robiłem testy to Juz nie było. I koralowiec którego na próbę kupiłem też żyje hehe. Okej dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję że w dalszej części dojrzewania parametry mi gwałtownie nie podskocza i zwierzęta nie padną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni obserwuje u siebie w zbiorniku takie o to stworzonko jak na zdjęciu jest bardzo małe 3/4mm co jakiś czas się przemieszcza jak wyjdzie na prostą skalę to ma 4 odnogi jest podobne do rozgwiazdy czy to może być młoda rozgwiazda? Jeżeli wyjdzie gdzieś na wierzch to zrobię lepsze zdjęcia. Może są tu szpece i potrafią pomoc w rozpoznaniu

Screenshot_20180309-171344-540x960.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asterina .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie pomożecie mi dobrać obsadę denna? Mam w zbiorniku aiptasie i te asterin więc obsada musi być tak dobrana aby się zywily tym co mam na skale abym nie miał plagi. Myślę o 3/4 ślimakach. Do tego krewetki na aiptasie ze 2 myślałem. Jedna krewetka na asteriny. I rozgwiazda aby mieszała piaskiem. Kraby warto kupować? Czy  sobie odpuścić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, Grzegorz95 napisał:

 Jedna krewetka na asteriny. I rozgwiazda aby mieszała piaskiem.

jedno wyklucza drugie - krewetka załatwi wszelkie rozgwiazdy a potem zdechnie z głodu

asteriny można odławiać ręcznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie krewetki na Twoje akwarium powinny wystarczyć. Kraby możesz kupić. Ja mam aktualnie kraba percnona i jest dość spokojny, widoczny i stale coś skubie, nawet podskubuje valonie. Poprzednio miałem kraba mitraxa i ten zrzucał mi szczepki nawet z dość dużymi podstawkami. Zagnieździł się w pavoni aż brakowało w niej sporo tkanki w tym miejscu, w którym przesiadywał. Kupiłem go, żeby zjadał valonie ale nie był zainteresowany tym glonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czyli krewetka na asteriny odpada te 2 krewetki na aiptasie które są najbardziej skuteczne? Wyczytałem że wundermani? Krab by się przydał żeby zjadł martwe stworzonka takie jak wieloszczety i inne bo rozumiem że się tym żywi tak? Więc wyczyści mi akwarium z trupów itp. Powiedzcie mi jeszcze jakie ślimaki na glony żeby coś tam sobie skubaly szyby ogarnę ale skalę fajnie by było jak by czyścily.i planuje w przyszłości w akwarium trzymać 4 rybki czy to aby nie za dużo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio miałem lysmata kuekenthali, a teraz mam lysmata boggessi. Pierwsza była bo już jej nie mam i druga jest są skuteczne, przynajmniej u mnie. Pod nazwą lysmata wurdemanni jest najczęściej sprzedawana lysmata boggessi, ja tak właśnie kupiłem i zidentyfikowałem. Martwe stworzonka właśnie najczęściej zjadają wieloszczety, a kraby najczęściej zjadają glony ale padliną też nie pogardzą i mogą urządzić polowanie na ślimaki np. kraby pustelniki. Ślimaki są różne dostępne w sprzedaży np. turbo brunneus, trochus histrio, tectus fenestratus. Cztery ryby jak najbardziej mogą być, tylko weź pod uwagę wielkość akwarium i lepiej, żeby były to ryby, które nie rosną duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no to sprawa ogarnięta :D z ryb to na dzień dzisiejszy mam zamiar kupić 2 błazenki. Do tego 1szt Nemateleotris magnifica  oraz 1 szt Pterapogon Kauderni. 

48 minut temu, maciej01 napisał:

Poprzednio miałem lysmata kuekenthali, a teraz mam lysmata boggessi. Pierwsza była bo już jej nie mam i druga jest są skuteczne, przynajmniej u mnie. Pod nazwą lysmata wurdemanni jest najczęściej sprzedawana lysmata boggessi, ja tak właśnie kupiłem i zidentyfikowałem. Martwe stworzonka właśnie najczęściej zjadają wieloszczety, a kraby najczęściej zjadają glony ale padliną też nie pogardzą i mogą urządzić polowanie na ślimaki np. kraby pustelniki. Ślimaki są różne dostępne w sprzedaży np. turbo brunneus, trochus histrio, tectus fenestratus. Cztery ryby jak najbardziej mogą być, tylko weź pod uwagę wielkość akwarium i lepiej, żeby były to ryby, które nie rosną duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.