Skocz do zawartości
Grzegorz95

Początki z akwarystyka morską

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, SU1 napisał:

Nie przesadzajmy z tymi "wkładami"  do wymiany  . Jak coś to żywica , poza tym nie wszyscy mają parcie na zera .Ja ruszam żywicę jak do dychy podchodzi . 

Mam, robię podobnie. I nie mam problemu z cyjano i innymi plagami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Grzegorz95 napisał:

A powie mi ktoś jak to jest z tym kh buffer? Podnosi obniża czy reguluje kh? Jak to z tym jest? 

KH Buffer podnosi poziom KH .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
45 minut temu, Grzegorz95 napisał:

A powie mi ktoś jak to jest z tym kh buffer?

czyli sodą oczyszczoną :D

(czyli  Wodorowęglan Sodu - czysty do analizy na allegro kosztuje niecałe 10zł za kilo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, silvia napisał:

czyli sodą oczyszczoną :D

(czyli  Wodorowęglan Sodu - czysty do analizy na allegro kosztuje niecałe 10zł za kilo)

Aha no to przeplacilem dałem 20 zł za dużo hehe testy na dziś są następujące. 

Zasolenie:1,024

Temp:24

Ph:8,2

No2: 0

No3: 0

Po4: 0,03

Nh3: 0,15

Kh: 9,3

Mg: 1500+

Ca: 500

To w takim razie czym mam obniżyć te kh? Bo rozumiem że od kh zależą pozostałe parametry

Edytowane przez Grzegorz95 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie dzisiaj wkurw.. Mój garbik... Zjadł mi całe briareum... 

A taki był piękny ten koral... Ta ryby zjada koralowce? Jeśli tak to do kibla leci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grzegorz95 napisał:

Ale mnie dzisiaj wkurw.. Mój garbik... Zjadł mi całe briareum... 

A taki był piękny ten koral... Ta ryby zjada koralowce? Jeśli tak to do kibla leci...

Ja mam 5 garbikow każdy inny i nigdy nie zjadł koralowca,a dwa co z ciebie za akwarysta jak chcesz rybe do kibla wyrzucić!może wystaw na targowisku oddam za symboliczną 1zl lub gratis!


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

makabra od jednego takiego "akwarysty" uratowałem już dwie ryby - przykre w sumie

co do briareum one nie jedzą korali, to drapieżniki, pewnie briareum zdechło a zjadł je w nocy jakiś krab czy coś innego. Mg maż za wysokie i stawiam na braki w Jodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ura napisał:

makabra od jednego takiego "akwarysty" uratowałem już dwie ryby - przykre w sumie

co do briareum one nie jedzą korali, to drapieżniki, pewnie briareum zdechło a zjadł je w nocy jakiś krab czy coś innego. Mg maż za wysokie i stawiam na braki w Jodzie.

Widziałem jak go wieczorem podszkubywal... A rano wstaje i zostało tylko kilka polipow. Nie zdechł miał się bardzo dobrze do czasu aż któryś mieszkaniec go nie zdewastowal. Krabika mam jednego tylko że on jest bardziej zainteresowany szubaniem skaly. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre masz zasolenie? Coś wysoko masz Mg i Ca. KH samo spadnie jak się akwa rozbuja.


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie mam dobre sypie soli tyle ile się powinno salimetr pokazuje 1.024

Ca mam wysokie podejrzewam przez to że dodałem 1.5 tygodnia temu suchej skały aby uzupełnić luki. Mg tydzień temu zmieniło kolor na końcu skali dzisiaj koloru nie zmieniło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój garbik nie jest zainteresowany konsumpcją korali, ale za to potrafi od czasu do czasu zrzucić, przestawić jakąś szczepkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z was polecić sklepy z akwarystyka morska w obrębie Katowic albo Raciborza czy Rybnika? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E-zoa Katowice - malutki sklepik. Aquario Szopienice. E-rybka Zabrze

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
E-zoa Katowice - malutki sklepik. Aquario Szopienice. E-rybka Zabrze

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Jeszcze AkwaSwiat Ruda Śląska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :D a powiedzcie mi jeszcze bo mam chińska pompę obiegowa... I wczoraj coś się w niej zje.. lo zaczęła strasznie Brzeczec tak że telewizora nie mogę oglądać... Wcześniej chodziła super cicho. W związku z tym pytanie czy pompy jebao fa-2000/3000/4000 są dobre? Fajna cena na allegro 150 zł tylko ile mi to pochodzi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie [emoji3] a powiedzcie mi jeszcze bo mam chińska pompę obiegowa... I wczoraj coś się w niej zje.. lo zaczęła strasznie Brzeczec tak że telewizora nie mogę oglądać... Wcześniej chodziła super cicho. W związku z tym pytanie czy pompy jebao fa-2000/3000/4000 są dobre? Fajna cena na allegro 150 zł tylko ile mi to pochodzi? 
Te Jebao z serii FA mają chyba metalową ośkę ale pewny nie jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jebao fa-2000, kupiłam w sklepie używana i o ile pamietam poprosiłam o sprawdzenie jaką ma oś. Sama też ją rozbierałam do czyszczenia i jest ceramiczna. Ogólnie jak za tę cenę to fajna pompka, ma prostą mechaniczną regulację mocy, dałam radę w miare bez problemu rozebrać i wyczyścić. Spokojnie podniosła mi wodę na ponad 1.5 metra w 756, a teraz zasila lampę uv.

 

Jeśli Ci pompa brzęczy to rozbierz i sprawdź, czy się slimak w wirnik nie dostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę udało się naprawić wyszło na to że wirnik się poluzował na ośce.  Ale mam pewien problem.  Akwarium działa już pół roku parametry są w normie ale wybiło mi no3 na 25. I widzę że kilku koralom chyba to przeszkadza bo już się tak nie otwieraja jak kiedyś.  Utrzymuje mi sie taki poziom już przez 3 tygodnie. Po podmiany wody dalej tak samo zastanawiam się co może być winne za ten poziom no3 może ta gąbka w sumpie?  Albo piasek?  Jak radzicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
46 minut temu, Grzegorz95 napisał:

 może ta gąbka w sumpie? 

a co ile ją czyścisz i ile syfu w niej siedzi ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tej gąbki nie czysciłem syfu troszkę ale to są takie jak by glony szare. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, Grzegorz95 napisał:

Jeszcze tej gąbki nie czysciłem

tzn. od .. lutego ? no to masz odpowiedź - gąbki kolego przepłukuje się w wodzie z podmianki - co najmniej kilka razy w miesiącu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę tego tam się nazbierało. Na pierwszy rzut oka nie widać ale w środku to siedzi.  Ale mam pytanie jeszcze odnośnie ceramiki i wkładów w sumpie też to płukać?  Czy tylko gąbki? 

Edytowane przez Grzegorz95 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś podmieniłem 20l wody oraz wyczyscilem cały sump syfu co nie miara... Zobaczymy czy poziom no3 się obniży.  Mam taką nadzieję.  Jak na razie walczę z ochlodzeniem akwarium bo mam 28/29 stopni :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu wyczyscilem całego sumpa myślałem że no3 spadnie w dół. Mimo wszystko dalej utrzymuje się na poziomie 25... Niektóre korale słabo się pompka briareum prawie w ogóle się nie otwiera. Macie jakiś pomysł skąd może się brać to no3? Może w piasku siedzi? Mieszam piaskiem osobiście raz/dwa razy w tygodniu teraz postaram się robić to dziennie. Zobaczymy czy coś pomoże. Mimo wszystko liczę na pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.