Skocz do zawartości
Grzegorz95

Początki z akwarystyka morską

Rekomendowane odpowiedzi

Może być. Może zamiast pterapogon lepiej wybrać jakiegoś mniejszego ślizga np. escenius stigmatura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, maciej01 napisał:

Może być. Może zamiast pterapogon lepiej wybrać jakiegoś mniejszego ślizga np. escenius stigmatura?

Kurde fajna ta Rybka takiej jeszcze nie widziałem ani w sklepie ani w internecie nie trafiłem na nią. Może masz jeszcze jakieś ciekawe propozycje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escenius stigmatura często jest w sprzedaży w znanych sklepach. Pod takiej wielkości akwarium jest sporo ryb i zarazem trudno coś dopasować. Np. garbiki chrysiptera springeri, chrysiptera hamicyanea, gobiodon histrio, cryptocentrus cinctus. Ryb jest na prawdę sporo tylko trzeba odpowiednio dobrać i muszą być dostępne w sklepie. Przejrzyj i może coś wybierzesz https://pl.reeflex.net , https://reefapp.net/en/ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba hexatenia. Może wpadnie do gustu. Ecseniusa polecam też bicolora pocieszny gagatek. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2018 o 10:59, kamil240593 napisał:

Mnie się podoba hexatenia. Może wpadnie do gustu. Ecseniusa polecam też bicolora pocieszny gagatek. Pzdr

Kurde wszystkie są super. A czy te ryby mi nie będą skakać? Bo tafle wody mam 1.5cm niżej niż szkło akwarium. A korony nie mam. Chciałem jeszcze was zapytać o podmiane wody bo ja tygodniowo dolewam około 5l świeżej wody,  szybko paruję. Czy mimo to muszę robić podmiany? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Grzegorz95 napisał:

Kurde wszystkie są super. A czy te ryby mi nie będą skakać? Bo tafle wody mam 1.5cm niżej niż szkło akwarium. A korony nie mam. Chciałem jeszcze was zapytać o podmiane wody bo ja tygodniowo dolewam około 5l świeżej wody,  szybko paruję. Czy mimo to muszę robić podmiany? 

Podmianami uzupełniasz to co życie wyciąga z wody. A wody dolewasz po to aby utrzymać stałe zasolenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ślady dzisiaj zaobserwowałem na 100 % sprawca to ta ciemna kulka po lewej zakopana w piasku może wiecie co to? A testy na dzisiaj są takie:

Temp:27

Zasolenie:1,023

Ph:8.2

Ca:425

No2:0

Po4:0

No3:0

Nh3/nh4:0

Kh:9

Alk:3,20

Mg:1300

Z moja wiedzą powiedział bym że po za lekko podwyższonym kh i temp. Parametry są dobre. 

IMG_20180311_125520-1587x1190-793x595-317x238-237x178.jpg

IMG_20180311_125520-1587x1190-793x595-317x238-126x95.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabe foto. Podmiany to "konieczność". U mnie paruje tygodniowo ok 10 l.  A podmiany robię 25l. Korale wysysają z "soli" pierwiastki im potrzebne do życia. To tak jakbyś miał w domu zamknięty obieg powietrza, po pewnym czasie zasób tlenu znacząco spadnie,  więc podmieniasz cześć powietrza którą zastępuje powietrze natlenione, tudzież podmianka napierwiastkowana przez sól. Ale w przypadku dojrzewajacych akwa zdania są podzielone. Ja nie podmienialem bodajże przez miesiąc z hakiem. Ale nie miałem żadnego życia, więc pierwiastkow nic nie "wysysało".

A co do tych skaczących rybek. Radzę skomponować koronę. Sam właśnie dziubię. Z mojego skromnego doświadczenia wiem że czy to błazen czy karp może wyskoczyć z akwa. U mnie wyskoczyły już 3 życia w tym dwa błazenki a mam 2.5 cm do tafli. Mógłbym powiedzieć że nawet 4,  ale uratowałem mandaryna bo akurat grałem do późna w salonie (niejednokrotnie próbował to powtórzyć) .Nie ma zasady, ale lepiej zadbać o to by nie mogły wyskoczyć. 

pzdr 

Edytowane przez kamil240593 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kamil240593 napisał:

Trochę słabe foto. Podmiany to "konieczność". U mnie paruje tygodniowo ok 10 l.  A podmiany robię 25l. Korale wysysają z "soli" pierwiastki im potrzebne do życia. To tak jakbyś miał w domu zamknięty obieg powietrza, po pewnym czasie zasób tlenu znacząco spadnie,  więc podmieniasz cześć powietrza którą zastępuje powietrze natlenione, tudzież podmianka napierwiastkowana przez sól. Ale w przypadku dojrzewajacych akwa zdania są podzielone. Ja nie podmienialem bodajże przez miesiąc z hakiem. Ale nie miałem żadnego życia, więc pierwiastkow nic nie "wysysało".

A co do tych skaczących rybek. Radzę skomponować koronę. Sam właśnie dziubię. Z mojego skromnego doświadczenia wiem że czy to błazen czy karp może wyskoczyć z akwa. U mnie wyskoczyły już 3 życia w tym dwa błazenki a mam 2.5 cm do tafli. Mógłbym powiedzieć że nawet 4,  ale uratowałem mandaryna bo akurat grałem do późna w salonie (niejednokrotnie próbował to powtórzyć) .Nie ma zasady, ale lepiej zadbać o to by nie mogły wyskoczyć. 

pzdr 

Już go zidentyfikowałem to małza hehe. No z podmiana już rozumie. Kurde z tą korona to lipa sprawa mi to się podoba takie akwarium bez niczego na górze. Zobaczymy jak to będzie dzięki za informację :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja,też miałem tak. Ze wolałem bez korony. Ale ostatnio wyskoczył błazen. Mandaryn się targa na życie. A teraz dorzuciłem ciekawa obsadę i nierzadko śpię w stresie ze któreś może jumpnac.  Dlatego wolę koronę. Dwa że przy zdjęciach lepiej skupia się światło. Hehe. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie trzeba będzie coś pomyśleć w tym kierunku. Ale jeszcze nie czas na ryby dzisiaj jadę po ślimaki mam zamiar kupić 2 tectusy oraz 2 turbo. Mysle że to będzie dobry wybór. A w akwarium pojawiło się sporo zielonych glonów to chyba dobrze? Niebezpieczne parametry na szczęście cały czas na 0.

Edytowane przez Grzegorz95 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony to normalka. Zobacz jak u mnie było zaglonione jeszcze nie tak dawno temu. Istna jungla hah. Mogłem tego uniknąć ale człowiek uczy się na błędach. A co do parametrów to nie wiem czy tak dobrze dopiero jak skaczą do góry to zaczyna się cykl.Ale to przed Tobą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w 2gim tygodniu po4 i no2 skoczylo do góry ale delikatnie. Teraz jest ciągle na 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj ślimaki w tym sklepie akwarystycznym. W którym ma taki brud. Zrobiłem testy wody w której były ślimaki w sklepie. O to wyniki... Czy w takiej wodzie mogą ryby przeżyć?... 

Ph- 8

Ca-braklo skali... Płyn nie zmienił koloru powyżej 500

No2- 0,2

Nh3- 0,10

Kh- 10 

Mg- 1210

Po4- 2,8

No3- 100. 

Edytowane przez Grzegorz95 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak długo ślimaki były w tej wodzie, bo jak parę godzin i było ich kilka to się pewnie zdążyły wykupciać.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptem 15 minut były w woreczku z tą woda po za kilkoma grudkami piasku nie zauważyłem nic innego ja w sumie się nie dziwię wyników tej wody on tam ma warunki nie do pomyślenia ryby bym tam nie kupił... Ale ślimaki zaryzykowalem. A w akwariumach ma centymetrowa warstwę glonów na wszystkim

Edytowane przez Grzegorz95 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mogę powoli wprowadzać jakieś filtratory? Typu grzybki i inne? Czy jeszcze za wcześnie? Akwarium za kilka dni będzie miało miesiąc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dzisiaj testy wody i bardzo mi się podwyższyło No3 czy to może być spowodowane ślimakami i tragiczna woda w której były? Czy po prostu winny jest za to proces dojrzewania? Wapn mam podniesiony bo uzupełniłem moja rafe sztuczna skala wapienna.

Zasolenie 1.025

Temp 23'

No2 0

Ph 8,1

Nh3/nh4 0

Ca 465

Kh 9,3

Mg 1410

Po4 0

No3 50

Al 3.30

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Grzegorz95 napisał:

 czy to może być spowodowane ślimakami i tragiczna woda w której były?

Czy po prostu winny jest za to proces dojrzewania?

chyba nie wlałeś tej wody "ze ślimaków" do zbiornika ?

możliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, silvia napisał:

chyba nie wlałeś tej wody "ze ślimaków" do zbiornika ?

możliwe

Połowę wody z woreczka odlałem do szklanki w celu zrobienia testów resztę wlalem razem ze ślimakami po Aklimatyzacji. Testy robiłem już po właniu wody i ślimaków do akwarium. Nie myślałem że wyjdą takie tragiczne... 

Edytowane przez Grzegorz95 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

szklanka czy dwie nie powinny zrobić "bałaganu" w zbiorniku

więc to raczej dojrzewanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem który to sklep.. Na przyszłość nie wlewaj do akwarium wody bo możesz przywlec różne cuda


c0433d038159c5239a32489ea0533909u1671a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, moirane napisał:

Chyba wiem który to sklep.. Na przyszłość nie wlewaj do akwarium wody bo możesz przywlec różne cuda

I tak raczej będę zmuszony bo ryb inaczej nie da się a klimatyzowac.chyba że jest jakiś sposób o którym nie wiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz krok po kroku jak aklimatyzujesz bo JEDYNY dla mnie powód żeby przelać wodę z aklimatyzacji do zbiornika to zwierzęta których nie można wystawiać na działanie powietrza... Każde inne możesz odłowić i przełożyć bez wody do akwarium


c0433d038159c5239a32489ea0533909u1671a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.