Skocz do zawartości
alexw200

Lampa led - projekt

Rekomendowane odpowiedzi

LOL

3 minuty temu, alexw200 napisał:

narazie wyszło niecałe 2tyś na diody hahahah

Stary szanuj swoją kasiorkę.

300 diod zamówisz za parędziesiąt dolarów.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bartegru napisał:

Policz sobie wszystko dokładnie bo potrzebujemy zasilić 270szt. po 3W (no nie całe 3W) czyli potrzebujesz uzyskać 810W a czy ty to uzyskasz z 24V czy 48V wychodzi to samo różnica jest w tym, że przy 24V potrzebujesz aż 33.75A a przy 48V tylko 16.87A.
Normalnie nowe teorie tworzysz że niby mniej ekonomiczne - z kontaktu w ścianie w każdym przypadku pójdzie tyle samo prądu! A przy mocniejszych zasilaczach być może że nawet minimalniej mniej bo będzie na nich mniej straty i będą miały większą sprawność.

Wczesniej nie widzialem bo wyedytowano po mojej odpowiedzi. Nie bardzo wiem co ty liczysz.

Masz diode 3W, która można zasilić dajmy na to 800mA

Ty chcesz ją zasilać 400mA - czyli świeci ona tak jak dioda 1,5W  - mówiąc w skrócie. 

Teraz matematyka:

0,8A x 3,6V = 2,88 W
0,4A x 3,6V = 1,44 W

Faktycznie - ekonomia pełną gębą.

No chyba, że na diody 3,6V chcesz dawać wyższe napięcie. No można, producenci diód się uciesza :P

P.s Co do zasilacza - masz racje - ten HLB mógłby być odpowiedni. 

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, alexw200 napisał:

Pośmialiśmy się i jest fajnie ale ..... :P wracając do rzeczywistości tej szarej nie wirtualnej :P Zamówienie na ledy prawie skompletowane ale największy problem mam ze znalezieniem blue 460, u nas nie na ali :P:P:P narazie wyszło niecałe 2tyś na diody hahahah

Jak już jesteś w trakcie kupowania to powiem Ci tylko tyle, że nie wierz sprzedawcą w ich super opisy bo 90% tych power ledów dostępnych na allegro to te same ledy dostępne na alli różnica jest tylko w cenie 0.80zł vs 2.50zł :D Power ledy to trochę loteria chcesz mieć dobre i takie które trzymają parametry to tylko Cree, Semiled, osram tylko te firmy zapewnią powtarzalność produktu niestety cena x2 ale też osiągi trochę lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bartegru napisał:

Jak już jesteś w trakcie kupowania to powiem Ci tylko tyle, że nie wierz sprzedawcą w ich super opisy bo 90% tych power ledów dostępnych na allegro to te same ledy dostępne na alli różnica jest tylko w cenie 0.80zł vs 2.50zł :D Power ledy to trochę loteria chcesz mieć dobre i takie które trzymają parametry to tylko Cree, Semiled, osram tylko te firmy zapewnią powtarzalność produktu niestety cena x2 ale też osiągi trochę lepsze.

A myślisz, że skąd mi taka cena wyszła :P osram się ceni :P 


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od tego sprzedawcy brałem.

https://www.aliexpress.com/store/625859?spm=a2g17.10010108.0.0.55b3469eQYPliQ

Jak wydasz 2 patyki na same diody, potem zasilacze, kable itd, to masz wyjdzie pod 4 patyki. Za to kupisz już 1 orphek v4 albo radiona 30w.

Daj link do tych diod, co chcesz kupić, i do driverów.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VDR trochę się nie zrozumieliśmy bo rozmawialiśmy o zasilaczach i o zasilaniu led. 
Co do zasilaczy to niema różnicy czy będziemy zasilać 24v czy 48v z gnizdka pobiorą tyle samo prądu.
Co do zasilania ledów 3W mniejszym prądem 400mA to już za mało i nie napisałem nigdzie żeby zasilać 350mA czy 400mA pisałem o 500mA bo w testach wychodzi że 3W dioda led osiąga już całkiem dużo lux w przeliczeniu na ilość pobieranego prądu natomiast wszystko co jest powyżej czyli czyli 600mA 700mA 800mA już jest mniej opłacalne poprostu dioda bierze więcej z gniazdka a nie daje proporcjonalnie więcej światła. Wykres diody nie jest prostoliniowy to nie jest tak że damy 50% więcej prądu i dostaniemy też 50% więcej światła. Nie opłacalne jest zasilać diody 3W 800mA bo zmarnujemy ok 2.8W a otrzymamy tylko o kilka % więcej światła niż przy 700mA najbardziej optymalnie jest w zakresie 500-700mA.
Zupełnie inna sytuacja jest z diodami Cree bo przy 3W diodzie opłaca się ją zasilać 900mA a nawet 1000mA bo w porównaniu do power ledów damy jej tylko o 200-300mA więcej a otrzymamy aż 100% więcej luxów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, katani napisał:

Ja od tego sprzedawcy brałem.

https://www.aliexpress.com/store/625859?spm=a2g17.10010108.0.0.55b3469eQYPliQ

Jak wydasz 2 patyki na same diody, potem zasilacze, kable itd, to masz wyjdzie pod 4 patyki. Za to kupisz już 1 orphek v4 albo radiona 30w.

Daj link do tych diod, co chcesz kupić, i do driverów.

Dolecę do domku to ci podeślę. A na kupowanie na alie to ja jestem za głupi i za mało cierpliwy :P  


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, alexw200 napisał:

A myślisz, że skąd mi taka cena wyszła :P osram się ceni :P 

Ci powiem tak , kupiłem teraz 60 LED osram i chyba komuś oddam bo gorzej świecą niż hinole z chin . 

Kupowanie na ali jest prostsze niż na allegro .Masz przelewy 24 i płacisz normalnie jak u nas .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, alexw200 napisał:

A myślisz, że skąd mi taka cena wyszła :P osram się ceni :P 

O kurde..... to powiem Ci że jeśli wpakujesz tam ponad 270szt. ledów Osram i dobrze je zasilisz prawidłowym prądem to będzie mega palnik :D powżnie będziesz je skręcać na 50% te diody mają moc :D tylko nie odpalaj funkcji "burze" bo ryby popieści :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SU1 napisał:

Ci powiem tak , kupiłem teraz 60 LED osram i chyba komuś oddam bo gorzej świecą niż hinole z chin . 

Kupowanie na ali jest prostsze niż na allegro .Masz przelewy 24 i płacisz normalnie jak u nas .

Mnie chodzi o opisy i ogólne a nie o płącenie, na codzień kupuję na amazonie :P

PRzykłądowo u tego sprzedawcy co mi podałeś, wpisuję w wyszukiwarkę w jego produktach 450 nm brak wyników, 450 też brak wyników, a widzę że ma leda i w opisie jest 450 nm,

Edytowane przez alexw200 (wyświetl historię edycji)

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to będą te badziewiaste power ledy czy dobre cree


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sygen napisał:

to będą te badziewiaste power ledy czy dobre cree

białe i royale cree a reszta osram olson, nie po to się tyle z tym męczę z projektowaniem dobieraniem itp żeby wstawić jakiś %$#@!@# :P   


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zamawiałem u tego sprzedawcy i po pierwszych testech mogę powiedzieć, że jest ok wiadomo kolory cieżko przetestować lecz pod UV 390nm pieniądze/banknoty świecą jak w prawdziwych testerch do pieniędzy.

Tutaj UV a tutaj kolory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i sobie myśle kupiłem robiona lampe na zamówienie drogie ledy pełne sterowanie wschody i zachody do końca korale nie były zadowolone zacząłem ja przerabiać wydałem sporo kasy w końcu kupiłem za 1000 złoty prawie nowego zetlight 6600 v3 i  korale są zadowolone a właściciel mega może kogoś uraziłem moim przemyśleniem to z góry przepraszam bo ma teraz gadżet za ponad 1000 zł i co z nim zrobić tylko sprzedać i wycofać choć trochę kasy  a ile właśnie tych przemyśleń żeby było Oki 

Edytowane przez morski72 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby to był efekt zmiany lampy a nie dojrzałego po czasie akwarium . 
Niestety jestem bardzo sceptyczny do wpisów o zaje...tości  tego czy owego . 
Zbierając szczepki tu i tam trochę zbiorników widziałem  , był   też baniak 750L na dwóch chinkach , ciemno jak w ....  .  I nigdzie nie widziałem takich łąk , i takich ilości miesięcznie spławianych do znanego sklepu . 

ps: W sobotę dogadywałeś lampę  własnej roboty , dziś jest środa  . Expresem te korale się szczęśliwe zrobiły  .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bartegru napisał:

@VDR trochę się nie zrozumieliśmy bo rozmawialiśmy o zasilaczach i o zasilaniu led. 
Co do zasilaczy to niema różnicy czy będziemy zasilać 24v czy 48v z gnizdka pobiorą tyle samo prądu.
Co do zasilania ledów 3W mniejszym prądem 400mA to już za mało i nie napisałem nigdzie żeby zasilać 350mA czy 400mA pisałem o 500mA bo w testach wychodzi że 3W dioda led osiąga już całkiem dużo lux w przeliczeniu na ilość pobieranego prądu natomiast wszystko co jest powyżej czyli czyli 600mA 700mA 800mA już jest mniej opłacalne poprostu dioda bierze więcej z gniazdka a nie daje proporcjonalnie więcej światła. Wykres diody nie jest prostoliniowy to nie jest tak że damy 50% więcej prądu i dostaniemy też 50% więcej światła. Nie opłacalne jest zasilać diody 3W 800mA bo zmarnujemy ok 2.8W a otrzymamy tylko o kilka % więcej światła niż przy 700mA najbardziej optymalnie jest w zakresie 500-700mA.
Zupełnie inna sytuacja jest z diodami Cree bo przy 3W diodzie opłaca się ją zasilać 900mA a nawet 1000mA bo w porównaniu do power ledów damy jej tylko o 200-300mA więcej a otrzymamy aż 100% więcej luxów. 

 

Bartegru.

Co do zasilaczy - alez oczywiscie ze bedzie mialo znaczenie czy bedziemy zasilac 24V czy 48V.  Jeśli nasza nitka bedzie miala 24V to zasilanie jej 48V to jest mocne grzanie sie drivera ktory bedzie musial zjechac z napieciem do 24V. Albo jak nie mamy drivera puscimy diody z dymem.  Chyba ze mowisz o sytuacji kiedy dajemy drivery dajace np. 700mA i mogące dac na wyjsciu wiecej V i jedziemy z wieksza iloscia diod tak aby te 45V osiagnac plus zapas na driver. To ok - wtedy pobor mocy bedzie podobny.  Co do sprawnosci drivera - ten ma wieksza sprawnosc jesli ma dopasowane napiecie zasilania. Im wieksza roznica tym sprawnosc mniejsza bo oddaje to w cieplo.

Jesli chodzi o diody, zalezy o jakich diodach piszesz. Owszem charakterystyka diody RLI/RLF w funkcji prądu nie jest linią prostą - ale też asymptota nie jest jakoś nisko. W przypadku np. Epistarów 800mA RLI/RLF jest w okolicach 200% a przy 500mA przy 130%, 350mA jest jakies 80%.  RLI - Relative Luminous Intensity czy RLF Relative Luminous Flux. Nie wiem o jakich diodach piszesz które mają tak lichą charakterystykę by już na poziomie 500mA nastąpiło zakrzywienie charakterystyki, ale sens stosowania takich diod jest mocno dyskusyjny.

Dla Epistara tutaj akurat 350mA https://www.alibaba.com/product-detail/Hot-Selling-3V-350mA-Taiwan-Epistar_60317603654.html

HTB1kqu5JXXXXXapXpXX760XFXXXp.png

Tutaj przykład jak to często wygląda:

http://www.ledacademy.net/4-2-driving-leds/

421.png

Wiec nie do konca to jest niewielki wzrost. Może naszym okiem tego nie jesteśmy w stanie zauważyć bo już się patrzeć nie da ale charakterystyki mówią co innego.

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR dobrze pisze. Każdy driver ma zakres prądu wejścia i wyjścia. Np. Meanwell 700L ma napięcie wejściowe 9...36V i napięcie wyjściowe 2...32V DC

Czyli Zasilacz powinien mieć max 36V. Jak podłączysz zasilacz 48V to albo spalisz driver, albo będzie się grzać nadmiernie, albo piszczeć. Za to bez problemu można użyć do niego zasilacz 24V.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, katani napisał:

VDR dobrze pisze. Każdy driver ma zakres prądu wejścia i wyjścia. Np. Meanwell 700L ma napięcie wejściowe 9...36V i napięcie wyjściowe 2...32V DC

Czyli Zasilacz powinien mieć max 36V. Jak podłączysz zasilacz 48V to albo spalisz driver, albo będzie się grzać nadmiernie, albo piszczeć. Za to bez problemu można użyć do niego zasilacz 24V.

@katani od bodaj 5 godzin to z @VDR wałkujemy, że będzie grzało, że piecyk itp itd ale najwidoczniej prawa fizyki nie u wszystkich działają tak samo :P:P  :P  

Aaaa i mi się przypomniało, ktoś tu dziś proponował wsadzić zasilacze do obudowy lampy, takie mniejsze, po jednym chyba na nitkę, tak z czystej ciekawości to policzyłem, cholera to już nie lampa tylko lampiszcze jakieś by wyszło bo na samych zasilaczach 25 kg :P:P:P 

Edytowane przez alexw200 (wyświetl historię edycji)

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, katani napisał:

 Np. Meanwell 700L ma napięcie wejściowe 9...36V i napięcie wyjściowe 2...32V DC

Czyli Zasilacz powinien mieć max 36V. Jak podłączysz zasilacz 48V to albo spalisz driver, albo  (...)

albo dać 700H i masz wtedy wejście i wyjście ponad 50V :)

https://www.tme.eu/pl/details/ldd-700h/przetworniki-dcdc/mean-well/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, silvia napisał:

albo dać 700H i masz wtedy wejście i wyjście ponad 50V :)

https://www.tme.eu/pl/details/ldd-700h/przetworniki-dcdc/mean-well/

Polać mu, bo dobrze gada.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VDR zgodzę się w obu kwestiach z tobą co do markowych ledów masz 100% racji różnica jest niewielka i warto dać na diodę więcej prądu problem jest z diodami power led niewiadomego pochodzenia sprzedawcy podają jakieś tam dane a w rzeczywistości na pomiarach wychodzi co innego choćby ostatni mój przykład: sprzedawca opisał "dioda 3W 3.4V 700mA" to już z samego liczenia widać, że dioda niema 3W tylko ok.2.3W mało tego zrobiłem pomiary i co się okazało przy 700mV ma już 4.1V ! kosmos ! Kolejne oszustwa sprzedawców to pseudo diody epistar to również temat rzeka gdzie 90% ledów sprzedawanych nie osiąga tego co oryginalny epistar.
Podsumowująć całe te power ledy z chin - nie są to złe diody ale trzeba liczyć się z tym, że ich parametry to trochę loteria i trzeba trafić na dobrą partię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bartegru napisał:

@VDR zgodzę się w obu kwestiach z tobą co do markowych ledów masz 100% racji różnica jest niewielka i warto dać na diodę więcej prądu problem jest z diodami power led niewiadomego pochodzenia sprzedawcy podają jakieś tam dane a w rzeczywistości na pomiarach wychodzi co innego choćby ostatni mój przykład: sprzedawca opisał "dioda 3W 3.4V 700mA" to już z samego liczenia widać, że dioda niema 3W tylko ok.2.3W mało tego zrobiłem pomiary i co się okazało przy 700mV ma już 4.1V ! kosmos ! Kolejne oszustwa sprzedawców to pseudo diody epistar to również temat rzeka gdzie 90% ledów sprzedawanych nie osiąga tego co oryginalny epistar.
Podsumowująć całe te power ledy z chin - nie są to złe diody ale trzeba liczyć się z tym, że ich parametry to trochę loteria i trzeba trafić na dobrą partię.

Widzę że mało masz z tym do czynienia .Od wielu lat się tym bawię i kupuje wszelkie Ledy .  To nie oszustwa , jak gość napisze że ma 3,4 V a ty zmierzysz że ma 3,6 co z tego  . Smieszne to oooo gość mnie oszukał  inne napięcie jest  ... Ale że co nie świeci , czy ma inny kolor  .

Ostatnio 60 szt osram oslon  . Ot kilka barw do testów  . niestety jak na LED 5x droższe od chinola to strata kasy . 
A epistar to normalny chinol jak reszta z ładną nazwą .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, katani napisał:
15 minut temu, silvia napisał:

albo dać 700H i masz wtedy wejście i wyjście ponad 50V :)

https://www.tme.eu/pl/details/ldd-700h/przetworniki-dcdc/mean-well/

Polać mu, bo dobrze gada.

4 godziny temu, Bartegru napisał:

 - można zastosować mocniejsze drivery chodzi o serię LDD-xxxxH mają lepszą wydajność oraz pracują na większym napięciu
Przykład LDD-1500H - 69W zasilanie 9-52V wyjściowo 2-46v prąd 1500mA
Pod taki driwer można podłączyć do 65szt. 1W lub 26szt. 3W

Panowie pisałem już o tym na samym początku moich dywagacji na temat 24V czy 48V i nadal podtrzymuję, że przy tak dużej lampie warto zasilać 48V niestety nitki trzeba tak dostosować, aby mniej więcej osiągały te 42V. Przy 24V macie o połowę więcej driverów w ogóle to sterowanie poprzez drivery przy tak dużej lampie będzie skomplikowane łatwiejszym są zasilacze stałoprądowe z PWM.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Bartegru napisał:

 zasilacze stałoprądowe z PWM.

tyle że są sporo droższe niż drivery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.