Skocz do zawartości
Robert17

Nano 30l pierwsza solniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was to  moje pierwsze forum w zyciu i pierwsza solniczka:)

Temat akwarium morskie nie mam pojencia zielonego co i z czym i jak

Napisze co mam i jak dlugo 

testy do wody KH-PO4-NO3-Mg-Ca

Akwarium Fluval 30l 

Filter kaskada Versamax3 (sklad filtra sera siporax i wata czekam na Purigen,Matrix i PhosGuard)

Grzalka eheim 50w

Falownik Wiltec 4000 l/h z sterownikiem (na chwile obecnom wyjety filter daje rady)

Baniaczek zalalem 11dni temu 

Zywa skala 3,2kg ,woda z podmianki (ze sklepu) piasek Coral Aqua Medic 0-1mm 2,5kg

Sol Aquaforest  Probiotic Reef Salt

lampa led 24 biale ledy i 12 niebieskie +halogen  ledowy (zmienia kolory) Najtansza lampa jaka byla z czasem bedzie lepsza:D

Odpieniacz na kostce lipowej (mad in china)

https://www.fotosik.pl/zdjecie/8620668e3b487b26

https://www.fotosik.pl/zdjecie/94b2d5d76804ccd7

https://www.fotosik.pl/zdjecie/94b2d5d76804ccd7

https://www.fotosik.pl/zdjecie/1b4ff973b680533b

https://www.fotosik.pl/zdjecie/6f468dcd9e2882e8

https://www.fotosik.pl/zdjecie/796742079eb0592b

https://www.fotosik.pl/zdjecie/490388f5c9f1d867

Tak to wygladalo przed 11toma dniami 

Teraz przybylo troche korali miekkich. slimaki turbo 3. kraby 2 i dwie krewetki  Lasmata debelius

chce jeszcze blazenki ale tak za miesiac parke i to na tyle z obsady

https://www.fotosik.pl/zdjecie/401b56c4aa6da507

https://www.fotosik.pl/zdjecie/bb470b028efebcb9

To by bylo na tyle czekam na dobre i zle wiadomosci to jest moja pierwsza solniczka na kturej sie ucze w przyszlosci bedzie troche wieksza 

ale najpierw musze sie pozbyc moich slodkowodnych a mam ich troche 6 baniakow razem okolo 600l 

Dziekuje 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia! Podoba mi się ułożenie skałek :) a wczoraj zalałam prawie identyczny zestaw. Niestety mam na razie tylko... wodę, więc z założeniem tematu się wstrzymuję:D

2 błazenki na ten litraż to trochę dużo.

Edytowane przez linnenn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna kosteczka. Za szybko dałeś życie. Po dojrzewaniu mogłeś zacząć zasiedlać. Żywa skała i woda z podmianek pozwala złagodzić dojrzewanie a nie wyeliminować. Jeśli ci zajmuje dużo miejsca odpieniacz to możesz sobie go darować . Podmiany wystarczą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

fajna nano rafka. 

Dobrze widzę, że postawiłeś ją pod szafką? ;) 

Trochę szybko zwierzaki trafiły do wody. Jak testy?

Chyba więcej niebieskiego światła bym dał. Proporcje masz 2:1 dla białych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej KH 8 - PO4 0,03 -ca470 

Dzisiaj podmianka potem podam wynik testow

a co do lampy to wspomagam sie halogenem niebieskim narazie musi wystarczyc

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Robert17 napisał:

Wczesniej KH 8 - PO4 0,03 -ca470 

Dzisiaj podmianka potem podam wynik testow

a co do lampy to wspomagam sie halogenem niebieskim narazie musi wystarczyc

 

A no2, nh4, no3, ph? W tym momencie na pewno ważniejsze niż ca ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pawel_Q napisał:

A no2, nh4, no3, ph? W tym momencie na pewno ważniejsze niż ca ;) 

niemialem wczesniej testow kupilem jeszcze Mg i NO3 reszte musze kupic 

55 minut temu, linnenn napisał:

Powodzenia! Podoba mi się ułożenie skałek :) a wczoraj zalałam prawie identyczny zestaw. Niestety mam na razie tylko... wodę, więc z założeniem tematu się wstrzymuję:D

2 błazenki na ten litraż to trochę dużo.

Dziekuje a co do blazenkow to niewiem cz to zaduzo wiecej i tak tam nie dam jakies miekkie korale i to wszystko 

58 minut temu, pawellb napisał:

Fajna kosteczka. Za szybko dałeś życie. Po dojrzewaniu mogłeś zacząć zasiedlać. Żywa skała i woda z podmianek pozwala złagodzić dojrzewanie a nie wyeliminować. Jeśli ci zajmuje dużo miejsca odpieniacz to możesz sobie go darować . Podmiany wystarczą. 

zycie dalem za szybko ale jak to mowia na blendach czlowiek sie uczy nastempne bedzie ksiazkowo zalozone ;)

a odpieniacz narazie mi nieprzeszkadza a robote robi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proporcja diod białych do niebieskich powinna być odwrotnie proporcjonalna. Akwarium pewnie jeszcze nie przeszło cyklu azotowego, a Ty już tam dałeś życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, maciej01 napisał:

Proporcja diod białych do niebieskich powinna być odwrotnie proporcjonalna. Akwarium pewnie jeszcze nie przeszło cyklu azotowego, a Ty już tam dałeś życie.

sorki takie dostalem wskazowki od goscia ktury ma juz kilka lat akwarium morski 

przy zakladaniu nastempnego bede juz wiedzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już mam kilka lat akwarium morskie. Całe trzy lata minęły pod koniec lutego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, maciej01 napisał:

Też już mam kilka lat akwarium morskie. Całe trzy lata minęły pod koniec lutego. 

Przyznaje sie bez bicia ze wczesniej nic nie czytalem na temat morskich teraz juz wiem ze to blad 

niemam zielonego pojecia o morskich ale chce sprobowac i zobaczyc jak to jest 

Sam mam 6 baniakow slodkowodnych juz ponad 3 lata i tez sie ciagle ucze

https://www.fotosik.pl/zdjecie/761109efa95cb6f9

Edytowane przez Robert17 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słodkowodne mam od około 1980 roku do dnia dzisiejszego, ale nie możesz porównać słodkowodnego do morskiego. To dwa inne światy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, maciej01 napisał:

Słodkowodne mam od około 1980 roku do dnia dzisiejszego, ale nie możesz porównać słodkowodnego do morskiego. To dwa inne światy.

To juz wiem ostatnie pare dni troche czytalem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to forum i inne czytam od 2010 roku, zarejestrowałem się tu w 2012 roku, a założyłem swoje pierwsze akwarium morskie w 2015 roku. Trochę mi zeszło od czytania do założenia akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu szwagier założyłeś swój temat .Słuchaj rad doświadczonych a pomalutku do przodu .Ja ciągle Ich słucham i się uczę:).A taka wiadomość dla reszty Robert miesiąc temu zaklinał się że nigdy nie będzie miał solniczki:D:D mam nawet to nagrane.Tak że to jest uzależnienie jak narkotyk:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert początek bez błędów, nie ma takiej opcji:). Oby te błędy pochłonęły jak naj mniej życia. Mało jest kolegów i koleżanek na tym forum bez porażek. Każdy się uczy i dochodzi małymi kroczkami do wiedzy, która pozwoli ogarnąć ocean w małych "oczkach":). Ale mi się napisało. Nie zrażaj się gdy coś pójdzie nie tak. To normalne na początku. Czytaj dużo, pytaj i słuchaj morszczaków. Będzie tak, że na twoje pytanie dostaniesz kilka różnych odpowiedzi i tu musi ci się obudzić intuicja - kogo posłuchać, jakie rozwiązanie wybrać. Pamiętaj, że w słonych wodach wszystko po woli bez pośpiechu. Akwarium słodkie może wiele wybaczyć a słone już nie. Także powodzenia i dużych przyrostów i zdrowych korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, dziadziol6 napisał:

No w końcu szwagier założyłeś swój temat .Słuchaj rad doświadczonych a pomalutku do przodu .Ja ciągle Ich słucham i się uczę:).A taka wiadomość dla reszty Robert miesiąc temu zaklinał się że nigdy nie będzie miał solniczki:D:D mam nawet to nagrane.Tak że to jest uzależnienie jak narkotyk:D

Szwagier zaklinałem sie ale to tylko twoja wina znowu mnie zaraziłes jak przed trzema laty ze słodkowodnym

42 minuty temu, pawellb napisał:

Robert początek bez błędów, nie ma takiej opcji:). Oby te błędy pochłonęły jak naj mniej życia. Mało jest kolegów i koleżanek na tym forum bez porażek. Każdy się uczy i dochodzi małymi kroczkami do wiedzy, która pozwoli ogarnąć ocean w małych "oczkach":). Ale mi się napisało. Nie zrażaj się gdy coś pójdzie nie tak. To normalne na początku. Czytaj dużo, pytaj i słuchaj morszczaków. Będzie tak, że na twoje pytanie dostaniesz kilka różnych odpowiedzi i tu musi ci się obudzić intuicja - kogo posłuchać, jakie rozwiązanie wybrać. Pamiętaj, że w słonych wodach wszystko po woli bez pośpiechu. Akwarium słodkie może wiele wybaczyć a słone już nie. Także powodzenia i dużych przyrostów i zdrowych korali.

Dziękuje za słowa otuchy bede sie starał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję odsunięcie skały od szyb bocznych, na przedniej jest chyba ok. Tak żebyś miał dostęp do czyszczenia ich czyscikiem od wewnątrz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dla syna napisał:

Proponuję odsunięcie skały od szyb bocznych, na przedniej jest chyba ok. Tak żebyś miał dostęp do czyszczenia ich czyscikiem od wewnątrz. 

Dziekuje za rade ,tylko z prawej strony będe miał problem ale jakos to ogarne;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy moze mi ktos powiedziec co sie dzieje z moim Sarco 

2841d76e44ba55a1med.jpg

 

I co to jest za koral obok Sarco ten maly po prawej

317c7b672660c633med.jpg

Robilem testy :

Dens 1024

Ph 7,7

Kh 7

PO4  0,03

Ca  470

Mg  1350

NH3  0,00

NO2  0,00

NO3  25

za pomoc z gory dziekuje

 

 

Edytowane przez Robert17 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szybko na obsadę koralową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak Sarco wygląda jak zrzuca błonę .Wtedy przez dwa dni tak wygląda .Czyli rośnie . Chyba że się mylę to mnie poprawcie.Ewentualnie parametry w akwarium mu nie pasują.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarcophyton wygląda jak by miał zrzucać skórę. Możesz zrobić lepsze zbliżenie tego korala co rośnie po prawej i dodatkowo z innej perspektywy? Bo jak powiększyć to zdjęcie to jest dość mocno zamazane, nieostre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, maciej01 napisał:

Sarcophyton wygląda jak by miał zrzucać skórę. Możesz zrobić lepsze zbliżenie tego korala co rośnie po prawej i dodatkowo z innej perspektywy? Bo jak powiększyć to zdjęcie to jest dość mocno zamazane, nieostre.

Ten Sarcopyton juz tydzien tak wyglonda 

Mam jeszcze takie zdjecie tego korala ale ostatnio on byl w lewym rogu  a teraz jest po prawej stronie jagby sie przemieszczal 

e4a79d007f0dc65amed.jpg

83936b39ce1722bdmed.jpg

 

Edytowane przez Robert17 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koral jak się przemieszcza to może być jakiś ukwiał. Sarcophyton jak zrzuca skórę to odrywają się od niego takie farfocle. Mój jak zrzuca skórę to jest przykurczony dwa dni, a kolejnego jest już prawie w pełni napompowany. Może ten koral, ukwiał go drażni, parzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.