Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , oto moje początki .

Jestem zupełnie zielony staram szybko uczyć , lecz zanim poczytałem dobrze wybrałem opcję u sprzedawcy : 

żywa skała , żywy piasek , woda z jego akwarium i start z życiem .

Poznałem później bardzo życzliwe osoby ,które do tej pory pomagają z wyjściem ma prostą .

Akwarium 50x30x30 

-fzn-1 (ceramika oraz phosguard) + cyrkulator z wydajnością 900l

-odpieniacz RedStarfish SQ-50

-grzałka 50w

- jebao ak-60

Około 3,5kg piasku , 6kg skały

W tym momencie trwa 5 tydzień . Parametry no3 ~ 50 , po4 ~ 0,4 , no2 0.5 , kh 7,7  Więc wciąż trwa cykl azotowy . 

Temp 24

Zasolenie 1.24

Życie : 

Sarco , Rhodactis, Briareum( chyba krab go podjada), zoanthus

2 Błazenki , Ecsenius

Calcinus elegans, Nassarius Sp, Rozgwiazda piaskowa.

Na gapę : Asteriny , wieloszety , ruruwka , szklana róża , i jak nie pomylę to węzowidła takie białe nitki ze skał. 

 

 

0A1296BE-48E4-405F-A30F-D66D9C55AC1C.jpeg

34434766-A5BA-4C54-B714-33050C9B610E.jpeg

60EE6B6E-35BD-4EDD-B278-D5C7ADF4DFA8.jpeg

FE5F79A9-5709-42EE-ADD2-3368669B6B62.jpeg

Edytowane przez fidelart (wyświetl historię edycji)

8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dość szybko zasiedlasz zbiornik.  Cykl azotowy się już zakończył?? Jakieś plagi były?? Briareum  jak podpasuja mu warunki to opanuje skały.  Przemyśl czy nie lepiej dać je na jakieś osobne skałki. Rozgwiazda padnie z głodu,  w tak małym i młodym zbiorniku.  Oddaj komuś, szkoda zwierzaczka skazywac na śmierć glodowa:( Podjadac korale mogą asteriny.  Polecam dział dla początkujących i dużo czytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzliwi ludzie raczej stopują w takich sytuacjach chęć zakupu zwierzaków;

Skoro No2 jest wykrywalne, wlej jakieś bakterie, które to przerobią na no3 i nie dawaj tym błazenkom za dużo jedzenia.

oraz skoro no2 jest wykrywalne... zrobiłbym test na amoniak...

5 tydzień to i niby nie mało i wcale nie długo na pierwsze życie... ale sam pewnie przeczytałeś, że wykrywalne no2 a moze nawet NH3/NH4 to zło.

Jak długo masz te błazenki?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko funkcjonuje od 1 dnia ... sprzedawca sprzedał mi całość z życiem i wodą ze swojego akwarium ... stwierdził że będzie ok . 


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fidelart napisał:

Wszystko funkcjonuje od 1 dnia ... sprzedawca sprzedał mi całość z życiem i wodą ze swojego akwarium ... stwierdził że będzie ok . 

To nie uczciwy sprzedawca ale cóż począć,  takie czasy. Czytaj forum tu jest naprawdę dużo wiedzy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakupiłem wydajniejszy filtr z fzn -1 na fzn 3 zamieniłem , dokupiłem bioceramax 1200 + węgiel . 

 


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fidelart napisał:

Dziś zakupiłem wydajniejszy filtr z fzn -1 na fzn 3 zamieniłem , dokupiłem bioceramax 1200 + węgiel . 

 

Najlepiej nie wkaldaj absorbentow odrazu,  zaczekaj aż akwarium zaskoczy.  Dobry ruch z kaskada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałeś jakieś bakterie na start ? . I oddaj tą rozgwiazdę padnie bo z głodu, a po za tym wszystko za szybko i odwrotnie . Jeszcze cykl azotowy dobrze się nie zaczął na dobre a ty już ryby wpuszczasz. Masz wykrywalne NO2 !!!! . Za chwile będzie płacz że wszytko pada, mam glony, dino i cyjano i wszystkie plagi na raz ,a sprzedawca mówił że bedzie pieknie. Czy przeglądałeś wogóle dział dla nowicjuszy ?. Jak nie chcesz miec problemów to oddaj życie komuś na przechowanie, lej bakterie i poczekaj aż parametry zejdą do zer.Inaczej bedziesz sie borykał z problemami i za pół roku zlikwidujesz akwarium, bo sie zrazisz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że dałeś wszystko z działajacego zbiornika jak najbardziej na TAK. Lecz, nie pozwala na zbyt wczesne zasiedlanie. Masz jeszcze złe parametry. Może sie uda i nic nie padnie. Ładna masz skałę i fajnie ją ulożyleś. Piasku jak dla mnie za dużo. Powodzenia. Nie spiesz się. Słone potrzebuje czasu, cierpliwości i bez gwaltownych zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem dziś cyrkulację / nowe ułożenie skały. 

Wyczyściłem filtr dolałem bakterie z aktywatorem . 

Krab przeszedł kolejną wylinkę , nowa rybka zadomowiła już się Chrysiptera hemicyanea.

202E3706-5302-4D0A-AE95-8D0BE287EA85.jpeg

 

Dzisiejsze zakupy : 

 

EA092FB8-BA89-4CD9-849A-C74D3BD43DFA.jpeg

F46A56B0-43ED-45BE-B14D-B2B33FFC2080.jpeg

Edytowane przez fidelart (wyświetl historię edycji)

8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że prowadzę monolog ale może ktoś podpowie : 

Rhodactis od kilku dni ma takie przebarwienie niebieskie w jednym miejscu , nie wiem czy to jakieś uszkodzenie mechaniczne czy coś innego ? 

 

 

IMG_0972.jpg


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie nie widać, ale jeśli koral ma się dobrze to nic strasznego. Mam tego korala kilka sztuk i na moich nic nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może te przebarwienie to wirek. Masz wirki w akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, fidelart napisał:

Zauważyłem że prowadzę monolog ale może ktoś podpowie : 

Rhodactis od kilku dni ma takie przebarwienie niebieskie w jednym miejscu , nie wiem czy to jakieś uszkodzenie mechaniczne czy coś innego ?

a to nie jest jego "gęba" ? :)

jakbyś zobaczył takie "coś" tzn. że "wypluł żołądek" ale to przeważnie nic groźnego i za jakiś czas wróci do normy

IMG_20180324_130010bbbbbb.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie gęba bo ma ją w innym miejscu ... żoładek też już widziałem ... zastanawiam się czy być może nowa mordka ?

 

kolejne zdjęcie po nocy jeszcze nie rozwinięta ... przy niebieskim eidać gębe i w pobliżu to coś

49899CDC-216C-4FA9-A4AE-53C513AFEB14.jpeg


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem to okrzemki , badałem wodę z akwarium si 0 , woda ro którą kupuję na tą chwile po zbadaniu około 0,25-0,5

68C312ED-EB2B-41AE-B866-8689E337F9BF.jpeg


8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fidelart napisał:

Kolejny problem to okrzemki , badałem wodę z akwarium si 0 , woda ro którą kupuję na tą chwile po zbadaniu około 0,25-0,5

 

Jaką sól (lub sole) stosujesz ?

 

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Red sea salt , 
No3 - 30
Kh -7,7
ca w okolicach 480
mg w normach
zrobiłem test na no2 wczesniej było zero ale dziś wydsje mi się ze jest wykrywalne znów patrząc pod światło z góry nie widać . Nie mam karty do odczytu wiec ciężko mi określić czy to 0.1 czy trochę więcej ... 
 
ostatnio xenie mi oderwalo i możliwe że gdzieś się rozkłada 
Edytowane przez fidelart (wyświetl historię edycji)

8b6ea421320dd9fcf9d516e867b9abe7u1767a1598

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól dobra. Tzn. ja takiej używam od dawna i jest super. Jak byś chciał xeni to mam multum:). A tak na poważnie to woda którą kupujesz jest nie za bardzo. Wiem, że niektórzy prowadzą akwa na kranówie ale to oddzielny temat a ty nie masz wymagających korali. Akwarium jeszcze dojrzewa. Możesz dołożyć mały filtr glonowy. On fajnie wspomoże obieg. Na wyskakujące żyjątka proponuję szybę na 2/3 akwa a na tył koronę z pleksi (wys. 12cm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, fidelart napisał:

zastanawiam się czy być może nowa mordka ?

Rhodactis mają tylko po jednej mordce, a więcej niż jedną to może mieć ricordea florida ale Ty masz rhodactis więc odpada opcja z kilkoma mordkami. Może to coś na nim to tylko jakieś przebarwienie o ile się nie przemieszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.