Skocz do zawartości
sosna

klimatyzatory przenosne

Rekomendowane odpowiedzi

czesc.Nadeszlo nasze cudowne lato a z nim fala ciepla.W zwiazku z tym pytanie czy ktos uzywa:       

klimatyzatora przenosnego z rura wypuszczana przez okno i uszczelke airstop?w zwiazku z tym ze mieszkam w bloku i nie mam balkonu tylko takie rozwiazanie u mnie zda egzamin.Jestem ciekaw opini jak sprawdza sie uszczelka montowana na okno i czy sasiedzi nie narzekaja na halas z rury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, sosna napisał:

czy sasiedzi nie narzekaja na halas z rury.

nie powinni - inaczej Ty w pokoju byś nie wytrzymał :)

oglądałem kilka modeli podczas pracy i nie są zbyt głośne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam posiadam, ale niestety przynajmniej mój jest głośny, spać się przy tym nie da, natomiast na zewnątrz nic nie słychać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też posiadam i nie polecam do małego pokoju, ja mam w 15m2 i jest uciązliwy hałas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W firmie miałem i nie polecam. Głośne i nieskuteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuteczne może być - zależy od rodzaju klimatyzatora, ale chalas jest niestety spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A modele stawiane na zewnątrz z rurą nawiewną do środka pomieszczenia? Ktoś podpowie jak się spisują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, chwialek napisał:

A modele stawiane na zewnątrz z rurą nawiewną do środka pomieszczenia? Ktoś podpowie jak się spisują?

A gdzie można takie kupić? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, chwialek napisał:

YODA Y30HD Eberg

Podejrzewam, że głośny jak każdy kombajn zresztą

IPX2 : Ochrona przed wodą kapiącą z różnych kierunków pod kątem do 15 stopni.

To raczej na balkon i przed burzą do domu chować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Klimatyzator tylko klasyczny z jednostka zewnętrzna. Nie baw się w polsrodki bo sie mocno rozczarujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zewnętrzne spoko.  Chętnie bym wymienił na taki.  Tylko się zastanawiam a co z czujnikiem temperatury w pomieszczeniu. 

Edytowane przez lufcik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lufcik napisał:

Tylko się zastanawiam a co z czujnikiem temperatury w pomieszczeniu.

pewnie jest pilot radiowy z czujnikiem temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzatory wewnętrzne są niestety głośne, droższe w użytkowaniu i zwykle nadają się do małych pomieszczeń. Polecam klimatyzator typu split. Koszt z założeniem nie przekracza sredniej klasy pompy dozującej. Nie ma się co martwić o montaż gdyż fachowcy robią to w ok 2h wiercąc mały otwór na przewody do wymmiennika i ewentualnie jak ktoś nie ma zasilania wpinają się do pierwszej lepszej puszki. Sam taki posiadam typu on/off 3kw i obsluguje mi cały budynek 80m2. Koszt miesieczny w upalne dni to ok 80 zł dodatkowo za prąd. Proponuje zakupić jednak z inwerterem wtedy koszt zmalał by u mnie do ok 30-40 zł. A co do użytkowania to poprostu bajka. U mnie w domu cały rok temperatura wynosi 22,5 st C. Ekipa która u mnie montowała 4 lata temu klimatyzator mówi że teraz koszt z montażem obecnie wynosi ok 1600zeta już z inwenterem. Moim zdaniem klimatyzator pokojowy poprostu mija się z celem. Proponuje taki zainstalować i cieszyć się z picia chłodnego piwka w upalne dni obserwójąc życie w swoim baniaku :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj klimatyzatora Hisense sa chyba najcichsze z wszystkich ktore sprzedawalem, sam mam taki w domu bo nie moge zainstalowac zewnetrznego. Sasiedzi nie beda narzekac ale w pomieszczeniu gdzie sie znajduje badzie halas. Mimo wszystko sprezarka pracuje o niebo ciszej niż w innych markach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o klimatyzerze - to jest pudełko z wentylatorem w środku i zbiornikiem na wodę. Wypasiony model kupisz za ok 200 PLN. Ja takiego używam w domu. jest cichy. Do niego mam dwa - trzy komplety wkładów chłodzących do lodówki turystycznej. Wymiana co 6 godziny (dwa zestawy w zamrażarce, jeden w urządzeniu). W efekcie mam temperaturę dużo niższą, nie wysuszone powietrze (co w wypadku akwarium jest istotne), zero problemów z zatokami... Dwoje dzieci na nim  wychowałem :))))


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak nie zakładałem jeszcze klimy stacjonarnej 2 elementowej. Ale w ostatnie upały w firmie pomieszczenie biurowe 40m2 ratujemy sie klimatyzatorem z Obi co kolo 1500 zl. Ratuje tyłek głosny bo głośny. Ale szczerze jeśli chodzi o wydajność chłodzenia polecam. Jakby ktoś pytał o model Klimatyzator Furizu ROBO F14000. Co prawda nie ma funkcji grzania ale brałem co było. W domu myślę cały czas nad stacjonarką bo mimo dobrego ocieplenia piętra jednak nie jest sympatycznie latem szczególnie od zachodniej strony. A jakbym się miał zastanawiać klima/chlodziarka zawsze wybrałbym klime niech robi dobrze i rybką i mi :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.