Skocz do zawartości
kubaluka

Zerowe PO4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dłuższy czas mam problem z PO4 ponieważ jest równe 0 przy NO3-5. 

Zasolenie 1023

KH 7.2

Mg 1320

CA 400

Ogólnie korale w takiej sobie kondycji nawet xenia nie pulsuje. Wodę podmieniam raz na 2 tyg 10 litrów i dodaję bakterie też co dwa tyg Special Blend. Wodę kupuje gotowa w sklepie Skrzydlica. Myślę że przy podmianach co tydzień było lepiej ale doradzono mi zeby podmienić w RM co dwa tyg. Czy to że mam PO4 równe 0 to może być powód tego że mam Chemi Pura. Mam go od początku w pierwszej komorze razem z węglem i siporaxem.  Polecono mi żebym dolewka Kent Marine Essential Elements bo może korala brakuje poprostu jakiegoś pierwiastka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

41 minut temu, kubaluka napisał:

Czy to że mam PO4 równe 0 to może być powód tego że mam Chemi Pura.

tak

karm suchym pokarmem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumie że suchy bardziej syfi Tak? Czyli wyjąć Chemi Pura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem zaryzykuje stwierdzenie, że PO4 nie jest 0.

Mój pomiar przyrządem dokładniejszym niż kropelkowe - fotometrem tzw mała Hanka pokazuje 0,00 a test laboratoryjny ICP wykazał 0,03.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Arturro. Jeżeli są ryby, karmisz je i do tego nie masz jakiś gigantycznych ilości absorbera na fosforany. PO4 napewno nie jest zerowe.

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co proponujwcie zrobić bo korale ewidentnie jakieś takie marne. Pompuja się ale jakoś tak nie do konca. Niby parametry ok rylkobti P04 za niskie przy NO3 5. Wyjąć Chemi Pura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest bardzo wiele czynników które wpływają na kondycję korali. Jakie to korale  ?  jak stare jest akwarium ? Czym świecisz ? Czy stało się to nagle. Pokaż jakieś fotki . Możesz też spróbować delikatnie pokarmić korale w nocy. Np. zacząć od jakiś aminokwasów i czegoś suchego dla korali. Osobiście używam AF amino mix i AF power food.  Aminokwasy dałbym na początek 1/3 zalecanej dawki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że stało się to po tym jak zacząłem robić podmiany co dwa tyg a nie co tydzień. Bakterie wtedy też zacząłem dolewać co dwa tyg. Trochę też rzadziej karmie ryby co dwa dni. Akwarium mam od stycznia. Korale np. Euphilia otwierają się pięknie a teraz tak do połowy. Xenia pięknie się rozrastala a teraz nawet nie pulsuje i marnieje.  Zoa większość są zamknięte bez względu na miejsce. Stalo się to nagle ale nie wiem z czym związane. 

20180624_222336-1024x1365.jpg

20180624_222331-1024x1365.jpg

Tylko ten koral pięknie się rozrasta 

20180521_174457-1280x960.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, kubaluka napisał:

Wydaje mi się że stało się to po tym jak zacząłem robić podmiany co dwa tyg a nie co tydzień. Bakterie wtedy też zacząłem dolewać co dwa tyg. Trochę też rzadziej karmie ryby co dwa dni. Akwarium mam od stycznia. Korale np. Euphilia otwierają się pięknie a teraz tak do połowy. Xenia pięknie się rozrastala a teraz nawet nie pulsuje i marnieje.  Zoa większość są zamknięte bez względu na miejsce. Stalo się to nagle ale nie wiem z czym związane. 

 

Tylko ten koral pięknie się rozrasta 

 

To może spróbuj wrócić do cotygodniowych podmian skoro wcześniej było dobrze. No i ryby to chyba trzeba karmić jednak codziennie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, kubaluka napisał:

Wydaje mi się że stało się to po tym jak zacząłem robić podmiany co dwa tyg a nie co tydzień. Bakterie wtedy też zacząłem dolewać co dwa tyg. Trochę też rzadziej karmie ryby co dwa dni. Akwarium mam od stycznia.

Rybki to nie zabawki, jak nie znajdą w młodym systemie pożywienia to chętnie zjedzą mniej ale nawet 2-3x/dzień

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, szutarek78 napisał:

poza tym karmiąc ryby, karmisz też korale. Może tu jest problem  ?

Nie rozumie zbytnio możesz rozwinąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba je, Później wydala. Jak wydala to zaczyna działać cały cykl azotowy  (NH3-NH4-NO2-NO3). Podczas cyklu azotowego dostarczasz pokarmu przeróżnym bakteriom. Bakterie natomiast są pokarmem dla zooplanktonu oraz koralowców. Koralowce po części również odżywiają się bakterio planktonem jaki i azotanami i fosforanami powstającymi podczas cyklu azotowego. :). To tak w wielkim uproszczeniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuję. Zacznę karmić codziennie i podmiany co tydzień.  A lac ten dodatek Kent Marine Essential Elements?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przy tej obsadzie goły balling + regularne podmiany wystarczą temu zbiornikowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij dozować jod, miałem podobne objawy z zoa i xeniom. W sumie to xenie mam dla rozpoznania czy brakuje jodu, jak tylko wartość się obniży to odrazu podupada, a po dodaniu na drugi dzień jak nowa :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu dozuję jodek potasu i żadnej różnicy nie zauważyłem w porównaniu z okresem w którym nie dozowałem. Za to różnicę w kondycji korali zauważyłem po zmianie soli z Blue Treasure na Red Sea, oczywiście pozytywną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróć do cotygodniowych podmianek. Chemi piur zostaw. Proponuję zastosować komponenty AF 1,2,3. Ja dozyję przy podmianach. W moim akwa super sprawdza się sól red Sea salt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.